Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen munkaügyre lehet...

Terhesen munkaügyre lehet regisztrálni?

Figyelt kérdés
Ha most probaidőm alatt elküldenek,a munkaügyön regisztrálhatok ugy hogy terhes vagyok? Ha igen ugyanugy kiközvetithetnek ugye? De állapotosként nem biztos felvennének mar dolgozni. Munkanélkülit szerintem mar nem kapok mert ev elejen kaptam masfel hónapig. Ha munkanelkulikent vagyok regisztrálva kahatok szulesig valami járulékot? Vagy szuleskor? Hogy müködik ez? Aki esetleg jart hasonlo cipőben vagy tud választ előre is köszönöm:)
2015. szept. 28. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozol/ nincs biztosìtottsàgod munkaviszony alapjàn akkor csak gyes jàr. Regisztràlhatsz, kiközvetìthetnek, az persze màs kérdés,hogy màst sem nagyon dobàlnak munkàval nem hogy plàne ha terhes az illető. Akkor ha idén kaptàl 1,5 hò munkanélkülit nincs meg az újabb melós egy éved azaz munkanèlküli nem jàr, max aktìv korúak ellàtàsàt kérheted. Az is huszonezer/ hó. Anyasàgi a pecséteken múlik,ha megvan akkor jàr. És érdemes ràkérdezni az önkormànyzatnàl,hogy adnak- e valamit ha megszülsz. Van ahol 5-10E Ft bözsit hozzàdvàgnak ilyenkor.

Összefoglalva: sajna semmi nem jàr csak ami alanyi jogon is,azaz csp meg gyes, addig meg ugyanúgy nem nagyon jàr semmi.

2015. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Egyenlőre ha nem lesznek rosszulléteim dolgozni fogok. Mindenképp mert ha nem is kapok semmi ellátást a terhességem alatt,legalabb ebből legyen valami. Munkaugyre mindenképp beregisztralok hogy legalabb a TB-m meglegyen es ne nekem kelljen fizetni. Amugy ugy nez ki ikrek lesznek. Ikrekre dupla gyes meg csp jar? Vagy rosszul tudom?
2015. szept. 28. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A TB- t sem fizetik,csak ha kérvényezed, màr nem jelent semmit,ha regisztràlt vagy. Ha nem jàr munkanélküli segély akkor még 42 napig leszel biztosìtott utàna nem.

Ikrekkel dupla gyes jàr és a 2 gyerek utàni csp.Azt hiszem az iskolakezdésig jàr a gyes. Az anyasàgi pedig 62.000Ft helyett 85.000Ft körül van.

2015. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* és szìvesen a vàlaszokat,remélem tudtam segìteni.
2015. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm. Ment a zöld kezecske:)
2015. szept. 29. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!