Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nők, csajok, akiket elhagyott...

Nők, csajok, akiket elhagyott a párotok mikor teherbe estetek, mit csináltatok? Megtartottátok, vagy elvetettétek? 21\N

Figyelt kérdés
Ebben a helyzetben vagyok, és nem tudom mit tegyek. Szeretném megtartani, de félek, hogy nem menne egyedül. Másfél éve van állandó munkahelyem, a családom támogat, és mindenben segítene, de nem tudom, hogy apa" nélkül bele merjek e vágni, segítsetek!
2015. okt. 8. 09:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Unokahúgommal történt ez meg, de úgy emlékszem, ő már a többedik hónapban volt akkor. Kb. veled egykorú volt.

A szülei őt is támogatták, velük lakott a babával. Már iskolás nagylány, anyukának van új kapcsolata és egy kisfia is azóta. Boldogan él, dolgozik, a hobbija területén is megbecsült ember, szóval nem törte meg, hogy az első párja elhagyta. De akkor nyilván nagyon nehéz lehetett.

2015. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

neked kell tudnod, lelkileg képes vagy-e rá, nemcsak arra, hogy megtartsd, hanem arra, hogy elvetesd. Mi van, ha egész életedben bűntudatod lenne? Én tuti nem bírnék ezzel élni, még ha nem is luxus körülmények közt, de felnevelném. De neked kell tudnod, nem nekünk, mindenki más, más az értékrend.

Valaki családi támogatás nélkül vág bele, és akad olyan, aki mellett ott az apa, de olyan, mintha nem lenne, mert nem dolgozik, nem segít, van ilyen ismerősöm, hidd el, neki nehezebb, mintha egyedül nevelné, mégsincs ereje otthagyni a pasit.

2015. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
21éves voltam mikor teherbeestem, mikor elmondtam a páromnak rögtön elhagyott (5éves kapcsolat), nekem meg sem fordult a fejemben,hogy ne tartsam meg, anyukám volt csak,de Ő mindenben támogatott. Szülés után az apuka rögtön bejött a kórházba, és nagyon gyakran látogatta a babát, mostmár 6éves és imádja, gyakran elviszi. Próblt visszajönni,mondván csak megijedt a felelőségtől,de nem fogadtam vissza, azóta eltelt pár év, én férjhez mentem, házat vettünk, született egy kislányunk is.
2015. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 H_Vivien ***** válasza:
75%
Nem tudom átérezni a helyzeted, egy dolgot viszont tudok. Egy gyereknek nem milliókra, palotára, luxusjárgányra van szüksége, hanem Rád, és a Te szeretetedre és törődésedre. Ha a családod Melletted áll, támogatnak és segíteni is tudnak, ne vetesd el. Az a baba egy csoda, és, ha megszülöd, SOHA nem fogod megbánni, hogy így döntöttél. 15 hónapos a kisfiam, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, bepánikoltam és el akartam vetetni. Okom nem lett volna rá,mert terveztük a párommal a babát, akartuk mindketten, én viszont az abortuszt akartam választani, hajthatatlan voltam, állítólag a pánik és a hormonok miatt. Megszültem a fiam, és így 15 hónap elteltével is, minden nap eszembe jut, hogy el akartam vetetni, és hidd el, kegyetlen érzés. A legnagyobb kincs az életemben, és ahogy átölel, hozzámbújik és mondja, hogy anya... A fellegekben járok :) Párt találsz Magadnak gyerekkel is, aki nem lép le, aki nem hagy Magadra. Fiatal vagy, előtted az élet :) Szóval... Hacsak nincs valami nyomos érv az abortusz mellett, vállad és hidd el, boldog leszel a babáddal :)
2015. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Hat,mi elegge fasirtban voltunk a parommal, amikor kiderult, h ikreket varok. Mondjuk, en joval idosebb vagyok, m 32 evesen szultem. De en megtartottam volna oket akkor is, ha a parommal szetmentunk volna. Nekem a babaim fontosabbak voltak, es akar egyedul is nekifutottam volna a nevelesuknek, nem szamit, mennyire lett volna nehez egyedul. Es most, h mar megszulettek es 1 evesek elmultak, meg midnig azt gondolom, h hiaba volt kegyetlen nehez egyutt is, de egyedul is nekivagtam volna, m az a boldogsag, amit egy baba ad, az mindennel feler ;)

Aztan vegul egyutt maradtunk a parommal, m csak egy rovidebb ideig tarto melypont volt a kapcsolatban.

2015. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Megtartottam, de nálam már akkor nem lett volna lehetőség máshogy dönteni.

Nem jó egyedül gyereket nevelni. Nem az anyagi része a legnehezebb, hanem az érzelmi. Az egy dolog, hogy egyedül birkozol meg mindennel, az megoldhato. De amikor a gyerek éled áll és megkerdezi, hogy nekem miért nincs apukam.... És nem, nem számít, ha van ezer éve melletted valaki, aki apakent szereti a gyereket és a gyerek is imádja. Továbbra is ott van benne a kérdés, hogy de az igazi apukam...

2015. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Olyan jo ezeket olvasni.

Nem nem tudnék a tudattal élni hogy megolom a babamat.

2015. okt. 8. 12:22
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok.

Látod, eldöntötted már te, hogy mit is akarsz. Itt csak egy kis szeretetre és biztatásra vágytál, ha jó hiszem. :)

Meglátod, milyen jó lesz a szeretet adok-kapok körében élni a kicsiddel, és milyen boldogság lesz a családodnak is, hogy egyel többen lesztek.

Még nagyon fiatal vagy, ismerkedhetsz. Ha nyitott vagy, lesz új párod, egy normális, aki apja tud lenni a babádnak. Apa és nemző közt óriási ám a különbség!

2015. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jól döntesz kérdező. Igaz, én nem vagyok egyedülálló anyuka, de imádom a gyerekeimet. A legjobb dolog, hogy megszülettek. Még fiatal vagy, simán találhatsz később olyan párt, aki majd a sajátjaként szereti a gyerkőcödet. Mivel van munkahelyed, a családod támogat, nem látok semmi okot rá, hogy elvetesd. Sok boldogságot!!
2015. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok nagyon koszonom
2015. okt. 8. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!