Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most szült a kiskutyánk és 4...

Most szült a kiskutyánk és 4 honapos terhes vagyok, elkaphatok bármilyen fertőzést? Vagy ez nem igaz?

Figyelt kérdés
4 honapos terhes vagyok és van egy palotapincsink akinek most születtek kölykei pontosabban kettő, és ugy egy honaposak de nincsenek beokltva. Ráadásul bolhát is összeszedett a szomszéd kutyátol. és éjszaka hiába viszem ki reggelre mindig bepisil a konyhába lehet akármi fertözésem?

#terhesság és háziaállat
2015. okt. 8. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon sok mindent elkaphatsz a kutyától. Főleg meg ha a többi csavargó kutyával ėrintkezik. A bolha is hordoz minden féle betegsėget. Neked kellene el dönteni melyik fontodabb. A gyereked, vagy a kutya.
2015. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Oltasd be a kutyát a kicsiknek is lassan kell kapni védőoltást és féregtelenítést.Bolhairtót is vegyél,mert az a kölyköknek se jo ha bolhásak.

Lehet fel is van fázva ha eddig szobatiszta volt és most bepisil.

Ha mindent betartasz,orvos is látj a kölyköket akkor nem lehet gond.

2015. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy a kisbabám fontossabb ....de én nem is szeretem bennt az állatokat ...csak a páromé a kiskutya 8 éve van veel
2015. okt. 8. 10:46
 4/18 A kérdező kommentje:
tehát 8 éve van vele...de puszilgatja is meg minden és nem mindig mos kezet...mert nem tűnik fel neki hogy a kutya után kéne ..n a mindegy...szoval nem szeretem hogy a házban van de két éve vagyunk együtt és mindig összeveszünk a kutya miatt...aranyosak meg minden de nem akarokm elkapni valamit töllük csak mert aranyosak..amugy nincs felfázva mindig ezt csinálta....kiviazem pisilni és utána ugyanugy a konyhába pisil...pedig szol ha ki kell mennie...de olyankor persze nem...direkt csinálja...
2015. okt. 8. 10:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Irány az állatorvos, kérjetek széles spektrumú féreghajtót a kicsiknek és az anyának is, az oltásokat pótoljátok, végezzetek bolhairtást az egész bandán! A fekhelyüket is fertőtlenítsétek. Jó minőségű, kölyköknek való kutyasamponnal fürdessétek végig mindhárom kutyát (bolhairtás ELŐTT).

A pisitől nem kaphatsz el fertőzést, de a bolháktól igen. Amúgy egy tisztán tartott, ápolt kutya nem fertőz.


Ha a párodé a kutya, lesz szíves ő is takarítani utána. Na meg megnevelni a kutyáját, mert ha egy felnőtt, egészséges kutya nem szobatiszta, akkor ott a gazda a ludas.

2015. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Második vagyok: mindig is volt/van a lakásban kutyám,most várom a második babámat,és betartunk minden higiéniai dolgot,és nem kaptam el tőlük soha semmit.De azt nem is értem,ha párodé a kutya miért nem ő viszi ki hajnalban meg miért nem ő takarít?igy könnyű gazdinak lenni h csak addig nevezi magát gazdinak mig puszilgatni kell aztán a többi el van felejtve.(valoban bosszuskodhat egy kutya h direkt bepisil,és pl. pont azért mert a gazdája-azaz a párod-magasrol tojik rá,a kutya is érzi h amit tőle kap az nem törődés hanem majomszeretet csak)
2015. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) egyébként igen valóban nem csak majomszeretet kellene ...hanem minden más velejáró is...csak megmondom őszintén soha nem szerettem a házban az állatokat....a párom meg halálosan az ellentétem ebből a szempontból... minden tanácsot köszönök :)hasznosak voltak :)
2015. okt. 8. 12:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Csapj az asztalra! Lehet úgy is kutyát tartani lakásban, hogy az öröm legyen az összes félnek, minimálisan több takarítást igényelne, mint ha nem lenne kutya. De ehhez oda kell figyelni a kutya igényeire.


Állítsatok fel szabályokat: legyen egy helyiség, ahol tartózkodhat a kutya, legyen itt a fekhelye, vize, és mindenhonnan máshonnan tiltsátok ki. Ha határozottan tudatjátok vele, hogy a lakás többi része tabu, villámgyorsan meg fogja tanulni.

Ne ajnározzátok agyon, ne hagyjátok követelőzni, kunyerálni, ölbe mászni.

A konyhát mosd fel tömény ecetes vízzel, az elveszi a pisiszagot és a kutya kedvét is a további jelölgetéstől (mert ez pofátlan jelölgetés, nem szükségből való bepisilés).

Szükség esetén vegyetek egy "szobakennelt", amiben alhat a kutya. A saját helyükre amúgy sem piszkítanak.

A párod pedig este vigye ki pisilni a kutyáját, fárassza jól el játékkal vagy sétával (attól, hogy pincsi, még le kell mozgatni), és legyen szíves kutyaként bánni vele, már csak rád való tekintettel is. Higgye el, a kutyának sem jó a majomszeretet!


Itt egy tök jó írás, nyomtasd ki és tartsd be, legalább te, de ha lehet, fogadtasd el a pároddal is. Mindannyiótok élete könnyebb lesz. [link]

2015. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?
2015. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolso válaszolonak is...azaz igazság hogy én a szobába nem akarom be engedni de a párom olyan szinten nem érti meg hogy huuhh na mindegy nehéz lenne elmondani...és persze aztmondja hogy én nem szeretem a kutyát...nem erről van szó na de ahol alszunk vagyunk ott nem szeretném a kutyát főleg hogy most bolhás...értetlen nagyon...de most megmagyarázom nekii....mert nem hiszi el hogy baj is lehet belőle... hozzáteszem egy albérletben vagyunk kis konyha egy szoba és fürdő szoval csak a konyha maradt a kutyának de ha itthon van a párom akkor pofátlanul bejön hiába szolok rá... ha nincs itthon akkor is akar csak nem engedem be...mindegy hosszu mégegyszer kössz amugy tök jo amit belinkeltél :)
2015. okt. 8. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!