Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszterontól lehet bajom?

Nagynori212 kérdése:

Progeszterontól lehet bajom?

Figyelt kérdés
Nap 400 mg progeszteron tablettát írt fel a nőgyógyász, hogy reggel és este hüvelyi úton alkalmazzam. Terhességem 7 hetes.Nem volt vérvétel, nem tudom hogy alacsony-e egyáltalán a progeszteron szintem. Néha szoktam picit görcsölni, kb. kétnaponta rámjön egy pár másodperces görcs (olyan érzés mint mikor megjön), aztán el is múlik hirtelen. Most váltottam ki a tablettát és utánaolvastam. Azért tartok csak tőle, mert olvastam, hogy megnövelheti a trombózis kockázatát? Régebben volt a lábamban mélyvénás gyulladás és a családban trombózis. Kialakulhat ettől a progeszterontól trombózis? Illetve írnak fel így másnak is ilyent, úgy, hogy vérvétel sem előzi meg?

2015. okt. 11. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rutinból fel szoktàk ìrni, gyakorlatilag mindig vérvétel nélkül, ha gond van a terhességgel (vérzés, előzetes vetélés). Elvileg rizikómentes az alkalmazàsa.
2015. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Első terhességem, annyi, hogy picit talán nehezebben jött össze.
2015. okt. 11. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, felírják, örülj neki, van olyan, akkor se kap, ha szükség lenne rá... 12. hétig kell csak használni, semmi bajod nem lesz tőle pár hét alatt.
2015. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De terhesen alapból jársz vérvételre nem?Anno 3 havonta kellett, most nem tudom hogy van.De ha baj lenne így kiderülne ha nem szedheted, gondolom.Legalábbis a véralvadás ott van a vérvételen kimutatva ha a hormonok nem is.
2015. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle, ez csak hormon, ami normális esetben amúgy is megvan terhesség alatt, sőt, a terhesség végére ettől több lesz.

Egyébként nekem sem volt vérvétel de felírták, megmaradt a baba. :)

2015. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!