Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vitamin kérdés! Melyik magnézi...

Vitamin kérdés! Melyik magnézium a jobb? Hipp natal kérdés lent

Figyelt kérdés

Hipp natal : terhesgondozáson azt mondták h nem kell mást szedjek hiszen ebben megfelelő mennyiségű vas, folsav van.

(viszont ezelőtti terhességemnél kellett pluszba szedjem a "neo-for-gamma" nevezetű vas+folsav tablettát)

Valóban nem kell kiegészíteni?


Magnézium:

Magnerot vélemény? Vagy hasonló magnézium tablettáról?

Ha nincs panasz akkor napi mennyit szedtek be belőle?



2015. okt. 17. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Magnesii citricii a legjobb magnézium, a hipp natalhoz nem tudok hozzászólni.

Magnéziumból bmennyit szedhetsz, legfeljebb hasmenésed lesz. Nekem a végére a keményedések miatt 1 doboz volt az z és infúzió adagom (v kórház és infúzió.)

2015. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vas 28 mg-ra van szükség. Nem tudom ebben mennyi van, de valamennyit természetes forrásból is lehet fedezni. :)

Magnézium addig amíg nincs panaszod majdnem mindegy. Magnerot tökéletes, napi 2 is elég. Később ha nem elég lehet növelni vagy másik fajtára váltani, ami nagyobb dózisú. Nekem nagyon kellett a magnézium, én Magnosolv granulatumot ittam de ez a legnagyobb dózisú magnézium, panasz nélkül szerintem felesleges.

2015. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 adagban a vas 15 mg
2015. okt. 17. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt 800 mikrogramm folsavat javasolnak naponta, különösen az első trimeszterben, a Hipp Natalban 400 van egy napi adagban, én szedtem mellé kiegészítést.
2015. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, akkor én most nem szednék pluszban. Úgy is van vérvétel, ha kell akkor ír fel az orvos.

Vagy maximum olyan vasat, ami kicsi dózisú. Van valami folyékony anyagú ami azt hiszem 4 vagy 5 mg-os és terheseknek is ajánlják, ha az előző terhességednél ugyanez a vitamin mellett lett vashiányod.

2015. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták nem kell szedned mást,akkor szerintem ne szedj.Végülis ők látták a leleteid. Én magnéziumot úgy vettem,hogy nem márkát néztem,hanem az ajánlott napi mennyiséget a dobozon.Olyat vettem amiből elég 1.De ha van panasz emelheted az adagot.
2015. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!