Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Angliában születik meg a...

Ha Angliában születik meg a gyermekem, és nem vagyok házas, akkor az apukának alá kell írnia itt is apaságit, hogy a nevére vehesse?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogy működik? Hol kell intézkedni?
2015. okt. 23. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
úgy tudom csa hivatalos fordítás kell az anyakönyvről és azt elfogadják másik államban.
2015. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha Angliában szülsz, akkor szülés után a helyi registry office-ba kell először is elmenni, itt kap a baba angol anyakönyvi kivonatot. /NEM állampolgárságot!/ A párodnak is mennie kell, mert alá kell írnia, hogy ő az apa. Ezután kértek időpontot a magyar nagykövetségre és elindítjátok a magyar anyakönyvezési eljárást+ útlevél igénylést. A nagykövetség oldalán az anyakönyvezéssel kapcsolatban minden információ fenn van.
2015. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs magyar házassági anyakönyvi kivonatotok, akkor személyesen egyszerre mind a két szülőnek meg kell jelennie a magyar nagykövettségen. Előre időpontot kell kérni a nagykövettségen és 2-6 hónapot rászámolni, mire meglesz az útlevél. A magyar anyakönyvezéssel egyszerre el lehet indítani az útlevél igénylést is. Ha nem fér bele időbe, akkor ideigleneset kell kérni, ami egyszeri kiutazásra elég. Én első gyerekkel úgy csináltam, hogy egyszerit kértem, majd magyar címre küldettem az útlevelet, mert tudtam, hogy min 3 hónapot otthon töltök. (2.-kal már házasok voltunk, és akkor már a magyar anyakönyvét se itt intéztem, hanem otthon...meg amúgy se magyar útlevelet kértem már neki, hanem angolt, mert 5 év kinn élés után jár. Első gyerekre sajnos nem:( )

Minden ott szereplő kritériumot pontosan teljesíts. Mikor elsőnek mentünk, ott volt egy romániai magyar pár, akik 2. alkalommal battyogtak be, és megint csak hiányos papírokkal...Ha valami nem klappol, új időpontot kell kérni.

2015. okt. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!