Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheség alatti viszketés,...

NikiDávid kérdése:

Terheség alatti viszketés, csak rosz dolgot eredményezhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 30hkm vagyok kb 2 hete viszketek a baba tusf leváltottam Dove-ra, tudni kell h egy fokkal javult, nappal nem nagyon de ejszaka pihenésnél jön elö viszketek 2-3 szoval nem sorolnam.magam a legdurvabb tünetek közé de azert testápolo nem segit rajta! Elmondtam vedönönek , mondom olvastad erről máj betegségről attol lehet, semmit nem.mondott kül én is tudtam már amit hozzá füzött! A legdurvabb az egeszben h a haziorvosomnak szoltam es arra nem volt kepes h elkuldjon egy vervizsgalatra mert ő tudja igy lathatatlanba boztos nem az bajom! Na ezzel.nem.is lenne bajom ha nem olvastam volna el h ez majbetegseg mikkel jat.....

2015. okt. 24. 05:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet teljesen ártalmatlan is pl száraz bőr. Kiütéseid nincsenek?

Májjal nem tudom de ami jellemzőbb, epepangás miatt lehet.

2015. okt. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hellp-szindrómának hívják. A védőnőnek illene tisztában lenni vele. Terhességi epepangás (az epe a májban termelődik). Vérvétel kimutatja mennyire súlyos. Én az utolsó 2 hónapot kihúztam vele simán, de olyan iszonyatosan viszketett mindenem hogy majd bele örültem. Picit az aloe vera kenőcs segített. Olvass utána.
2015. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 A HELLP szindróma teljesen más. Életveszélyes állapot, és nem jár viszketéssel.

A kérdezőnek esetleg cholestasisa lehet, ami epepangás. De arra jellemzők a kiütések is+ a vérben megemelkedik pl. az alkalikus foszfatáz (ALP). De ezen nem segít a tusfürdő váltás.

Menj vissza az orvosodhoz, mondd el a panaszaidat. Ha a vérvétel eredmény jó, akkor kérj beutalót a bőrgyógyászatra.

2015. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

2-es, kizárt, h hellp syndromaval 2 honapig kihuztad. Altalaban azonnali csaszarmetszest csinalnak, +intenziv osztalyos elhelyezes es hasonlo dolgok. Es tenyleg nem jar viszketessel. Olvass utana. Magas vernyomas, emelkedett majenzimek, alacsony trombocita szam. Eletveszelyes az anyara es a magzatra nezve is.

A kerdezonek max. terhessegi epepangasa van, jol irta az elozo. De meg az se biztos, lehet h vmi allergia.

2015. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi valaszokat! Voltam vedononel o is arra gyanakoott epepangasr es utana egyből voltam hazi orvosomnal is aki ugyan ugy nem csinalt semmit nem segitet! Elmondtam neki tüneteket.... ő ranezelböl azt mondta biztos nem az bajom, pedig csak egy vervetelt kertem ami nem is neki fájna! Ennyit magyarorszagon a Paksi orvooskrol...!! 😞 remelem nögyogyasznak ha elpanaszolom tud segiteni es ir eg beutalot egy vervetelre! 😞 Mert mar elvagyok.keseredve hogy az orvosok nem segitenek!
2015. okt. 24. 12:44
 6/8 anonim válasza:

Nekem a 20. Héttől volt de a fokon semmit se mondott rá pedig nagyon viszketett.

Norgyogyaszaton is voltam ott sem említettek meg nekem ezt az epe pangast

Méreg tudtam meg hogy ilyen van

De kezd ossze állni a kep miért lett kora szülőt a kisfiam es miért lett epekovem....

2015. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szóval akinek ilyene van az álljon ki erősen a vizsgálat mellett!!!

Ne hadja annyiba a dolgot.

2015. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, na akkkor elmesélem mire jutotam, védönöm segitségével mivel házi orvosám rá mondta semmi bajom... igy nögyogyász adott vérvételre beutalot, és mint kiderült epepangásom van 4 szerese mert megengedett átlag 40 az enyém meg 167,5 !! ugyhogy ennyit háziorvosomrol, most kedden volt vérvételem pénteken megint megyek ha tovább növekszik akkor korház ...30 hkm :(
2015. okt. 28. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!