Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan létezik olyan, hogy...

Komolyan létezik olyan, hogy valaki nem veszi észre, hogy terhes?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a TLC-n van egy ilyen műsor, hogy nem tudnak róla, egyszer csak megindul a szülés..

Ez igaz lehet vagy ennyire nem ismerik a testüket? Vagy csak nem merték beismerni és inkább tudomást sem vettek róla?

Ti élőben hallottatok már ilyet?

Azt még megértem, hogy nincs terhességi tünet, vagy nem tudja be annak. De csak nem menstruál valaki végig, 9 hónapig.. és mi van a magzatmozgással meg a keményedésekkel?


Szerintetek?


2015. okt. 26. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Egy szülésznő ismerősöm azt mondta, hogy elhiszi Ő, hogy van ilyen. Csak azt nem érti, amikor fél nappal szülés előtt ott toporognak a szuloszoba előtt, hogy ők jöttek szülni...
2015. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Nekem a második trimeszterben vette észre orvos.

Attól még, hogy te nem tapasztaltad, nem jelenti azt, hogy ilyen nincs is!

Én egy gyerekemmel sem voltam rosszul, anyám se, barátnőm se, szóval a terhességi rosszullét mítosz.

Na, kb ilyen szintű a következtetésed.

Nyilván ritka, ha műsort csinálnak róla.

De ez nem azt jelenti, hogy képtelenség.

2015. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én 6 hónapja szültem. Tudtam a terhességről, de nekem olyan volt a babó a hasamban, hogy gyakorlatilag nem éreztem! A hasam nem nőt, a nadrágon kívül minden ruhám jó volt rám. Még a télikabátom is ugyan úgy lógott rajtam. A fiam volt, hogy egész nap nem mozdult meg. Este mikor lefeküdtem olyankor mocorgott kicsit, volt, hogy örületbe kergettem a párom, mert azt mondogattam nem érzem, hogy ott van. Ez ment egészen a szülésig!

Szóval én simán elhiszem, hogy nem veszik észre a terhességet. Hiszen nekem is olyan volt néha mintha csak simán bélmozgást éreznék. Nem voltam tipikus terhes, nem voltak olyan hejde nagy tűneteim, nem voltam kívános, nem hánytam, csak néha epét, de epehólyag eltávolítás miatt ez fel sem tűnt, mert a műtét útán párszor előfordult. Nem dagadt a lábam, nem keményedett a hasam, nem voltam fáradékonyabb...


A menstruációról csak annyit mondanék, hogy igenis van aki végig menstruál, ez tény. Illetve van olyan is, hogy valaki évente csak max 2-3 alkalommal vérzik. Nekem pl soha nem volt normális ciklusom, volt hogy év vége felé már az orvos írta fel a gyógyszereket, hogy egyáltalán megjöjjön. Mielőtt terhes lettem pl 4 hónapig nem is volt meg, olyan stresszes volt a melóhelyem, ha nem léptem volna ki lehet össze se jött volna a baba.


Nekem ez a véleményem.

2015. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt sosem hittem el, hogy valaki ezr nem veszi észre, mióta pedig voltam terhes pláne nem tudom elhinni.

Le lehet pontozni.

2015. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Én is nagyon nehezen hiszem el, hogy valaki csak a legvégén veszi észre a terhességet. Ennyire nem ismeri valaki a saját teste működését?
2015. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A párom exének az éves rákszűrésen derült ki, hogy 12 hetes terhes. Menstruált, nem hízott, nem volt rosszul.

A barátnőm unokatesója 6 hónapos terhesen még úgy nézett ki, mint más egy kiadós ebéd után.

A szomszédunk nagy túlsúllyal lett terhes ikrekkel. Meg se látszott rajta, csak az, hogy szülés után "összefonnyadt".

Nyilván van, aki kamuzik, de vannak olyan esetek, amikor el tudom képzelni, hogy csak nagyon későn derül ki a terhesség.

2015. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!