Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hét után már nagyobb az...

12. hét után már nagyobb az esély hogy megmarad a baba megnyugodhatok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit nagyobb az esély, igen. De legjobb lenne, ha nem filóznál egyáltalán ezen, hogy megmarad-e vagy sem. Gondolj végig arra, és hidd is el, hogy egészséges, szép és okos babád lesz!
2015. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

és beszélj a babádhoz! Ha képtelen vagy rá, vagy nem adódik lehetőség, hogy hangosan beszélj hozzá, akkor magadban, némán beszélgess vele!


Mondd el neki, hogy már nagyon várod, hogy megszülessen és nagyon örülsz annak, hogy megfogant és fejlődjön szépen...ilyesmiket. A babák érzik, ha szeretik és várják őket!

2015. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem agyalok ezen, ez a kérdés most fogalmazódott meg bennem:-)

Az előző babámnál eszembe sem jutott ilyen kérdés, vártuk, örültünk mégis elment..sztem ezt nem ez befolyásolja hiszen akkor értelmetlen volt a távozása hiszen vártuk.

2015. okt. 27. 15:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted kicsit nagyobb az esélye? Az rémlett, hogy 12.hét után azért már jók az esélyek, de ezek szerint rosszul emlékeztem.
2015. okt. 27. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nőgyógyászom 10-12. hét közöttre mondta, hogy addigra kifejlődnek a legfontosabb szervek, ezért ezután sokkal jobb esélyekkel marad meg. De nekem úgy magyarázta már az elején is, minden egyes nappal nő az esély arra, hogy rendben lesz minden. A 16. hetet is szokták még vízválasztónak mondani, ekkor "van kész" a placenta, ami onnantól sok mindent átvesz az anyától (pl. megfelelő hormonokat ezen keresztül kapja a magzat, kevésbé függ az anyától, mint előtte).


Az orvosom azt is mondta, hogy komplikáció a terhesség alatt bármikor előfordulhat, de az említett 10-12. hét után lesz ennek az esélye jóval kevesebb.


Olvastam, hogy nemcsak az anyán és az apán, hanem a babán is múlik, hogy maradni akar-e. Kívánom neked, hogy ezúttal minden rendben legyen. Hány hetes vagy?

2015. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a hasznos infókat!

Pár nap múlva kezdem a 12.hetet.

2015. okt. 27. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Netet bújva találtam amúgy még olyan infókat, hogy a 12. hét után 3 %-ra eisk vissza vetélés kockázata, illetve egy olyat, hogy ha már van szívhang, akkor onnantól 2% a kockázat, valamint, hogy a vetélések több, mint 80%-a az első 12 hét alatt következik be. Na most ezekből egyiknél sem találtam konkrét hivatkozást, hogy mi alapján írják, így nekem még mindig az orvosom által mondottak a leghitelesebbek.


Angol nyelvű oldalakon, orvosok által tett kijelentésekből a következőket találtam: a szívhang megállapítása (6-8.hét) után 5%-ra csökken a vetélés kockázata (forrás: [link] )


Kutatási statisztikák:

- összes vetélés kockázata (amiről tudnak, tehát amiknél észre is veszi a nő, hogy terhes): 17-22%

- szikhólyag megjelenése után: 12-15%

- miután van szívhang: 6. héten: 9,4%, 7. héten: 4,2%, 8. héten: 1,2%, 9. héten 0,5%

- 2. trimeszterben: 0,5%


Forrás: [link]

2015. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy aggódsz, én is aggódtam. Először azért izgul az ember, hogy van e szívhang, utánna a 12. heti uh vizsgálat jó lesz e, majd a vérvételek, ctg, szülés, ovoda, iskola.....Ez az anyák dolga, de azért ne felejts boldog lenni leendő anyuka! Nem lesz baj! Kellemes babavárást!
2015. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
12. het utan 2% ra csokken a veteles kockazata. Elotte 25 % . Angol forras szerint ( en itt lakom a doki igy mondta)
2015. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 27. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!