Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek, ha az apuka...

Szerintetek, ha az apuka alkoholista, az befolyással van e a születendő gyermek fejlődésére? Van erről vmilyen statisztika? Nagyobb valószínűséggel lesz e a gyermeknek genetikai betegsége? Károsodik e a DNS az alkoholizmus miatt?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez így nem áll, viszont ha a gyerek az alkoholizmust tanulja el mintaként és az ebből adódóan sanyarú életkörülmények között nő fel, azt bizony erősen megsínyli.
2015. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A kérdés inkább az,hogy ki olyan hülye,aki egy alkoholistával csináltatja fel magát!?
2015. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem. Az én párom meg életében először és utoljára kipróbálta a speedet 2 nappal későbbi együttlétünktől terhes lettem. Én nem tudtam hogy ő mit csinált, nem akarta elmondani, de mikor megtudta, hogy terhes vagyok kiakadt, és abortuszt akart mindenképpen. Csakhogy én meddő voltam elvileg és 30 évesen nem akartam elvetetni a babát, így kénytelen volt elmondani. Nagyon haragudtam rá, hetekig nem álltam vele szóba. Végül kockáztattam és megtartottam a babát, hála az égnek egészséges kislányt várok. Ha sérült lenne a spermium szerintem elvetéltél volna mielőtt észre vetted volna, hogy terhes vagy. Szerintem nem lesz baj!
2015. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem a DNS-t befolyásolja, hanem a már megszületett gyermek fejlődését, hiszen ilyen családban nem jó felnőni. (Saját tapasztalat.)
2015. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

A függőségi HAJLAM örökölhető.

Nem feltétlenül az alkohol lesz az. Nem is biztos, hogy örökli.

Mindkét szülőm alkohol illetve nikotinfüggő.

Az eredmény:

Bátyám,34 éves, alkoholista, cigizik.

Nővérem: 30, ex keménydrogos, jelenleg fű és nikotin és szexfüggő.

Én: 25 évesen, szex, nikotinfüggő, kényszeres evő vagyok.

A húgom kamasz, eddig minden oké, nem cigizik, az alkoholt kerüli.

2015. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én nem a későbbi életére gondolok, mert az evidens, hogy vmilyen módon sérül a gyerek, ha az apja alkesz.

A kérdés amiatt tettem fel, mert egyik nőrokonom kisfia súlyos intelligencia hiánnyal rendelkezik, kevert fogyatekossagai vannak, mind testi, mind szellemi. A testvérének viszont semmi baja, de ő egy másik apukatol született, aki nem alkoholista.

2015. nov. 4. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, a DNS nem károsodhat alkohol hatására, nem ettől lett fogyatékos az a gyerek.


AZ 5-ös válaszolónál sem azért függő a 4 testvérből 4, mert örökölték a hajlamot, hanem a megfelelő nevelés hiánya miatt, amit két alkoholista és cigiző szülő nyilván nem tudott megadni a gyerekeknek, nekik meg maguktól nem volt annyi eszük hogy ne kezdjenek el inni meg cigizni...

2015. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

7.!

Akkor most fuss neki még egyszer annak, amit írtam!

Megjegyzem, az hogy függő vagyok, nem jelenti azt, hogy fogyasztó is.

A cigit kétszer tettem le.

Lassan két éve nem gyújtottam rá, de bizony hiányzik. A szexfüggőség esti maszturbációval kontrollálható.

Viszont a falásroham valami borzalom. Nehéz elkerülni.

A másik, hogy a nővérem és én teljesen abszinensek vagyunk, ha az alkoholt nézzük. Soha, még szilveszterkor pohár pezsgőt se.

2015. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hajlamot lehet örökölni, ezt mindenki megmondja, aki egy picit is otthon van az addiktológiában. Maga az alkoholizmus, azaz a tényleges függőség nem öröklődik, de nyilván bejátszik, hogy milyen környezetben nő fel valaki.

Egyébként az apa alkoholfogyasztása nem fog kárt tenni a babában DNS-szintjén, ez nem így működik.

2015. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen. Rengeteg statisztika van de nem magyarul.

Keress rá, magyar oldalakon inkább cikkek vannak.


Az alkoholistákkal családalapításra gondolni öngyilkossággal egyenlő.

Ha rólad van szó, kérlek, gondold át a magad és a még nem megszületett gyerekeid, a tágabb családod érdekében.

Az emberek elmellőzik ennek a jelentőségét, de mindenkire hatással van.


A szüleid és testvéreid, ha normális a családi háttered, ki lesznek akadva, ha próbálják is elfogadni, mert az sem igaz, hogy "nem ők élnek vele" - bizonyos értelemben aki társat választ az családot is választ!


A babának millió baja lehet, ha mondjuk az alkoholista pasas tizenéveitől mérgezi magát, mellette még dohányzik is vagy füvezik, netán keménydrogozik.


És majd a családnak kell beleszállni a dolgokba, amikor nem mennek nálatok, mert egy alkoholista évek munkájával válik (legtöbbje nem is válik) tisztává.

És akkor még hol vagyunk az anyagi és lelki dolgoktól, a példamutatástól.


Az érzelmek elmúlnak, viszont ha nem vigyázol, te válhatsz függővé egy alkoholista kapcsolattól, ne keresd ilyen emberek társaságát, ne kurd el egy rakás ember és mindenekelőtt a magad felépített és működő életét, hidd el, hogy tudom, mert tapasztalatból beszélk.

2015. nov. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!