Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnák a szülésig kicsit...

Hogy tudnák a szülésig kicsit türelmesebb és nyugodtabb lenni? 30+4hetes vagyok

Figyelt kérdés
és van egy lassan 17hónapos nagyon akaratos,hisztis fiam.bár lehet hogy csak én vagyok türelmetlen túlságosan...de egyszerűen már nem bírok uralkodni magamon.állandóan kiabálok,kiakadok...20milliószor elmondom neki,hogy ne másszon föl,ne csapkodjon vissza ha rácsapok a fenekére...mintha süket fülekre találna mondandóm.és egyszerűen ezer dolgom lenne,de sehova nem haladok,mert amint csak főznék,mosogatnák,ne adj isten takarítanák,abban a pillanatban elkezd sírni,én idegeim meg pattanásig feszültek.apa külföldön dolgozik,csak 7végente van itthon.
2010. márc. 19. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne csodálkozz, ha visszaüt, ha te is rácsapsz a fenekére. Ő utánoz téged. Ezért nem szabad megütni a piciket, mert ő azt nem büntinek veszi. Szólj rá csapkodás helyett.

Ráadásul szerintem a te "idegbetegséged" miatt ilyen ő is, hogy hisztis és akaratos.

Próbálj megnyugodni, türelmesnek lenni, játszani vele, stb. A házimunka megvár, nem fognak elfutni a piszkos edények sajnos. Esetleg egy darabig rendeld a kaját, hogy ne kelljen főzni. Térjen vissza közétek a babáddal az összhang, különben mi lesz, ha megszületik a kistestvér??

2010. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem gondolom,hogy a kiabálás a legjobb megoldás,mivel egy 17 hónapos picuri igazi energia bomba.Inkább tedd félre a házimunkát,(ahogyan én is délutánra,bár az én picikém még csak 6 hónapos)itt a jó idő,irány ki a szabadba!Figyeld meg,mikor van el jobban egyedül a gyermek,délelőtt,vagy délután.Úgy alakítsd ki a napirendet,hogyha mondjuk délelőtt elvan egyedül,akkor tudsz főzni,takarítani stb,délután pedig vidd el játszóra,sétálni,labdázni stb.Ha délután van jobban el,akkor délelőtt vidd ki.Akár vásárlással egybekötve is meg lehet oldani egy játszót,vagy egy labdázást.Ő még nem érti miért van más dolgod,mint vele foglalkozni,hisz idáig mindíg ott voltál neki.
2010. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ja,és bocsánat az előttem szóló véleményét kérdőjelezném meg.Ő vajon odaadná a 17 hónapos gyermekének a rendelt kaját????Én biztosan nem,de ízlések és pofonok....(fűszer,zsír,és mi ki tudja mi a jó ég van bennük többszöröse,mint amire egy gyerköcnek szüksége van...)
2010. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Én 20 hónapossal vagyok 35 hetesen itthon. Már esténként alig várom, hogy apa hazaérjen, és egy kicsit átvegye a lányomat. Mivel nálatok csak hétvégi apuka van, így átérzem, tényleg nehéz lehet! De, az tény, hogy ha Te is felkapod a vizet, semmit sem érsz el vele, erre már saját tapasztalatból rájöttem. Csak rosszabb lesz. Ezért én inkább igyekszem nyugalmat erőltetni magamra és elterelni őkelme figyelmét valamivel. Próbáld meg megelőzni a hisztit, és csinálj játékot a főzésből, takarításból. Adj a kezébe kanalat, műa. tányért, muffin formát stb., kisseprűt, egy rongyot, hogy ő is csinálhassa, amit Te. Énekelj közben, akár táncolhatsz is - és mosolyogj! :)) Nálunk ez be szokott jönni. Ő is mindig kóstolgatja az ételt stb...

Vagy: főzz előre egy pár napra és vágd be a fagyóba! Egy ideig vegyél papírtányért, poharat, és dobd el - kevesebbet kell mosogatni. Ha megbízható helyről tudsz ételt rendelni, akkor az jó, de ha gyereknek nem adnád, akkor neki vegyél üvegeset egy darabig. És pihenj, ha ő is. Te tudod, Téged mi lazít el, és csináld! Kényeztesd magad, vegyél magadnak valami szépet, haszontalant... :) ami kicsit feldob!

És ne szégyeld, hogy néha kiakadsz, mindenkinek lehet rossz időszaka, főleg terhesen! El fog múlni! Fel a fejjel! :))

Ja, és ha van segítséged, vedd igénybe! Minél előbb!

2010. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tudom,a türelmetlenség vonzza a türelmetlenséget.De van az úgy hogy elszakad a cérna.Mikor semmi se jó amit teszek.Ha mosogatok az a baj,ha játszunk az nem jó,ha sétálunk,akkor hintázna....aludni keveset alszik.a héten legtovább 6ig aludt!Nyűgös,mert fogzik.Hiába minden csodaszer.sajnos.Főzés egyszerű,mert hetekig csak tarhonyás húst volt hajlandó enni,egy hete áttért a túrós,vagy húsos tésztára.Így 2 napra előre megfőzök.déltől alszik max 2,5órát-ekkor én is mellé bújok.

mikor őt vártam,sokkal nyugodtabb voltam.Most mindenen aggódom,pedig már a 2.terhességem.kihasználnám a segítséget,de nagyon nehezen lehet leszervezni hébe hóba 1-1 gyerekmentes programot.

remélem azért holnap sikerül eljutnom a barátnőmhöz babalátogatóba :-))

2010. márc. 19. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!