Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem és nagyon...

Terhes lettem és nagyon félek. Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Kiderült, hogy terhes vagyok. Van egy régóta tartó kapcsolatom, van munkánk, külön élünk szülőktől, bár saját lakás nincs (albérletben vagyunk) stb, szóval ezzel a részével nincs gond.

A problémám, hogy iszonyúan félek, nem is merem beleélni magam. Rettegek, hogy minden ok legyen a kritikus időt átvészeljem. A beágyazódás alatt és amíg ki nem derült nagyon rossz volt az életmódom, nagyon sokat idegeskedtem, sok cigit szívtam (volt hogy napi 2 dobozzal is) egyszer csúnyán elestem,ráadásul a munkám miatt nagy súlyokat emelek.

Jövő héten megyek dokihoz, de szerintem még tuti nem fog szívhangot látni, mivel utolsó menses óta 5 hét telt el. Viszont rettegek, hogyan dolgozzak addig. Még nem szóltam senkinek, hiszen orvosnál sem voltam, de rettenetesen félek.

Félek a testi és lelki változásoktól. Nehogy ártsak az emeléssel a babának. próbálok figyelni, de a munkám el kell végeznem addig.

Hogyan lehet ezt leküzdeni?


2015. dec. 12. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolja arra hogy a negatív gondolatok a félelem, aggódás is csak rosszat vonz be.

inkább azt a tudatot erősítsd hogy lesz egy szép egészséges babád. te is jobban leszel tőle, meg a magzat is..

2015. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony, a rettegést küzd le. Ha 6 hetesen mész, akár már láthat szívhangot. Nincs esetleg szabid, amit ki tudnál venni? Vagy pár nap táppénzre jönni? Úgyis jönnek az ünnepek, aztán meg könnyített munkát végezhetsz ha van papírod a várandósságról. Szedj magzatvédő vitamint, vagy ha mást nem is, folsavat, igyál sok vizet és pihenj amennyit tudsz. Gondolom a cigit már elhagytad, mostmár élj egészségesen. GRATULÁLOK!!! :) Ne feledd, ez egy csodaszép időszak, fő a pozitivitás.
2015. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is: nyugodj meg!

Másodszor: menj orvoshoz, akivel majd látjátok legalább a petezsákot és hogy jó helyen van.

Higgy abban, hogy a terhesség elején (pont kb. 5-6 hétig) még nagyon nem számít, hogy mit csinálsz, mert nem vagy összeköttetésben a babával. Innentől kezdve azért oda kell figyelni.

Ha erős a baba veletek marad az előzmények után is!

Drukkolok!

Ha tudsz keress fel egy kineziológust vagy pszichológust, aki segít rendbe tenni a lelkivilágodat, hogy boldogan, stresszmentesen várjátok a babát!

Érdemes lenne táppénzre menned (akár valami más ürüggyel is, amíg nem állapítja meg a nőgyógyász a terhességet, ha még nem akarod közölni a munkáltatóddal) később pedig átkérned magad más munkakörbe, mert nehezet nem kéne emelned.

A cigi pedig? Hát... sokan azt mondják inkább szívj 1-2 szálat terhesség alatt is, mert nagyobb a stressz, ha elhagyod és azzal többet ártasz a babának, konzultálj szakemberekkel erről is.

Írj majd mi volt a dokinál!

2015. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! ;) az orvosom egybol tappenzre kuldott igy rogton be is jelentettem a munkahelyen. Azota mar 8hetes multam volt mar szivhang is.es boldog is vagyok.felek meg de mar sokkal jobb parom is nagyon boldog.ezt jo latni nagyon.probal segiteni a kesvembe jarni ;)
2016. jan. 7. 13:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy semmi cigi nincs mar 6.het utantol.szerencsemre rosszul vagyok tole ;) mem is szresszel nem is hianyzik
2016. jan. 7. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

2016. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!