Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket nem zavar "úgy is...

Titeket nem zavar "úgy is csak egésznap itthon vagy a babával nem csinálsz semmit "? Kijelentés

Figyelt kérdés
Én megkapom ezt még a páromtól is, illetve többször céloz rá h ő hű de mennyit dolgozik én meg "csak" itthon vagyok a 2 éves gyerekkel..... Engem ez nagyon zavar, komolyan mondom ha lenne alkalmam, rá hagynám 1 vagy 2 napra h tudja meg milyen.. Nektek is szokta mondani a párotok? Sztem elég nagy pofátlanság :(

2015. dec. 24. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
soha nem mondtam ezt az asszonynak, lattam hogy mennyi munka van egy kisgyerekkel.
2015. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem mondott ilyet. Mivel ha itthon van segít a gyerek körül, így nagyon jól tudja, hogy nem olyan egyszerű itthon lenni. Hagyd otthon egy hétvégén egy napra. Reggel menj el, este menj haza. Kicsit hátha ráébred, hogy nem csak lógatod a lábad.
2015. dec. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Mondott ilyet. Egész napos programot csináltam és itthon maradt vele. Többet nem mondta.
2015. dec. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem mondott ilyet a férjem, mondjuk a fiunkkal ő van gyeden a fiunk nyolc hónapos korától. Én sem mondok neki ilyet soha, mert tudom, hogy kemény, de néha meg mégiscsak könnyebb mint dolgozni. Egyik nap neki van nehezebb dolga, ha hisztisebb q fiunk, több házimunka van, másik nap nekem van nehezebb dolgom, ha minden rendben van itthon, a fiunknak is jó napja van, viszont nekem nehezebb nap jut, több hülye ügyféllel van találkozóm. Egyik félnek sem egyszerű, én azt gondolom, mi inkább próbálunk mindig lelket önteni a másikba, ha látjuk, hogy padlón van, és segítünk a másiknak, ha sok a dolga.
2015. dec. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Soha nem mond ilyet. De ő itthon is marad, amíg én elmegyek kikapcsolni, nem csak 1-2 óra hosszára. Pontosan tisztában van vele, hogy mit jelent 2 gyerekkel itthon, és soha eszébe nem jutna ilyet mondani. A családon kívüli emberek véleménye pedig hidegen hagy. Teljesen.
2015. dec. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Csinalj valami programot amikor csak o van a gyerekkel!


Hidd el a sarkon leszel mikor hivni fog, hogy mi csinaljon

2015. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

"ha lenne alkalmam ráhagynám" mi sem egyszerűbb, hagyd rá!

Az én férjem szokta mondani, de én nem sértődöm meg rajta, mert tudom, hogy igaza van. :D

2015. dec. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

'Hidd el a sarkon leszel mikor hivni fog, hogy mi csinaljon'


Ennek semmi köze ahhoz, hogy hímnemű az illető. Ha lenne gyakorlata, nyilván ugyanúgy meg tudná oldani mint a gyerek anyja. És ha egy nő kezébe adnának egy gyereket úgy hogy előtte nem sok köze volt hozzá, akkor ő is hívná a szülőket mikor a sarkon lesznek. Illetve vajon kinek a hibája az, hogy apuka eddig 1-2 napra sem látta el a gyereket? Talán ha anyuka sarkára állna, akkor nem lenne ilyen, hogy gőze sincs a saját gyerekéről 2 évesen.

Ja és nem mellesleg ugyanez fordítva is igaz, a kedves anyuka is elmehet a férje munkahelyére dolgozni egy napot, hogy megtudja milyen nehéz, lehet ő is fél óra múlva hívná az apukát. Szóval nem csak azt kéne elvárni, hogy a kérdezőt tiszteljék, ő is beszélhetne szebben a férfi munkájáról, ami nem mellesleg a pénzt hozza. Sok nő sajnos hajlamos abba a hibába esni, hogy beképzeltté válik a 'munkájára', hogy azt hiszi még az atomfizikus is csak egy kis senki hozzá képest.

2015. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
De ,baromira dühít ,föleg hogy amikor azt mondom ,hogy szívesen dolgoznék csak legyintenek , "na persze".Lehet épp nem fizikalilag fárasztó én mégis unom már az itthonlétet.Mindenki azt hiszi ,egész nap mackónadrágban itthon pakolni meg csörgökkel gügyögni a négy fal között ,a szabadság és a kényelem netovábbja.Jobban szerettem mikor kifáradok egy mozgalmas nap után.Így csak vagyok egész nap ,de hiába mert pihenni vagy bármit amit szívesen csinálnék úgysem lehet ,agyalok és tükörbe sem szeretek nézni ,csak árnyéka vagyok önmagamnak.Na most jól kisírtam magam ,imádom a gyerekem félreértés ne essék ,de vágyom vissza a felnöttek és a munka világába.Önzö vagyok tudom.
2015. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem mondott ilyet soha a férjem, de mi a gyedet is felosztottuk, ő is volt itthon.


Én visszamentem 1,5 éves korában dolgozni, mert egy ilyen idős gyereknek már inkább gyerekek társaságára van szüksége, mint felnőttekére. És igazad van, fárasztó egész nap, a rohangálás, hangoskodás, játék, futkározás, rámolás, pakolás. Pont azért, mert egy ekkora gyerek nem érzi jól magát a négy fal között a szülőjével egész nap, minden nap. Neki változatos programok kellenek, és korabeli társaság. Neked és a kisfiadnak vagy kislányodnak is jót tenne, ha ezt belátnád.


A férjeddel pedig érdemes lenne elbeszélgetned az alapvető tiszteletről a házasságban, mert ez a hozzáállás, amit tanúsít nem vezet semmi jóra.

2015. dec. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!