Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Felmérés": Kinek sikerült...

"Felmérés": Kinek sikerült úgy a baba, hogy rágörcsölt? Mennyire volt sikeres a terhessége ezután?

Figyelt kérdés
Számtalanszor olvastam már itt, hogy akkor sikerült teherbe esniük, amikor már nem foglalkoztak vele, ennek az ellenkezőjére lennék kíváncsi, hogy kinek sikerült úgy, hogy úgymond teljesen rágörcsölt? Részleteket is írjatok bátran :)

2016. jan. 13. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem, ha nem görcsölök rá, máig várnám a csodát :)


2 gyerekünk van, évente 3x van ciklusom, rágörcsöltem, (meg végigjártam az orvosokat is persze - nincs oka, menjünk meddőségibe a végeredmény), addigra "kiműveltem" magam a cikluskövetésből és tömtem magamba a Dvitamint is, mert ebből hiány volt a vérkép szerint.

Sikerült elkapni egy ovulációt végre időben (LH teszt + hőmérőzés + méhnyak és nyák figyelés) és lám terhes is lettem, gond nélkül meg is született 38. héten.

A másodikkal pedig a 2. ciklusban estem teherbe, egy együttlét volt abban a peteérésben, rágörcsöltem, így alakult. 18 hónap van köztük. Örülök, hogy nem hagytam lógva a dolgot.

2016. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam a jótanácsot, hogy ne görcsöljek. Én nem tudom, mi számít görcsölésnek, de 2 év próbálkozás után végre elkezdtem gyógyszert szedni a kiderített problémámra, és azonnal terhes lettem. 3x is.
2016. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi 9 hónapig próbálkoztunk, és pont a 8. sikertelen hónap után nagyon elkeseredtem, hogy sosem sikerül már, sírtam egyfolytában. Ráadásul párom antibiotikumot szedett a 9. hónapban, de azért próbálkoztunk, aztán gondoltam, hogy lehet, hogy most amiatt nem fog sikerülni, de sikerült végre 9 hónap után. Csakhogy nem maradt velünk, a 8. héten elhalt a terhesség:( 6 hónap szünet után a 2. próbálkozós hónapban viszont újra összejött, most szilveszterkor teszteltem pozitívat, persze nagyon félek, hogy nehogy megint úgy végződjön, de örülök, hogy hamar összejött. Igaz, hogy a vetélés után el kezdtem szedni az inofolicot, e vitamint, d vitamint. Lehet, hogy ez is segített. Ja és persze a terhes vitamint.
2016. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első terhességem 7. próbálkozós ciklusban jött össze, elvetéltem. Második terhesség 8. ciklusban, ő megmaradt. 3. terhesség 4. ciklus, szintén vetélés.

Ezek mindegyike tudatos próbálkozás, rágörcsölés mellett.

Mostani terhességem meg csak úgy... Nem is volt betervezve, nem is voltunk együtt középidőben, rendesen meg is lepődtem, mikor pozitív lett a teszt. Egy petevezetékem van ráadásul, mégis összejött soron kívül.

2016. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy rágörcsöltem, mert nem kaptam volna sírógörcsöt, ha nem sikerül azonnal, de azért eléggé odafigyeltem. Szerettünk volna kislányt a kisfiú mellé, ezért jó lett volna ha tudjuk az ovu időpontját, és ahhoz képest kb. 72 órával korábban akciózunk. Nem jött be.


Ittam teákat már a konkrét babatervezés előtti időszakban (cickafark, palástfű)- ezek tették rendbe az amúgy eléggé kusza és közti vérzésekkel tarkított ciklusomat, szedtem vitaminokat-amiket mondjuk amúgy is szedek, vezettem hőgörbét, használtam LH tesztet, néha még a nyákot és a méhszájat is figyeltem.

2. hónap lett sikeres.

Ja és előre tisztáztam az orvosommal, hogy mennyi időn belül mehetek, ha nem jön a baba :)

2016. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sok sikert a mostani babával, remélem, nem lesz gond :) Nekem eddig egy fejlődési rendellenességem volt, és egy méhenkívülim, most egy hét és kiderül, sikerült-e, egy éve én is rá vagyok görcsölve... Szerintetek érdemes valamit megnézetni, ha most nem sikerül? Vagy úgy amúgy is?
2016. jan. 13. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:
egyébiránt én is várhattam volna a csodát, ha nem kezdem el magam kúrálni, ugyanis a teák előtt nemnagyon volt ovum sem.
2016. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én próbáltam nem rágörcsölni de nem jött össze.. sikerült nagyonis rágörcsölni.. a napokat számoltam és "tüneteket" kerestem. már az első hónapban összejött. De valószínűleg bediliztem volna ha nem akar összejönni sokáig. Semmi gond nem volt a terhességgel egyébként.
2016. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát én rágörcsöltem...első hónapban padló.. Aztán 2. Hónapban sikerült de nem is akárhogyan: egypetéjű ikrek :)

15 hkm

2016. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. baba: nem görcsöltünk rá, 3. hónapban sikerült, vetélés volt.

2. baba: rágörcsöltünk, kivizsgálások, lh tesztek: 3. hónapban sikerült, és a mai napig terhes vagyok.:)


barátnőm, nem görcsölt rá, 6. hónapban sikerült, egy másik barátnőm rágörcsölt, egyből LH-tesztek, tervezett együttlétek stb: 1. hónapban összejött.


31hkm

2016. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!