Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. trim. -es kismamák, ti is...

3. trim. -es kismamák, ti is szoktatok így érezni?

Figyelt kérdés
Már számolom a napokat, hogy mennyi van még a terhességből. 33 hetes vagyok, és borzasztóan érzem magam. Fájnak a csomtjaim, a lábaim, többször zsibbadnak is. Ha ülök, a baba feszíti a bordáim, ha felállok, majdnem bepisilek, és úgy érzem leszakad a hasam. Általában úgy érzem magam, mint aki egy nagyon szoros fűzőbe van beleszorítva, amiben sem lélegezni, sem mozogni nem lehet, és még a derekam is leszakad. Sehogy nem kényelmes, és az aranyerem is fáj, hiába kenem. Úgy érzem csak túlélek minden egyes napot. Másnak is ilyen nehéz?
2016. jan. 22. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

33 hetes vagyok, eddig azt hittem, tök jól vagyok. Vagyis, egyszer bepisiltem, mert akkorát belémrúgott, és már nem tudok elmenni egy kiállításra, mert a tötyörgéstől nagyon elfáradok, de ennyi volt. Aztán ma...ebéd után állnék fel, és úgy éreztem, hogy kiszakad a méhem. Alig bírtunk hazavánszorogni.


A derekam nem fáj, a hátam sem, az aranyerem egy gumó formájában jelen van, de nem fáj és nem vérzik, ami szerencse. Próbáltad a vasat, hátha hasmenést okoz? nekem azt okozott, azóta tudok 2 naponta vécézni. És a Reparont használod az aranyérre, vagy melyiket? A hasfájásra próbáltad a Magnosolvot? Az nekem megoldott mindent!


Én viszont nagyon nyűgös vagyok. Már ugye 7 hónapja szúrjuk naponta a vérhígítót és agyérgörcsöt kapok tőle, úgy rühellem és annyira elegem van ebből.:/


Nem beszélve arról, hogy munka után olyan lehasználtnak érzem az agyamat és magamat, hogy nemhogy nőnek, de embernek se érzem magam, a férjemmel az együttlétek 2 naponta vannak már csak, nem naponta, pedig azt hittem, hogy óóó, én aztán nem változom meg...:/


Átkértem magam heti 2 nap munkára, a többit itthonról csinálom, mert ez nem állapot így...biztosan a hormonok miatt, de ott is mindenen úgy felhúzom magam.


de ha meg itthon vagyok, megőrülök. mosom a gyerekcuccokat, meg ilyesmi, de elmenni már nincs sok erőm pl. vásárolgatni, mert nyilall a méhem néha, vagy folyton pisilni kell.:)


kitartást neked is!!!

2016. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok, engem csak a savam zavar. Ha ülök, ha fekszek a torkomban van, és semmi sem használ amúgy minden ok. Hordok pocaktartót, nekem az sokat segít ha sokat állok, vagy sétálok.
2016. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon lent van a hasam, és a méhszájam is az orvos szerint. Magnéziumot, vasat szednem kell. Igazából egész nap egyedül vagyok, vesz. terhesként a 8. héttől táppénzen kell lennem. Ez is kikészít. Ja és krémem is van az aranyeremre, de az utóbbi 2-3 napban nem használ. Folyton fáradt vagyok, és már néha saját magamat is utálom. A baba tervezett volt és nagyon várom, főleg most már...
2016. jan. 22. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a harmadik terhességem alatt fedeztem fel a hastartó pántot, és csak azon szomorkodtam, hogy korábban nem tudtam, hogy van ilyen.

A derékfájást gyakorlatilag megszüntette.

Persze lehet hogy Neked nem, de egy próbát mindenképp megér.


Én a 3. terhességem alatt összesen 5 jó és gondtalan napot számoltam meg. Nagyon kínlódtam, pedig tervezett gyerek volt, de a 9 hónap akkor is 9.

Az aranyeremet a 8. hónapban meg kellett műteni.

A vége egy egybefüggő véget nem érő dolog volt. (Végül 41+6-ig húzta bent, 4 kg fölött, azt hittem megpusztulok, a végén alig vonszoltam magam)

Szóval én megértelek.

Tarts ki, mert megéri!

Annyira, hogy most a negyediket tervezzük, pedig sokkal egyszerűbbre nem számíthatok...

2016. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még csak 29 hetes vagyok, de már kezdem érezni, hogy kezd nehèz lenni... Én is itthon vagyok a 8. hét óta.

Ha nem eszem, akkor viszonylag jól érzem magam, de persze enni kell, mert éhes vagyok.

Ha eszem, úgy érzem, 2x-esére nő a hasam, kényelmetlen, bár fekve a legjobb mèg így is.

Már a kisboltig se tudok elmenni anèlkül, hogy ne kène pisilnem, sokszor fáj a hàtam/derekam, mostanàban folyton álmos vagyok, fàradt, és a savam is rengeteg.

2016. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31 hetes vagyok, már én is várom, hogy végre túllegyek rajta, mindenhol fáj, kényelmetlen, a 2 évesem meg nem hagy pihenni. Mondjuk eleve nem élvezem a terhességet, nekem az csak szükséges rossz a cél érdekében. Már nagyon kíváncsi vagyok a babára és szeretném "visszakapni" a testem. Kitartást mindenkinek! :-)
2016. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22 hetes vagyok, de a hasam már most akkora,mint első babával 30 hetesen. Akkor nem volt ennyi nyűgöm,mint most. Eleve sajnos plusz súly maradt rajtam így arról indultam. Nyolc kilót híztam, így már most zihálok fel a harmadikra.Feküdni már csak a jobb oldalon kényelmes, de ott se mindig.Hajnal 2-3 körül ha felébredek, nem tudok már visszaaludni. Reggel tudnék, de akkor meg a két éves lányom ébred...Szóval igen. Én is úgy érzem, hogy várom a végét és szeretném visszakapni a testem, hogy nekikezdhessek tornázni.
2016. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

39 hetes 3 napos vagyok. Tele a hócipőm mindennel. Akkora vagyok mint egy bálna. December elejétől vagyok itthon, de november közepétől vagyok igen gyakran beteg: légcsőhurut vagy 5 hétig, majd homloküregggyulladás 2 hétig. Most talán picit jobb, hogy antibiotikumot szedtem.

A lábaim már éjjel is dagadtak maradnak, alig tudom bekötni a cipőmet mert alig érek el a lábfejemig, a hasam feszül, szanaszét szakadt most már felül is. Nem érnek be a ruháim, de már nem akarok ruhatárat újítani emiatt a pár nap miatt.

Mindeközben a nagyobb gyerek úgy gondolja minden a régi, anya bírja a futást - közlöm: nem - úgy megyünk oviba, hogy alig tudok utána rohanni. És állandóan ugrál rajtam.

Egy gondolatom van állandóan: szülni akarok.

2016. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

33 hetes vagyok én is.

Mostanában a legnagyobb kérdésem, hogy hol a gyomrom? Reggelente hanyatt fekve ébredek, és mindig ott érzem a lábait, ahol a gyomromnak kellene lennie. :) Persze tuti megvan valahol, mert kb. egy hete elkezdett rettenetesen égni, úgyhogy egész nap rágnom kell valamit.

Aludni nemigen tudok, hetek óta álmatlanságtól szenvedek, vagy épp pocaklakónak nem tetszik a testhelyzet, ami nekem kényelmes.

A bordáimat nekem csak a jobb oldalon feszíti, az állandó pisilést pedig volt időm megszokni, mert nekem a kezdetektől van. Hosszú távra épp ezért nem megyek, de rövid távon is be kell iktatnom egy WC-t, aszerint kell útvonalat terveznem.

Éjszaka van, hogy arra ébredek, hogy rettenetesen fáj a forgóm. Néha elég, ha megfordulok, de van, hogy fel kell kelnem sétálni, hogy jobb legyen.

Nyűgösebben viselem ezt a terhességet, mint az előzőt, de még kibírható vagyok. :)

2016. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30 hét végén vagyok. Nekem úgymond problémamentes a dolog, dolgozom rendesen két műszakban, aranyerem, cukrom, bármi gondom nincs. Az állandó pisilést megszoktam mert az elejétől van, csak mostmár görcsöl is az oldalam ha nem megyek azonnal. Hanyatt, jobb és bal oldalt is jól alszom, de minden éjjel egyszer felkelek pisilni. Viszont a derekam és a különböző combizmaim iszonyúan fájnak néha, főleg ha sokat fekszem vagy ülök, a séta segít. Ezen kívül utálom hogy szétrepedt a bőröm, utálom a zsírt a combomon és a karomon, azt hogy melltartóban élek már hónapok óta, hogy lassú vagyok, nem látom a lábam és hamar fáradok. Én mindent csakazértis ugyanúgy megcsinálok mint eddig, házimunka, bevásárlás meg minden, de néha csak kidőlök és alszom, vagy leülök és egy óráig nem csinálok semmit. A kisfiam hihetetlenül aktív, állandóan mozog, tervezett baba volt és imádom, de már nagyon várom hogy megszülessen. Plusz, viszolygok a kórháznak még a gondolatától is.
2016. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!