Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlen alkoholos sört adtam...

Véletlen alkoholos sört adtam neki! Mennyire csináltam nagy bajt?

Figyelt kérdés

Csajos este volt, mindenki sörös, így csak az volt. Én szolgáltam fel, viszont összekevertem, hogy melyikek az alkoholosak és melyik 1 a mentes, így a várandós barátnőm véletlen (5. hónapban van) megivott 5 dl alkoholos sört, (5,2%-os az üvege szerint). Ő azt mondta, ne aggódjak, eszik rá zsírosat és ennyi nem árt. Nem értek a terhességhez, de szerintetek mennyire ártottam ezzel a babájának? :(

Hogy működik ez?



2016. jan. 22. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Semmi bajuk nem lesz!

Èn néha bort iszom, sőt, 1-1x egy icipici korty pálinkát is ittam, annyira rossz volt a gyomrom.

2016. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nyugi, semmi baja! Szilveszterkor én 2 pohár pezsgőt is ittam, ennyi nem árt meg.
2016. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem.

A folyamatos alkoholfogyasztás árt a babának.



Napi egy dl bort kifejezetten javasolt az orvosom, bár napi szinten soha nem boroztam. Amikor a terhesség vége felé felhívtam, hogy nagyon kellemetlenül keményedik a hasam, javasoljon valamit, mondta, hogy egy pint konyak. Ne csináljak rendszert belőle, de egy-egy alkalom nem árt.


A sörtől biztosan nem lesz baja. Ha napi szinten inná, az árthatna.

(Ez olyan, mint a dohányzás. Ártalmas, de ha valaki 9 hónap terhesség alatt teszem azt elszív 5 szál cigit, akkor az égvilágon semmi bajt nem okoz vele.)

2016. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg semmi baja sem lesz. Gondolj bele, ha már ennyi megártana, mi lenne azokkal a szegény gyerekekkel, akiknek ténylegesen alkesz az anyja.
2016. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz egy adagnyi alkoholtól. Én pl. nyári nagy melegben néha-néha megittam egy-egy pohár sört terhesen is.
2016. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi. :) Én tényleg nem vagyok jártas az ilyesmiben.
2016. jan. 23. 09:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Több anyateje lesz. Nem baj.
2016. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!