Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismamák!...

Táppénzen lévő kismamák! Hogyan ne őrüljek meg az unalomba hónapokon át? Hogyan foglaljátok le magatokat?

Figyelt kérdés
A terhesség elején véreztem,feküdnöm kellett.Már jobban érzem magam vérzés sincs,de veszélyeztetett vagyok.A munkahelyem fertőzésveszélyes,bár vissza akartam menni könnyített munkakörbe,de nem lehet.Bedilizek itthon egyedül négy fal között.Párom sokat dolgozik.Barátaim nem igazán vannak.A fekvéstől fáj már a hátam.Filmezek,olvasok,stb.De már mindent unok.Amit tudok takarítok de nagy pakolásba nem kezdhetek egyedül. Meg mindennap takarítani se lehet.Tanfolyam kilőve.Most fejeztem be egy elég költségeset.Hogyan lehet átvészelni?
2016. jan. 25. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Készülődjél a baba várásába, beszélgess vele. sétáljál, kézimunkázzál
2016. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Korai készülődni még.Én nem vagyok az a beszélgetek a hasamhoz típus.Kreatív sem vagyok.Egy gombot se tudok felvarrani.Ebbe az időbe kimozdulni egyedül nem nagy élmény..
2016. jan. 25. 13:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a környékeden, hátha van valami kismamatorna, anyatejes klub, hordozós klub, szülésfelkészítő ahol más anyukákkal, kismamákkal ismerkedhetsz, hasznos infókat begyűjthetsz.
2016. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézz filmet, olvass könyveket (regényeket is olvashatsz, meg a babavárásról, csecsemőgondozásról), írjál e-mailt a régen látott ismerőseidnek, nézelődj a neten, hogy majd mit honnan szerzel be a babának, takarítsd ki a lakást, ülj be egy kávézóba és igyál meg egy kapucsínót vagy forrócsokit, menj el egy múzeumba, főzz valami finomat a párodnak, süss sütit, hirtelen ennyi jutott eszembe.
2016. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem, hogy mi lesz tp alatt de iszonyatosan repül az idő. Séta a boltba, barátnők, ismerősök felkeresése, babaruhák szétválogatása, babaruha kimosása. Böngészés a neten,sorozat, dokumentum film nézése, párodat várni vmi finom kajával. Mikorra vagy kiírva?
2016. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Először szeretnék gratulálni, hogy volt annyi türelmed, hogy ki tudtad várni, míg a vérzés elmúlik. Másrészt szerintem tanuljál meg esetleg gombot felvarrni.

Nem tudom, hogy mennyi van még hátra a terhességedből, de ha ennyire nem bírod feltalálni magad akkor talán próbáld meg kipihenni magad, mivel ha megjön a babád akkor a fáradtságba fogsz beleőrülni.

Sokan vagyunk itt olyanok, akik ágyhoz kötve viselték a terhességüket. Jómagam 16 hetet feküdtem, de nagyon megérte. Rengeteget horgoltam, aludtam, és TV mérgezést kaptam, igaz én ki sem kelhettem az ágyból. A veszélyeztetett státusz pont azt szolgálja, hogy lassíts le és koncentrálj befelé, mert baj lehet, ha nem ezt teszed. Adja Isten, hogy innentől kezdve minden renden legyen és egészséges Babád szülessen nyugodt terhességből. Minden jót kívánok!

2016. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok táppénzen, de már csak heti két napot dolgozom. Ilyenkor ezeket szoktam csinálni, hátha valamelyik megtetszik neked is.:)


- múzeumba megyek, mindig van valami jó időszaki kiállítás

- sétálok egy nagyot a városban, közben iszom valahol egy teát

- moziba megyek, van a közelben egy nem hangos művészmozi

- együtt ebédelek dolgozó vagy nem dolgozó (pl. GYED-en levő) barátnőimmel

- a férjem úgy megy be dolgozni, hogy együtt reggelizünk egy reggelizőhelyen, azzal is telik a délelőttből

- könyvet olvasok (szoktam gyereknevelési és szépirodalmat is olvasni)

- könyvtárba megyek, ott olvasok

- elmegyek a Rossmannba, DM-be, egyéb kisbevásárlásokat elintézni a hétköznapokra

- filmet, sorozatot nézek (próbálj valami "addiktívet", pl. a Dokik, Jóbarátok, HIMYM)

- itthon mosom a babacuccokat (nekem ez már aktuális)

- szépítgetem a babaszobát (olyasmiket, amik nem fizikailag nehezek)

- most egy régiós nyelvet is tanulni kezdtem, mert GYED után majd jól jön

- nézelődöm a neten, hogy van-e még valami, ami kell a kelengyébe, ha igen, akkor esetleg megrendelem és érte megyünk a férjemmel (ő szereti az ilyesmit, érdekli)


33hkm

2016. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olvass, tévézz, netezz vagy bármi amit szeretsz! Használd ki, mert ilyen már soha többé nem lesz. Első babámnál nekem kb 10 hét jutott. Költöztünk is közben stb. Pihentem, aludtam amikor akartam. Most két éves lesz a nagyobb és újra babát várok és sajna marhára nem lehet pihenni akkor, amikor szeretnék. Pedig de jó is lenne aludni, vagy olvasni!
2016. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En sem voltam kreativ, ketbalkezes vagyok mondhatni, de megtanultam horgolni, a vilagon a legegyszerubb dolog, es le is foglalt :D de amugy nem tudom, en most 38+4 hetes vagyok, es mar teljesen bekattantam az itthonlettol, ugyhogy enm tudok semmit ajanlani :( pedig itthoni hazimunkat csinaltam, mentem erre-arra, de akkor is. Semmi olyan felelosseg nem volt rajtam, mint pl munkahely vagy akarmi, ugyhogy tudtam, hogy nem lesz kovetkezmenye, ha nem fozok ebedet, ugyhogy nem ereztem magam hasznosnak egyaltalan. Nem nekem valo az otthonules.
2016. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon pörgős vagyok.Olvasást már unom.Sorozatokat előtte is imádtam meg most is járunk moziba is néha párommal.De a hétköznapok kikészítenek.Semmi nem köt le...
2016. jan. 25. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!