Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes vagyok,3 hete nem...

36 hetes vagyok,3 hete nem híztam semmit, ez normális?

Figyelt kérdés
Vékonyan kezdtem, összesen majdnem 8 kilót híztam a 33. hétig, nem diétáztam, ettem rendesen, változatosan. 3 hete stagnál, vagy talán még kicsit csökkent is a súlyom. Ez normális így a vége felé? Fogok még felszedni?
2016. jan. 26. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Alultáplált BMI-vel kezdtem, most 33 hetes vagyok, a 24. hétre híztam 8 kilót,azóta semmit, viszont a magzat nő, fejlődik, én meg nem hízom, sőt.:) Mondjuk a 8 kilót a nonstop gyümölcsevésnek köszönhetem sajnos...


A védőnőm azt mondta, hogy 15 kiló a max, amit ő ajánl nekem (súly-magasság kalkulátor alapján) és az mindegy, hogy milyen ütemben jön fel.


nem lehet, hogy te sem vizesedsz? én pl. egyáltalán nem, így az nem jelent plusz súlyt.

2016. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem vizesedek egyáltalán. Ilyenkor az szokta kitenni már a súlygyarapodás nagy részét, vagy miért?:)
2016. jan. 26. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:

3 kg-ot híztam terhesség alatt, szülés után -10.


Mindenki más terhesség alatt. Senki nem josolja meg neked pontosan.

2016. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Te is vékonyan kezdted és így lett csak 3 kiló??
2016. jan. 26. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vékony, 83 voltam az első hetekben. Az orvosom elképzelése szerint emiatt +30 kg-al kellett volna eljutnom a 40. hét végéig.


Szerintem az, hogy ki mennyi kiló az elején nem befolyásolja azt, hogy mennyi lesz a végén. Nagyon sok olyan ismerősöm van, aki 50 kilóval kezdett és 80-al ment szülni. Szóval a hízás nem törvényszerű.


Ne a kilóid száma lebegjen a szemed előtt, hanem az hogy mindketten egészségesek vagytok és lesztek. Ha az azzal jár, hogy kicsit többet eszel és hízol az sem baj, de ha nem hízol semmit az sem probléma.


Amúgy ne feledd, hogy amikor ráállsz a mérlegre most nem csak a te súlyodat mutatja, hanem a babáét, a méhlepényét és a magzatvízét is. Szóval, ha "hízol" az lehet, hogy a nem is te vagy, hanem a pici növekszik, vagy a körülötte lévő dolgok.

Az orvosom ezt "elfelejtette" és még a 3 kg miatt is fél órás litániát tartott, hogy "ne zabáljak", így szó szerint! Nem beszélve arról, hogy külön listát írt mit ne egyek, kólát, hamburgereket, meg ilyen-olyan gyors kajákat, csokit. Nem fogta fel, hogy a cukros üdítőket utálom, meki meg hasonlók nincsenek a lakhelyemen, és a csokoládéra allergiás vagyok. Vagyis, ha az orvosod problémázik a súlyod miatt ne foglalkozz vele, te csak élvezd ki az utolsó békés, nyugodt heteket és ne problémázz a súlyos dolgokon.

2016. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk az orvosomtól a védőnőn keresztül mindenki azon az állásponton van, hogy nem mindegy, mennyivel kezdem, hiszen van, akinek még szénhidrátdiétát is kell tartania, ha túl sokkal kezdi, és akár fogyhat is a terhessége végére, de úgy látszik, hogy orvostól függ, hogy ki mit gondol erről. A kalkulátorok is, amiket néztem neten mind azt írják, hogy alacsonyabb BMI-vel többet, magassal jóval kevesebbet ajánlott felszedni, ezért is aggódtam egy kicsit, meg mert volt ismerősöm, aki vékony volt és nem ment fentebb a súlya a végén, és jó, hogy megnézték, hogy a baba hogy van, mert már nem kapott elég tápanyagot. Mindenesetre a dokim megnézett, és teljesen megnyugodtam, mert szépen gyarapszik a baba:) A súlyom már lehet, hogy a végéig ennyi marad, és azzal sincs gond.
2016. jan. 29. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!