Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyton aggódok a magzatelhalá...

Folyton aggódok a magzatelhalás miatt. Van valami biztos jele, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés

Hülén lett feltéve a kérdés, tudom...

Tavaly volt egy terhességem, nem terveztük, de vállaltuk. 8 hetesen, második ultrahang alatt kérdezte a doki, hogy nem múltak el a terhességi tüneteim? Elhalt a terhesség, már elkezdett felszívódni.


Most babát várok, ezúttal tervezetten. Vagyis előtte is szedtem terhesvitamint (folsavat), semmi alkohol, fájdalomcsillapító, mert ki tudja... Az első perctől veszélyeztetett terhes vagyok, sokat pihenek, nem emelek, stb. Tehát úgy érzem, mindent megteszek azért, hogy egészséges legyen a terhességem.


Viszont nagyon bánt, és borzasztó bűntudatom is van, hogy nem vettem észre, hogy elhalt az előző terhességem. Nem is tudtam, hogy esetleg ez negatív előjel lehet, csak örültem, hogy nincs hányás meg rosszullét, mint másoknál.

Most kétségbeesetten keresek jeleket: mellfeszülés, reggeli émelygés van, hol erősebb, hol gyengébb. Néha nap álmosabb is vagyok, de ez sem állandó.


És most is azon tanakodok, hogy nem várok a 12. hétig, a 10. héten visszamegyek, és kérek egy ultrahangot, hogy minden rendben van-e. De az se megoldás, ha minden alkalommal azon parázok, hogy biztos baj van, ha nem kelek úgy reggel, hogy mindjárt elhányom magam, vagy éber vagyok délután.


Tisztára kész vagyok.


Egy kis émelygés reggel (esetleg nap közben), pár naponta mellfeszülés/fájdalom elegendő terhességi jel?

Van valami jele annak, ha elhal a baba? Mi van ha nem veszem észre, és csak négy hét múlva derül ki? Legutóbb se ürült ki magától.

Nincs "mindjárt megjön" érzés, se kívánósság, a hasam meg még nagyon soká fog nőni, annál is messzebb lesz, mikor már rugdos, és érzem, hogy jól van.


Addig befordulok teljesen. :(



2016. jan. 28. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj megnyugodni, mert rajtad nem múlt semmi, min változtatna ha észrevetted volna, hogy elhalt a terhességed?

Van akinek erősebbek a tünetei, van akinek gyengébbek, épphogy van valami.

Szerintem ha nagyon aggódsz kérj időpontot a dokidtól és nézzen meg gyakrabban.

2016. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom az előző babát, de hidd el, hogy akkor sem kell hogy legyen terhestünet!

Sokaknak nincs.

És ne legyen bűntudatod, hogy nem vetted észre, NEM HIBÁZTÁL!

A baba egészsége nem azon múlik 95%-ban, hogy mit tesz vagy nem tesz a kismama. (Persze dohányozni nem kell, de a Te esetedben erről szó sincs...)


Régen nem volt ultrahang, és sokáig semmit nem tudtak a babáról.

Az uh nagyon szuper dolog, de nem "babamozira" van, hanem épp azért hogy kiszűrje, ha baj van.


Nem érdemes előbb menni, mert ha "baj van", az kiderül valahogyan, és lehet, hogy elmész, és minden ok és másnap van valami...


Szóval a lényeg, hogy bíznod kell magatokban!

Próbáld elfoglalni magad olyan dolgokkal, amik lekötnek, és amit csinálhatsz.


Legjobbakat!

2016. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi de tényleg semmi tünetem nem volt mégis egészséges kislányom született. Szóval ezen ne stresszelj, az idegeskedéssel többet ártasz...
2016. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Nagyon együtt érzek veled. Nekem egy fél éve volt missed ab műtétem a 12. héten, akkor közölték velem, hogy 8 hetes kora óta nem fejlődik a baba... mondanom se kell mennyire kikészültem. Nekem sem volt szinte semmi tünetem. Most fél évvel később újra terhes vagyok, 7hetes és nagyon félek, de próbálok arra gondolni, hogy most nem lehet baj, mégegyszer nem veheti el tőlem senki, ő meg fog születni. Mától én is itthon vagyok, veszélyeztetettként, így én csak mostantól tudok pihenni. Tüneteim továbbra sem nagyon vannak, a melleim kicsit fájnak, hányinger, hol van hol nem, de nem vészes. Szóval én most valahogy mégis nyugodtabb vagyok mert biztos vagyok benne, hogy ő velünk marad. Gondolkodj pozitívan, veletek is ott marad, nyugi. Hány hetes vagy?
2016. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orvosom azt mondta, hogy azt nagyon fontos tudatosítani, hogy nem a te hibád. Akár lassan is, mondogatva. Nem. Az. Én. Hibám.


Még akkor sem, ha anyai oka volt a vetélésnek, akkor sem, ha esetleg újra megtörténik, és akkor sem, ha véletlen volt. Ahogyan nem a férjed hibája, úgy a tiéd sem!!!!


Mindig menj uh-ra vagy dokihoz, ha úgy érzed, jobb, mint a stressz.


Egyébként a vetélésed miatt vagy veszélyeztetett a másodikkal? de furcsa, szerintem ez az orvosodtól nem egy jó policy, mert így még jobban aggódik az ember és jár az agya egész nap. Ha meg leköthetnéd magad mással, sokkal könnyebb lenne. Én ezért is dolgozom a mai napig.


Nekem is volt vetélésem (nem kellett műtéttel befejezni), sosem volt embriónk, a 9. héten történt meg a baj. Én magamat nem hibáztattam a kilökődés miatt, viszont úgy próbáltam a kontrollt visszavenni a kezembe, hogy elkezdtem orvosi segítség nélkül megszervezni a kivizsgálásaimat.


a doki azt mondta, hogy valószínűleg véletlen volt a vetélés, és 3-ig nem vizsgálnak államiban. engem megrendített a "valószínűleg" szó. és mi van, ha nem??? szóval megcsináltattunk mindent, de megérte, mert meglett a baj. anyai oka volt szerencsére, amit tudnak kezelni.


a második terhességem 2 hónappal az első után sikerült. a 12. hétig nem voltunk nyugodtak, utána megnyugodtunk. hát, nem kellett volna, mert a kombinált teszt és az amniocentézisem eredménye közötti 5 hétben az öngyilkosság határára kerültem gyakorlatilag. szerencsére kiderült, hogy egészséges. megnyugodtunk, aztán 2 hét múlva véreztem, kiderült, hogy csak hajszálér. megint megnyugodtunk.


akkor megfogadtam, hogy az agyunk és a lelkünk több szenvedést nem tud befogadni, és elengedtem a parázást. 34. hétben vagyunk, azóta is nagyon hálás vagyok, hogy egy nagyon aktív magzatot kaptunk az élettől, akiért nem kell aggódni soha, mióta nagy mozgásokkal adja tudtomra, hogy él.:)

2016. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Vegyszerekkel dolgozunk, azért vagyok itthon táppénzen.

Igyekszek megnyugodni.

2016. jan. 28. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az elsővel gyakorlatilag semmi tünetem nem volt az elején. Tökéletes időben, teljesen egészségesen született. A másodikkal szinte végig émelyegtem, nem hánytam, de elég vacak volt a közérzetem. Ő két héttel előbb született, kapott egy méhen belüli fertőzést, aminek semmi előjele nem volt, de szerencsére egy hét antibiotikumos kezelés után rendbe jött, egészséges, szoptatott baba lett. A harmadiknál mellfeszülés volt ezerrel, folyton ettem volna, aztán a mellfeszülés alábbhagyott, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. A 11. héten mentem genetikai uh-ra, ott a doki visszakérdezett, hogy hány hetes is vagyok? Mondtam, hogy 11. Újra nézte a picim, majd elmondta, hogy nem találja a szívhangot, és a pici kb. 7 hetes méretű... Missed ab. A vetélés addig nem is indult be. Egy héttel később kellett volna mennem műtétre, másnap hajnalra beindult a vetélés, vérzéssel, görcsökkel, két évvel ezelőtt március 1-én reggel megtörtént a befejező műtét... Nagyon megviselt, nem számítottam rá, hogy baj lehet, nem iszom, nem dohányzom, szedtem a vitaminokat... Nem lehet kiszámítani. A férjem nem akar újra próbálkozni, fél, hogy megint elveszítenénk (a harmadik nem volt tervezett). Most már valamennyire túl vagyok a fájdalmon, el nem múlik soha teljesen. De én is csak azt tudom tanácsolni, amit már előttem is írtak, hogy próbálj nem parázni (valószínűleg én is végig paráznék... :P ) Sajnos a legtöbb esetben nem is derül ki, hogy mi volt az ok. Sokan mondták (gondolom nektek is), hogy nagyon sok várandósság végződik így... Ez persze nem vigasz... De szerencsére rengeteg pozitív példát is tudnék sorolni az azóta megismert sorstársaink körében, ahol most már megszületett a következő pici, vagy épp most várják, stb. Én mindenesetre drukkolok neked, boldog babavárást és nagyon jó egészséget kívánok neked!
2016. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!