Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babánál mikor kezdtete...

Második babánál mikor kezdtetek el új holmikat vásárolni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a cumisüvegre,rágókákra, egy két új holmira ha esetleg nem maradt az első babáról. Kiságyat,kocsit ha azok sincsenek már meg.


2,5 év lesz a korkülönbség a két fiam között. NAgyon sok ruha megmaradt,sőt,sógornőm is die adja az ő kisfiáról a ruhácskákat. Kocsi is meg van mind a kettő. Csak kiságy kellene,amit már most megvennék,de a gyerekszoba még alakulóban(családiba költöztünk).

Ilyen,hogy rágókák,cumi,cumisüveg,textilpelus, amiket ujónta vennék,nem tudom,hogy mikor kezdjem el venni.

25 hetes terhes vagyok :)


2016. febr. 1. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven ráér, főleg ha közben költöztök is, a 7. hónap körül megvásárolni.

Én például rágókát meg cumit a második babámnak már egyáltalán nem vettem, teljesen felesleges.

Az elsővel nehezen ment 2 évesen a cumiról leszoktatás, így a második babámnak egyáltalán nem adtam. Rágókát sem vettem, mert az első sem használta soha, így ami megmaradt, bepróbáltam a második gyerekemnél, de őt sem érdekelte.

Az elsőnél nagyon sok felesleges kacatot összevásároltunk, amit soha nem használtunk, úgyhogy ebből tanultunk.

2016. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel mi terveztük a kistesót, így minden megvolt ami kell. Pár új ruhát vettünk ami hiányzott, új alvós állatkát mert az a nagytesónak is van. Ezeket már az elején elkezdtük beszerezni, amikor megtudtuk, hogy megfogant.
2016. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi is terveztük,azért maradt meg sokminden, csaka kiságyat azt kölcsönbe kaptuk és mikor már nem volt rá szükség (7 hónapos koráig aludt csak benne), visszaadtuk,feleslegesen nem akartuk tárolni,csak a helyet foglalta.

Kisfiam sem nagyon rágókázott,csak mikor jöttek a fogai,akkor nagyon harapdált.később leszokott róla.

2016. febr. 1. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiságyat kb. 25 hetesen vettünk használtan, akkor találtam ugyan olyat, mint a nagyobbé. (18 hónap van köztük)

Gyerekülést a nagyobbnak 3 hónapos terhes voltam, úgyis kell alapon. A kisebb ment a hordozóba utána, így nem let annyira teljesen lelakva.

Sem ruhát, sem játékot, sem cumisüveget nem vettünk.

A korábbi üvegekre (MAM) a cumit szülés előtt vettem meg és a pelust is, ami megint kicsi lett. Meg az teljesen új újszülött ruhákat is előszedtem, aztán elpakoltam. Az is mind kicsi lett (62-es méretről kezdtük megint.). Ha kellett volna, csak a szülés után veszek/vetetek neki ruhákat még.

Amikor 3 hetes volt, akkor mentem el vásárolni neki ruhát 1-2-t, de akkor is a nagyobbnak mentem feltölteni a készletet és a kisebbnek is hoztam pár dolgot a turiból.

De mi ennek ellenére mindenkitől ruhákat kaptunk neki karácsonyra is, babalátogatóktól is. Meg rágókát.

Van, vagy 25db különféle rágókánt és csörgőnk a 2 gyerektől...

2016. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

26 hetesen a babakocsit, mert akkor volt jó vétel, pár hét múlva az ágyat ugyanezért, ruhákat olyan 30 hetes kortól vettem párat. Nekünk a kórházba is kellett saját, úgy hogy mindenképpen kellett volna vennem pár újat, és jó is volt, mert a császár miatt 6 napot voltunk bent.


Szerintem jó, ha szépen fokozatosan veszed, mert a végén az ember már izgatott, esetleg kapkod, fáradtabb is vagy a több órás mászkálós vásárlásokhoz.

2016. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22 hetes voltam amikor cumisüveget vettem, de csak mert akciós volt avent cumisüveg készlet. A múlt héten a 29. Héten voltam a gyógyszertárba, de csak azért mert uh.-n voltam és anyukám vigyázott a 2 évesemre, úgy hogy nyugodtan be tudtam menni, na szóval ott vettem sudocreamet, meg lázmérőt, anyukám bébiőrt vett már, meg egy két ruhát, a legtöbb dolog meg van már a kislányomról, és most is kislányt várunk úgy hogy maradhat a rózsaszín :)
2016. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Ami nagyon fog kelleni az a hordozó,de azt a sógornőm ide adja,szóval az majd eljut hozzánk valahogy, meg a kiságy amit már kinéztem,de nem tudom még hova rakni ha meg is venném.

2016. febr. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!