Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha nem lesz itthon...

Mi van, ha nem lesz itthon senki, hogy bevigyen a korhazba? Be vezethetek en?

Figyelt kérdés

60km-re van a korhaz, ahol szulni fogok, itt van az orvosom. Mentot nem tudnek hivni, mert az a legkozelebbi korhazba vinne, de en ugye nem oda akarok menni... Van koztetek, aki esetleg maga vezetett be, mikor kezdodott a szules? Vagy hogy oldjam meg, ha epp nincs itthon senki? Ez a legnagyobb param most...

36 hetes km


2010. márc. 29. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
kérj az orvosodtól igazolást, hogy nála fogsz a távolabbi kórházban szülni és akkor elvisz oda a mentő.
2010. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha beindul a szülés, az nem fog annyira gyorsan előrehaladni, hogy ne tudnál valakit értesíteni, az ne tudna elmenni érted és bevinni a kórházba. Szerintem fájásokkal nem igazán jó ötlet vezetni, főleg, hogy az ember szülés alatt egyfajta más tudatállapotba kerül, az összehúzódások alatt pedig nem igazán tudnál vezetni se. Inkább ne kísérletezz! Azt, hogy a mentő abba a kórházba vigyen, ahová szeretnéd, úgy tudod megoldani, hogy kérsz a dokidtól vagy az oszt. vez. főorvostól egy igazolást, hogy szülés esetén befogadnak, ellátnak. Egyébként meg beszéld meg több rokonnal, baráttal, hogy ha itt az idő, riaszthasd őket, hogy véletlenül se legyen az, hogy nem lesz senki, aki bevigyen, egyszerre úgyse lesz mindenki távol :) Könnyű szülést!
2010. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

ha pl elfolyik a magzatvízed, nem is mehetsz másként a kórházba, csak mentővel, mivel olyankor nem szabad csak feküdni, egyébként rátekeredhet a baba nyakára a köldökzsinór.

2010. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne vezess, veszélyes.Nálunk is külön kihagsúlyozzák, hogy eszünkbe ne jusson autóba ülni!Még úgy sem, hogy más vezet.Ha megindul a szülés, csakis a mentő jöhet szóba.Az igaz, hogy nem szabad ülni.A köldökzsinór előre is eshet.Szóval nem szabad kísérletezni.
2010. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát azért nem eszik ennyire forrón a kását. Nekem pl úgy indul, hogy elment a magzatvizem éjjel fél egykor. ledöntöttük az anyósülést, és a párom vezetett be a kórházba. Amúgy ott, a kórházban simán ültettek és felállítottak, úgyhogy nem tudsz végig feküdni, akkor sem, ha szeretnél. Amúgy valóban fennáll a veszély azzal kapcsolatban, hogy a köldökzsinór előrecsúszik, mi ezért döntöttük meg az anyósülést.
2010. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mentő, nyugodtan mehetsz autóval is, csk ne te vezess! Ha elfolyna a magzatvíz, akkor se kell mentővel menni. elég, ha olyankor néhány percre lefekszel, hogy a baba feje be tudjon illeszkedni a szülőcsatornába, így már nem fog előreesni a köldökzsinór! aztán autóval is nyugodtan mehetsz. Egyébként se biztos, hogy a magzatvíz elfolyásával fog beindulni a szülés :) Én 4x szültem, mindig autóval mentünk a kórházba... Nem is értem, miért kellene a mentő...az csak akkor kell, ha nincs más mód, hogy bemenj... Egyébként ha van igazolásod a kórháztól, hogy fogadnak, akkor a választott kórházba is bevisz... de egyszerűbb, ha több ismerőst is riaszthatsz, így biztosan nem lesz gond. 2. voltam
2010. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy igaza van annak, aki azt írta, hogy azért az első szülés nem 1 óra alatt zajlik le, úgyhogy lesz időtök bemenni a kórházba. A másik: a szülések nagy százaléka este indul be.
2010. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne vezess be te!
2010. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Biztos nem fogok bevezetni, valoban eleg rizikos. Csutortokon megyek a dokihoz, kerek tole befogado nyilatkozazot, meg remenykedem, hogy valoban este indul be... Meg nem pottyan ki egybol:)
2010. márc. 29. 11:23
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Eszedbe ne jusson volánhoz ülni! Persze lehet, hogy csak elfolyik a magzatvíz, és nem indulnak be annyira a fájásaid, de úgy, mint írták sokan, nem lehet vezetni. Ha meg beindulnak a fájásaid, és úgy indulsz a kórházba, hogy úgy érzed, még nem olyan durvák, honnan tudod, hogy nem vezetés közben lesz egy akkora fájásod, hogy csillagokat látsz, az utat viszont nem? Ne legyél ennyire felelőtlen!!! Valakit meg kell kérni a környezetedben, hogy legyen szíves bevinni, régen is így mentek a dolgok, amíg nem volt mindenkinek autója, megkérték a szomszédot/közel lakó barátot vagy akárkit, hogy vigye be őket. Meg az is lehet, hogy ha nem is lesz otthon senki, hazaérnek, mire el kell indulnod, ha riadóztatod a családot. Amúgy megmosolyogtam a kérdésed, mert az én anyukám anno úgy indult be velem a kórházba, hogy elfolyt a magzatvize, és indult az autóhoz, hogy ő most akkor megy szülni :) Persze gyorsan elvették tőle a sluszkulcsot :)
2010. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!