Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok, lassan egy...

32 hetes vagyok, lassan egy hónapja nem bírok kimászni a taknyosságból . Valakinek vmi tutti használható vírusölő receptje?

Figyelt kérdés
Sima nátha . Mondja a doki. Bár két hete már garatgyulladásba fordult, arra kaptam antibiotikumot. Némileg javult, de nem múlt el ez a kórság. Doki azt mondja, sima vírusfertőzés, csak a terhesség, meg leegyengült immunrendszer blablabla.. Alig bírok aludni, napi kb 100db zsebkendőt használok, elegem van.... :( Alaphelyzetben aspirinnel rég kikupáltam volna magam. De ugye azt nem lehet. Meg semmit nem lehet. Minden reggel várom, hogy úgy ébredek, hogy már jobb.. De ma is rosszabb mint tegnap volt.. Ráz a hideg, nem vagyok jól.. Elegem van... :( Lázas sosem voltam, nem is vagyok...

2016. febr. 3. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg folyadékot igyál, az segít kimosni a kórságot. Így persze még többet fog eleinte folyni az orrod és még többet kell majd pisilni rohangálni, de ennél jobbat nem tudok. A melegítsd ki magadat és hasonlókon gondolom már túl vagy.
2016. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csupa olyan jöhet számításba, ami nem árt a babának.

Sajnos sok esetben még fűszerek és gyógynövények is veszélyesek lehetnek.


Ha elsősorban orrdugulás, és hasonlók, akkor ezt viszont bátran alkalmazhatod:


Egy szép vöröshagymát felkockázol, beleteszed egy pohárba, és beborítod úgy a két kezeddel, hogy marad egy kis lyuk az orrodnak. Beledugod, és jóóó nagyokat lélegzel.

Ha már nem könnyezel, akkor megrázod, hogy újra legyen illóolaj, és még egyszer megismétled.

A hagymát utána kidobod, a poharat forró vízzel fertőtleníted.

Vírusölő, tisztítja az orr járatait, és nem árt semmilyen módon a babának.


Egy jó fokhagymakrém leves is segíthet, vagy a klasszikus hagymatea: megpirítasz cukrot, és ha már jó barna, felöntöd vízzel, mikor forr, héjastól beleteszel egy hagymát (négybe vágva, tisztára mosva), és még picit forralod. Ízre nem olyan szuper, de nem elviselhetetlen, és jó hurutoldó.

2016. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket a hagymás dolgokat kipróbálom!!! Már igen el vagyok kámpicsorodva.. :( :( :(
2016. febr. 3. 11:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Rengeteget iszom.. kb 12 percenként járok pisilni... Ez pipa.
2016. febr. 3. 11:20
 5/6 anonim válasza:

Torokfájásra, köhögésre langyos/meleg vízet keverj össze sóval és azzal gargalizàlj. Méz, zöldfenyő toboz elixír olyan mint a méz, foghagyma és vitaminok.

Én még First spray-T fújtam kínomban a torkomba aloe Vera tartalmú ezért gondoltam rà végső elkeseredésemben (bár ezt orvossal nem konzultáltam le a többit viszont igen)

2016. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A hagymás bögrés jó belélegzőset kipróbáltam! Tényleg jó!!! :) "Kissé" csípős, de tényleg " az orromat is tisztíccccsa" :D Köszönöm!
2016. febr. 3. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!