Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 körüli TSH értéknél miért...

3 körüli TSH értéknél miért akar a dokim még emelni a gyógyszeradagon a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Szerinte 2 alatt kellene lennie, de én mindenhol azt olvasom, hogy az csak az első trimeszterben kell, meg előtte, ha babát szeretne az ember (akkor van, aki 1-es érték alattit is mond). De én már a 3. trimeszterben vagyok.

T4-et az egész várandósság alatt nem nézett, csak előte pár hónappal, akkor 4-es TSH mellett normál tartományban volt a T4 és az aTPO, T3-at nem nézett.



2016. febr. 11. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 0,01 a TSH-m és pajzsmirigy alulműködésem van. Hogy miért? Mert hiába nem emelkedett a TSH-m T4 nem termelődik valami miatt és T3 rezisztens vagyok. Ezzel azt akarom mondani, hogy ejteném ezt a dokit, hisz a TSH NEM pajzsmirigy hormon, hanem az agyalapi mirigy termeli és pajzsmirigyserkentő hormon. Ahhoz hogy tudjuk nem termelődik elég T4 a T4-et kell megnézni nem a TSH-t!
2016. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nőgyógyászként meg vagyok vele teljesen elégedve, ezt leszámítva, és nem is csinálom, amit mond ebből az egy szempontból.

Járok egy hormonszakértőhöz, aki erre specializálódott, és akivel teljesen meg vagyok elégedve, az ő javaslatait tartom be a hormonokkal kapcsolatban, csak érdekelt, hogy ez a 2-es TSH a 3. trimeszterben vajon honnan jöhetett a nőgyógyászomnál, miközben magukat a pajzsmirigy hormonokat nem is nézette.

2016. febr. 11. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!