Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes a babára nézve a...

Veszélyes a babára nézve a munkakör, amit dolgozok?

Figyelt kérdés

Hello,


4 hetes vagyok! Külföldön dolgozok, a baràtommal itt is èlünk màr 2,5 ève, ès egyelöre egy ètterembe dolgozok, reggel 9-re jàrok, aztàn kb 11-ig különbözö baugetteket csinàlunk, az nem vèszes, de utàna pedig èn vagyok a mosogatólàny is..nagyon sok a munka az ètterem összes cuccàt èn mosom el, meg mellettünk van egy fagyizo rèsz az is hozzànk tartozik ès onnan is hozzàm jön a csetres, serpenyök, tepsi, làbosok, 1000 tànyèr minden anyàmkinja.. rengeteget kell hajolgatni, nagyon meleg van mert kicsi a helysèg, ketten nem is fèrnènk el benne, ezèrt van csak egy mosogató egyszerre.. 9-16:30-ig vagyok, hètfotol pèntekig. Utàna szoktunk mèg menni kondiba de most, sokkal fàradtabb vagyok munka utàn, mint màskor...ezèrt kevesebbszer jàrok. Most behivtak holnapra is, tehàt ez lesz a 6. napom, ès holnap 10-20-ig kell maradjak mert èn zàrok. A fönök nem tudja mèg, hogy terhes lettem egyelöre nem mondtam neki, de fèlek, hogy sokat àrhat a babànak ez a munka. Kèrhetem a fônököt, hogy adjon màsik munkàt ameddig terhes vagyok? Ja! ès szünetem sincs, àllok egèsz nap ès a derekam meg a hàtam màr most beszakad :( ès mèg csak most leszek az 5. hètbe hètfön.... mit gondoltok?


2016. febr. 12. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon nem irnak ki csak nagy gond eseten.

A terhesseg nem betegseg, nyugodtan dolgozhatsz.

2016. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Szia. Szerintem tul sok!! En is külföldön Melozok,szinten étteremben. Meg nem voltam terhes volt,hogy 10-11orakat dolgoztam.

Nekünk is sokat kellett zarni,es ezzel a Mosogatas is járt.

Fel evvel ezelőtt kiderült babam lesz...de elment ...ráadásul a munkahelyen kezdtem el verezni...

Rengeteget mentem...nem ültem soha hiszen igen..álló munka..

9hetes voltam.

Aztan most újból babam lesz,amint megtudtam...AZONNAL szóltam a fonokomnek... Levetettem az oraim számat 6ra! Es heti 3-4napra meg be nem töltöm a 12.hetet. Persze utana sem tervezek tobbet 4napnal max 7oraban es ennyi.

Megértette. Tudta,hogy mi történt fel eve...es nyilván tisztában van/volt azzal ,hogy a rengeteg melo..stressz...mert az bőven van..hogy talan ez is közrejátszott.

Mivel nagyon szeretnénk a párommal a babát...igy SE kondi...se sok melo. Mert anno mi is jártunk...de azota nem.

Kinek mi a fontos!

Szerintem (ha akarod a babát) szolj bent hog kapj kevesebb órát...ne te mosogass...vagy ha ez nem megoldható akkor legalabb a bazi nagy cuccokat ne te...vagy ha azt is te...legalabb legyen valaki emberke,aki felteszi neked oda...es nem te emeled fel.


Egy 11hkm

2016. febr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

hasonlo munkakorben dolgozom (Franciaországban). csak én reggel 7 tol este 7 ig. hei 6 nap. 34 . hétig dolgoztam egy elonye volt annak, hogy egész nap rohangáltam és álltam, abszolut nem vizesedett a lábam. én heti 3 szor jártam aquafitnessre, hogy azért ne guruljak el a terhesség végére (nagyon hizékony vagyok, 2 honap kihagyás és plusz 6 kg van rajtam..)

probáld megbeszélni a fonokoddel..hatha megérto lesz.

2016. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen még igazán semmi tpnet nincsen, a baba egy aprocska valami a hasadban. Max fáradság és késöbb émelygés lesz. Amit eddig csináltál azt folytathatod az egész terhesség alatt, ha csak az nem veszélyes vegyszerekkel jár.

Pl egy anya aki a második gyerekét várja, ugyan úgy emelgeti 10-15 kg-s gyerekét, és még sem történik semmi. A test már edzett erre.


Èn kibirnám a következö heteket, és nagy hassal már úgy sem férsz a mosogató pult mögé.

Meg kell nézni, hogy az adott ország tövénye mit mond ki, Németországban pl max 8 óra és heti 5 nap. (én itt élek)

Amit tennék a helyedben, ha már eljön a bejelentés ideje(azt mindenképpen orvosi igazolással tedd meg, ehhez meg kell 8-10 hetesnek lenned), akkor mond meg, hogy a mosogatás egy részét megbírod még csinálni, de szép lassan legyen ez a munka kör leépítve nálad. Kérdés alkalmas vagy-e másik munkakörre. Ha nem beszéled a nyelvet vagy nem vagy elég jó pincérnek(az sem álom munka), vagy van-e szakképesítésed másra.

Ezeket a kérdéseket még a terhesség elött kellett volna feltenned, utánna járni.

2016. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Belgiumba lakom, beszelem a nyelvet nagyon jol ugyhogy barmelyik masik munkakorre alkalmas vagyok ha a fonok megoldja. Nemtom h h fog reagalni. De le akarom csokkenteni az oraszamaimat ha a mosogatas marad nekem ha nem es valami konnyebbet csinalhatok akkor marad a 38 ora egy heten. De a szombatokat nem fogom bevallani extraba mert ahogy olvastam tuloraztatni nem lehet az pedig annak szamit mivel a szerzodesemen hetfotol pentekig vagyok.

Koszi a komikat! :-)

2016. febr. 13. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!