Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ az hogy valaki...

Mitől függ az hogy valaki császáros vagy természetesen szül?

Figyelt kérdés
6 hónapos vagyok, lassan itt a nagy nap, de még nemállok készen erre a kérdésre, lehet korai is a dolog, de fejben teljesen tanácstalan vagyok. Pl, azt mérik, hogy a baba ki fog e férni a medencémből? Meg fájdalommentes? - az nekem kicsi, elájultam már nagy fájdalomtól, de még pániktól is.

2016. febr. 13. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

a sulyt/meretet altalaban csak saccoljak igy ha nem.vagy alkatilag nagyon keskeny csipovel megaldva, emiatt biztos nem fognak csaszart javasolni...nekem a vajjudasnal.deult ki hogy nagy a baba feje, akkor latta a doki es ezert lett csaszar...158 cm vagyok de a csipom normal, gondolta megprobalkozunk a termesetes szulessel.

a csaszarhoz elsore nem art valami komolyabb indok - szivbetegseg vagy rossz a szem.vagy faros a baba stb - ha masodik harmadik.babarol van szo es az elso csaszar volt konnyebben belemennek a csaszarba. de ne hidd egy percig sem, hogy azzal jobban jarnal. mindkettonek meg van a hatulutoje, en vajjudtam, csaszaroztak is es azt mondhatom: mindketto ugyanolyan xar.

2016. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Elég sok mindentől függ a császár, de attól biztos nem hogy mekkora a fájdalomküszöböd.Nálunk az utolsó uh-n mért BPD adat a meghatározó.100-as BPD-nél már nem biztos hogy megengedik a természetes szülést.De mindenről az orvos dönt,te nem nagyon kérhetsz ezt azt.Ha van lehetőség fájdalomcsillapításra mindenképpen kérj.Ezeknek utána tudsz kérdezni pl.a védőnőnél vagy a kórházban is ahol szülni fogsz.Boldog babavárást és könnyű szülést!
2016. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérhetsz fájdalomcsillapítást is. Beszélj arról az orvosoddal.

Sok dolog van ami akkor derül ki miután vajúdtál. Pl rövid köldökzsinór, téraránytalanság, ha a szívhang nagyon leesik vajúdás közben, ha oxitocinnal sem tágulsz vajúdás közben.

Lehet programcsászár faros baba miatt vagy betegség miatt de a környezetemben aki császárral szült a szülőszobán derült ki már fájások közben/után vagy csak a kitolás alatt, hogy ez így nem fog menni. Csak ez meg azért kínos, mert a vajúdást sem úszod meg és a császárból való felépülés is húzós lehet.

2016. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"6 hónapos vagyok, lassan itt a nagy nap"


tudnád, így a 9. hónapban milyen lassan jön el az a nagy nap.:))


császármetszés okai lehetnek, orvos és beteg mérlegelése után:

-téraránytalanság (nem férne ki)

-farfekvés (nehezen szülnéd meg)

-véralvadási zavar (kontrollálhatatlan vérzés)

-mentális betegség (rettegsz a szüléstől, fájdalomtól)

-hosszas vajúdás után sem sikerül a dolog (te magad is így akarod)

-nagyon rossz szem (orvosi mérlegelés alapján)

-csípőprobléma (nekünk pl. van a családban)

-korábbi gerincet érintő baleset (barátnőmnél ez indokolta)

-asztma (nővéremnél pedig ez is)


stb.


De mindig az orvos és a beteg közös döntése a dolog. én pl. vérhígítót szúrok, vagyis engedhetnének természetesen szülni, ha nem félnének, hogy belehalok. De mivel a férjem már megszokta, hogy közös háztartásban élünk, így a dokim császározni fog.:)


36hkm

2016. febr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es,

A vérhigito nem ok, teged felretajekoztattak!

A heparin (fraxiparin, clexane...) nem okoz verzekenyseget. A verlemezkek osszecsapodasat gatolja, trombus (verrog) kialakulasat. Siman lehet szulni termeszetesen vele. Orvos a ferjem (belgyogyasz), nem engedte volna ha nem lehet vele, termeszetesen szultem.

2016. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam pl. korábbi mióma műtét miatt lesz programozott császár
2016. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!