Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elfogadni a...

Hogyan lehet elfogadni a terhességgel járó testi változásokat?

Figyelt kérdés

Már kezd nőni a hasam, és ez eléggé zavar. Tudom, hogy ez így normális, de úgy érzem még nem vagyok kész erre. Még nem annyira egyértelmű, hogy idegenek is észrevegyék, de én látom magamon.

Ezt mindenki simán el tudta fogadni? Nekem nagyon nehezen megy, nem szeretek a tükörbe nézni emiatt. Ez normális? Vagy veletek is volt ilyen?


2016. febr. 17. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Én szülés után nem tudtam elfogadni magam, a terhességgel járó pocakot élveztem.
2016. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Attól is nagyon félek, hogy szülés után milyen lesz a testem...
2016. febr. 17. 14:53
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Aki ilyen magamutogató minek vállal babát!Ez sokkal rosszabb lesz, sokat fogsz szenvedni! Szegény gyerek biztos megsínyli, már most !
2016. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem normális, én örültem a pocaknak, büszkén hordom! :)
2016. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nem magamutogatás. Ha tudni akarod, anorexiás voltam fiatal koromban, ami testképzavarral is járt. Így sokkal nehezebb nekem, mint másoknak. Kicsit gondolkoznod kéne mielőtt ítélkezel.
2016. febr. 17. 15:07
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, ezt nem írtad ! Azt hittem cicababa vagy !
2016. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Tényleg pusztán jóindulatból, de fordulj pszichológushoz, ha már korábban voltak ilyen gondjaid.

Egy "átlag" nőnek is nehéz, leginkább a szülés utáni megváltozott testet elfogadnia (nem a pluszkilókra gondolok, azt le lehet dolgozni, de a kiszélesedett csípőt, a megnőtt, esetleg megnyúlt mellet...stb. nem).

2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Sosem értettem azokat akik azért mert terhesek nem érdekli hogyan néznek ki!

Megértelek kérdező.Én nem vagyok elhízott de vékony sem.És most kezd nőni a hasam nekem is.Bár a puffadásom rátesz egy lapáttal.Rettegek hogyan fogok kinézni a végére.Meg a szülés után.És nem keszek amiatt szar anya mert érdekel hogy harmincévesen ne úgy nézzek ki mint egy 50éves.

Sajnis nem sokban lehet befolyásolni hogy fogunk kinézni.Én pl kenegetem magam de a bőröm hajlamos a szakadásra sajnos.Szülés után minden praktikát bevetek hogy jobb formába legyek.


Egyik válaszolónak meg:

Joga van mindenkinek eldönteni hogyan él.Nem magamutogatás az ha adunk magunkra!

Azért mert egyeseknek az anyaság fogalma megegyezik az igénytelenséggel..Nem mindenki ilyen!

Az én gyerekem nem ezt a példát fogja látni!Nem leszek soha modell alkat de nem is leszek igénytelen csak mert van egy gyerekem.Szeretwm imádom már most a gyerekem,de csak azért mert szülök nekem is van életem ez nem szűnik meg.....


Próbáld meg elfogadni meg nem elhagyni magad.Gondolj arra szülés után idővel jobb lesz és ha eljött az idő dieta+sport.Bár sok idő kell hozzá sajnos ;( Bár vannK mázlisták akik lapos hassal jönnek ki a szülőszobáról.

2016. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

8-as

Nem értek veled egyet! Mindig csinos és ápolt külsőm volt és van. Azért, hogy nem paráztam a várandóság alatt az alakomért még lehetek igényes! Gyermekeim szopiztak, és azzal sem tettem tönkre a testemer !

2016. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Én megértelek. Kétszer szültem, nem híztam pacallá a terhességek alatt, de akkor is néha olyan érzésem volt, mintha ormótlan bálna lennék.

Próbáld tudatosítani magadban, hogy 10-12 kiló súlygyarapodás teljesen normális a terhesség végére, és a növekvő hasadban egy új élet fejlődik, ami a legcsodálatosabb dolog a világon.

A tested változása csak átmeneti, és teljesen természetes. Szülés után pár héttel olyan leszel, mint voltál. (már persze, ha odafigyelsz kicsit, sokat sétálsz és nem habzsolsz).

2016. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!