Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élő magyarok! Igaz...

Angliában élő magyarok! Igaz az, hogy itt csak 12. Es 20 heten van ultrahang? Vagy 15. Heti es 20. hetin? Mert ma már az utóbbit is hallottam!

Figyelt kérdés

Még csak 10hetes kismama vagyok,de minél elobb szeretnek tisztában lenni a dolgokkal. Magyarorszagon voltam egyszer 6+5hetesen,minden Rendben volt. Viszont Angliában élünk a férjemmel,es itt mindenki mondd mindent. A munkahelyemen ma egy no azt mondta csak a 15.heten van es a 20heten..aztan tobb nincs is. Nem ertem en ezeket, hiszen nagyon fontos a 12.het 😔

Menjek maganorvoshoz majd?

Valaki aki Angliában el,esetleg le tudna irni a tapasztalatait?

Nagyon megköszönném!


2016. febr. 19. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12. és 20. héten van. Idõpontot kell kérni. Van egy harmadik, a kiírt napon, ha addig nem szültél meg. Mehetsz magán uh-ra, de drága..
2016. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ket eves kisfiam itt szuletett es most 39+4 hetes vagyok a masodikkal. 12 es 20 hetesen van ultrahang. Ha a 12 hetesen nem ugy fekszik hogy meg tudjak nezni,vagy az idopont nem jo valamiert (mi pont aznap mentunk haza es mar nem tudtak korabbi idopontot adni) akkor 15 hetesen hivnak vissza. Akkor is meg tudjak csinalni a Down szurest csak mas ertekeket neznek. Ezeken kivul ha minden rendben van nincs tobb uh,ha tobbet akarsz magan uh-ra kell menned. Mi 32 hetesen voltunk 4D-n.
2016. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen Koszonom a válaszokat! :)
2016. febr. 19. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nekem nem kellett idopontot kerni,kuldtek levelben mikor menjek,csak akkor kellett telefonalni ha valamiert az nem jo.

Kisfiam 40+4 hetre szuletett,nekem nem volt a kiirt napon uh,de lehet ez azota valtozott. Ha keddig nem jon kiderul,bar a midwife nem emlitette hogy lenne.

2016. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A midwife mikor jon? Ugy hallottam,hogy Ő jön hozzánk,ez igaz?

Bocsi,elso bebi ,aztan kicsit aggódók :) azaz nagyon 😃

Minden esetre nagyon keveslem ,hogy csak 2uh van itt kint. Persze maganorvoshoz lehet járni,de gondolom 200font alatt nem ússza meg az ember.

2016. febr. 19. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
En nem hallottam olyat hogy a midwife megy hazhoz. En hivtam oket,hogy terhes vagyok,adtak idopontot es utana mindig a talalkak vegen megbeszeltuk a kovetkezot. En is kevesnek tartottam de ha kis elterest is latnak tovabbkuldenek. Elso terhessegemnel vagy 5-6 uh-on voltam,szerencsere vegul minden rendben volt.
2016. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Otthon tulzasba viszik az ultrahangot - a dokik igy zsebelik be a penzt.


A 2 ultrahang teljesen eleg ! Mas Ny europai orszagokban is igy van.

12 hetes es 20 hetes. Tobbre nincs szukseg.

Hacsak nincs baj. Nekem pl,5 volt, de nalam van nogyogyaszati gond, ezert tobbszor csinaltak.


En nagyon meg voltam elegedve itt a terhesgondozassal.

Egeszsegugyes vagyok tehat nagyon jol tudom otthon belulrol a rendszert, es egymillioszor inkabb itt szulok / szultem, mint otthon !

2016. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A midwifehoz fogsz te jarni terhesgondozasra.


Nem irtad, hogy bejelentkeztel-e, de ha meg nem, akkor igyekezz. Legalabbis a mi kornyekunkon elegge forgalmasak, max 8 hetesen el kell inditani a folyamatot.


Eloszor a gp-hez kell menni alapesetben es o utal be teged terhesgondozasra. Illetve nalunk mar nem muszaj a gp-hez menni, a korhaz honlapjan van lehetoseg arra, hogy online beutalja sajat magat az ember.

Legutobbi terhessegemnel pl ezutan nekem 2 hettel kuldtek az idopontot az elso terhesgondozasra, a korhazba kell menni az elsore, ekkor allitjak ki a terheskonyvez, vesznek le vert es lefoglaljak a 12 hetes ultrahangra az idopontot. Elmondjak, hogy mikor es hova kell menni azutan midwife-hoz. Pl nekem akkor alacsony rizikos volt a terhessegem es nem kellett a korhazba menni be minden alkalommal, hanem a korzeti midwife telefonszamat megkaptam es tole kellett idopontot kernem.


Egyebkent a 20. Heti uh az, amit valoban igyekeznek 20 hetesen cainalni, de a 12. hetit 11-14 het kozott csinaljak, attol fugg hogy van idopont. Ekkor csinaljak a down szurest, ami egy uh-bol es egy vervetelbol all, de ez a 11-14 het kozott barmikor elvegezheto.

Ha veletlenul lecsuszik rola az ember, akkor a 16. het kornyeken csinalnak negyes tesztet (ez csak vervetel).


Akkor van ket uh, ha minden rendben van. Nekem az elso es a harmadik terhessegem nem volt komplikacio mentes, igy az utobbinal mar 8 hetesen is voltak uh-n. Az elsonel meg 4 uh volt a 20 hetig, mert reszleges placenta levalasom volt es addig neztek, hogy hogyan alakul a dolog.

A baratnomnek 30. het korul vettek eszre a midwife hogy kicsi a baba, siman beutalta a korhazba es utana 2 hetente uh-ztak, neztek, hogy fejlodik-e rendesen.


Szoval ez a 2 uh a kiindulopont, szerencses esetben egeszseges terhessegnel eleg ennyi, ha gond van, akkor csinalnak tobbet, de inkabb ne legyen ra szukseg.


Van persze privat uh, sok helyre lehet menni, de nem mondanam hogy olcso. En egyszer voltam, £100 volt a 15 perces vizsgalat es ez volt a legolcsobb hely a mi kornyekunkon.

Mi 2-4 havonta jarunk haza Magyarorszagra, ilyenkor mentem el inkabb babamozira, vagy a regi nogyogyaszomhoz ultrahangra.

2016. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg valami: ez a £100 fontos dolog csak uh, nem orvos. Szonografus kesziti az uh-t, latod te is, lemer mindent, megkapod a papirt rola, ennyi. Ha kifejezetten magan nogyogyaszt keresel, az teljesen mas arkategoria.

De fogalmam sincs hogy mennyi, nem volt ra szuksegem, mert amikor gondom volt a terhessegeim alatt es olyan jellegu, amihez mar nogyogyaszta volt szukseg, akkor az allami korhazban is bekerultem dokihoz.

2016. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok infót! Sokat segitettetek ezzel!

Ment a zold kéz mindenkinek! :)

2016. febr. 20. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!