Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes festék üzembe...

Veszélyes festék üzembe dolgozok 3 hete, előtte is volt folyamatos munkám, meddig dolgozzak itt?

Figyelt kérdés
7 hetes és 1 napos terhes vagyok,

2016. febr. 22. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoznék ott. Nem tudod átkérni magad másik munkakörbe?
2016. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem
2016. febr. 22. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is festék üzembe dolgoztam.Én rögtön eljöttem táppénzre.Azt ajánlom neked is :)
2016. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kivesz táppénzre?? háziorvos?
2016. febr. 22. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha a terhességed engedi, akkor dolgozhatsz. Nem kell táppénzre menned. Ebben az esetben a munkáltatódnak kell biztosítania olyan munkakört, amit terhes nő is elvégezhet vagy nem veszélyes. Amennyiben ezt nem tudja biztosítani, akkor távolléti díjat kell fizetnie, azaz megkapod a fizetésedet, úgy, hogy otthon vagy. Ez mindenképpen jobb, mint a táppénz és a későbbi csed, gyed megállípásánál sem mindegy, hogy táppénzen vagy vagy normál fizetést kapsz. Jelentsd be,hogy várandós vagy, de, ha ezt orvosi papírral is tudod igazolni és kérj egy biztonságos munkakört, ha nem adnak, akkor távvoléti díjat kérj, ne táppénzre menj!
2016. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
(ismét hálát adok az égnek, hogy nincs női alkalmazottam)
2016. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó! Ez kedves tőled. Szerinted mi lenne a megoldás? A kérdező inkább ne helyezkedett volna el festéküzemben, mondván egyszer majd terhes lesz? Most meg gondolod direkt ezzel szívatja a főnökeit?
2016. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez nagyon rendes volt! Gondolom nem családapa .... A munkahelyemen azt mondták a nők, hogy ha a főnöknek bejelentem a helyzetet akkor azonnal elküld, ma megyek háziorvoshoz beszélni, hogy mit javasol
2016. febr. 23. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
ha nem próbaidős vagy akkor nem rúghat ki? remélem ezzel tisztában vagy! ha bejelented akkor védett vagy!
2016. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!