Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mivel ütitek el az...

Kismamák, mivel ütitek el az időt napközben?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok. Délelőtt rendet rakok, kaját csinálok, netezgetek, olvasok. De délután már nem tudok magammal mit kezdeni. Párom, barátnőim dolgoznak, csak este érnek rá. Vásárlogatni sem lehet állandóan. Ti mit csináltok napközben?

Sajnos dolgozni màr nem tudok, veszèlyes volt a munkaköröm.



2016. febr. 22. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Én dolgozom, de heti két du kismamatornára járok, és heti egyszer szülésfelkészítőre.
2016. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Én a terhességem elejétől itthon vagyok.Halálra unom magam.Párommal alig látjuk egymást mert két munkája van.Engem megöl az unalom és kezdek bekattanni lassan.Semmi lehetőség nincs felénk.A legnagyobb program ha eljutok a boltba. Egèsz nap tvzek és alszok.Szerintem szülésig ki se birom.Kezdem azt érezni elzralkodik rajtam a depresszió.
2016. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Változó. Besegítek a cégnél, tanulok, önkénteskedem, minden nap kipróbálok valami új receptet, olvasgatok, tornára, jógára járok, hamarosan indul a szülésfelkészítő is, rendberakom a házat,kertben tevékenykedem kicsit, hetente háromszor délutánra bevállalok egy rokon kisgyereket. Kb ennyi.
2016. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én átnéztem az egész lakást, kiselejteztem egy csomó cuccot. Babás könyveket olvasok, sütök-főzök minden nap, megnéztem a született feleségek összes epizódját, sokat alszok. A bolt, orvos, védőnő nekem is a program. Meg elkezdtem németül tanulni.

32 hkm, 22 hete itthon

2016. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos terhességgel hagytam ott a munkát, azóta itthon vagyok. Most már 37 hetes vagyok, most már minden lassabban megy. De eddig elég nehéz volt elütni az időt. Még 21 hetesen csak-csak,mert felsétáltam a központba, vagy egy-kjét bababoltba elmentem.

De pár hete jött a légszomj, és mivel nem szedhetem már a Mg-ot sem, a keményedések is erősebbek. Örülök, ha a panel aljában lévő kisboltba le tudok menni.

Én is főzök, mosok, takarítok, olvasgatok, sok szülésvideót nézek,beszélek a babához, ilyenek. Készülök lélekben :) De tényleg.

Annyi, hogy nekem 3 napos váltásban dolgozik a férjem, tehát 4 műszakban (3 nap nappal 3 szabad 3 éjszaka 3 szabad). Úgyhogy gyakrabban látom, mintha heti 5 nap melózna.


Még most használd ki, hogy jobban el tudsz mászkálni ide-oda!

Én pl. az előbb lementem napozni egy kicsit, D vitamint gyűjteni :) Csak alig bírtam hazamászni :)

2016. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tornára, jógára én is járok heti 1-1 alkalommal, de az is este 7-kor van. Ezek szerint nem csak én érzem magam így. Kicsit depis vagyok ez miatt, pedig próbálok tudatosan küzdeni ellene.
2016. febr. 22. 16:55
 7/17 anonim ***** válasza:

Én csak most jöttem el otthoni munkavégzésre, egy hete, de elég nehezen telik. Már alig adnak nekem feladatot.


Meg már fájnak a csontjaim eléggé és ezért nehezen telnek a napok, ki szoktam menni naponta sétálni, de csak a férjemmel és akkor sem tudok vásárolgatni fizikailag.


Újra elkezdtem olvasni a két kedvenc terhességről és gyereknevelésről szóló könyvünket (Terhesség for dummies és a Dr. Spock). A férjem haza szokott ugrani ebédelni, és csak 2-3 napot megy be dolgozni.


Amit én tettem volna a te terhességi korodban, anélkül, hogy tudnám, hol laksz, az én lakóhelyemre optimalizálva: elmentem volna hetente egy rövidke kiállítást megnézni, akár ingyenes galériát is. Főztem volna ebédet, mostam volna, néztem volna sorozatokat, amiket évek óta nem tudtam nézni. Délután kicsit Rossmannoztam, sétáltam volna. Esetleg barátnőimmel ebédeltem volna, ha ők ki tudnak jönni menüzni a munkahelyről. A babakelengyének nagyon alaposan utánanéztem volna (mi az a rékli? kell nekünk két lapos légzésfigyelő, vagy elég az egy? a kombi kiságy nem foglal túl nagy helyet? stb.)


Nagyjából ezek jutnak eszembe.


Nekem még két hetem van a császárig, addig megpróbálok nem megbolondulni itthon.:))


36hkm

2016. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én a 25.héttől vagyok itthon. Elkezdtem nagytakaritast csinálni, szelektálni a szekrényeket, fiókokat. Kidobtam ami nem kell, ruhákat kiválogattam amit már soha nem veszek fel. Babaruhákat, babacuccokat elkezdtem beszerezni, boltba elsétáltam. Kimostam a babaholmikat, nézelődtem a neten mi hol olcsóbb. Sorozatot néztem, olvasgattam a terhességről szülésről. Meglátogattam barátnőimet rokonokat napközben. Most készülök a festésre, kórházi cucc összepakolva. Azt hittem rossz lesz itthon de hipp hopp eltelik az idő. 35 hkm
2016. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nagyrészt sok túlórával dolgoztam, így este örültem, hogy felborulhatok és alhatok.

Aztán személyi konfliktus miatt a tervezettnél korábban, a 34. héten eljöttem szabadságra. Az első hét király volt, feküdtem, tévéztem és élveztem a semmittevést.

Utána már vakaróztam, hogy valamit kellene csinálni, ez unalmas.

Végül egy szociális munkás barátnőmet kísérgettem önkéntesként, neki segítettem, amit éppen tudtam a terepen. (Nehéz sorsú családokhoz és nevelőotthonokba jártunk.)

2016. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Bevallom, nagyon hiányzik a munkám, de a körülmények nem megfelelők egy kismamának (labor).

Egyelőre a babaruhákat még nem vásárolom, hiszen még kérdés a neme. A bútorok már megvannak, uncsitesótól örököltünk csomó mindent.

Jó lenne egy napi szintű elfoglaltság...

2016. febr. 22. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!