Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van jelentősége a pocak...

Van jelentősége a pocak méretének?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok. 22 hetes koromig alig látszódott, nagyon lassan nőtt, aztán hirtelen megugrott: egy hónap alatt! A baba ezalatt a 4 hét alatt rengeteget, 6-7 hétnyit nőtt (ez normális?). Feszült is a hasam/bőröm/méhem rendesen.... És most azóta megint semmi, stagnál a hasam mérete, megint nem nő szinte semmit :( kb. 2 hónap van szülésig és mindenki el van ámulva aki kérdezi mikor szülök, hogy milyen kicsi a hasam ahhoz képest.

- Van jelentősége a has méretének? Nem baj ha másoknak sokkal nagyobb ennyi idősen?

- Az, hogy több hete nem nő, rosszat jelent? Sőt már szinte egyre kisebbnek látom :'(

Szemléltetésképp, kb. ekkora (ez nem az én hasam):

[link]


2016. febr. 26. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt nagy hasam, meg a kiirt datum napjan is azt mondtak, hogy csak 6 honaposnak nezek ki. Ettol fuggetlenul egeszseges kisfiam szuletett, ugyhogy szerintem ne aggodj!
2016. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kadarka88 válasza:
A pocak mérete nem jelentős az attól is függ hogy kinek milyen széles a csípője illetve hogy milyen testalkata van meg hogy melső fali a lepény vagy hátsó fali.Volt olyan ismerősöm hogy nem lehetett megmondani róla hogy terhes csak mikor már a babakocsit tolta csodálkoztunk.
2016. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok, nekem se nagyobb. Biztos ruhákban, kabatban meg se lehet mondani, hogy terhes vagyok. A babám viszont 2 héttel nagyobb a koránál, szóval fejlődik rendesen. Nincs jelentősége a pocak méretének, ez tuti. Azt viszont én sem értem, hogy lehet ugyanannkora gyerekkel az egyik nőnek kicsi, a másiknak hatalmas pocakja.
2016. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem vegig nagyon pici pocakom volt. A munkahelyen sokan nem is tudtak, hogy terhes vagyok egeszen a 33-35-dik hetig. Kisfiam februari szuletesu volt es a szules napjan is a sima teli nagykabatomat vettem fol amit be is tudtam cizparozni (38 hetre szuletett a kisfiam). Pl. nekem a 27 es 32 het kozott kevesebb mint 1 cm nott a pocakom korfogata. Ekkor elkuldtek a korhazba egy surgos UH-ra mert azt hittek valami miatt nem no rendesen a baba. Jol ram is ijesztettek de semmi gond nem volt. 38-dik heten mikor megszuletett a kisfiam 3150g volt. Teljesen egeszseges. Azota mar 6 eves.
2016. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt hasam.Ülve nem is látszott,hogy terhes vagyok.3380 grammal született a lányom.
2016. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor szülni mentem a kórházba rám nézett az ügyeletes orvos és közölte, hogy tuti nem lesz itt még szülés...3 kilós gyerekem született, és egy régi, nem kismamapulcsiban mentem be.
2016. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem kisebb hasam volt 31 hetesen és átlagos súlyú lett a baba 3,6 kg.

Nem jelent semmit a has mérete, a testalkatodtól függ de azt mondják még a baba helyezkedésétől is, szóval van mikor alig nő máskor pedig hirtelen sokat.

2016. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt nagy, végig ezzel is nyúztak a kollegák, ismerősök, bántott is a dolog. A lényeg, hogy a magzatot úgyis nézik, az a fontos, nem a hasméret. Nem lett végül nagy a babám, 40+0 hétre született 49 centivel és 2970 grammal, de semmi baj nincs ezekkel a méretekkel.
2016. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a testalkattól függ, nekem pl hatalmas a hasam, mert csak előre felé nő (gyakorlatilag alig van csípőm), viszont így tudok oldalt feküdni, mai napig végigalszom az éjszakákat. Viszont reped a bőröm rendesen:)


Ha a magzat fejlődik és megfelelően nő, nincs okod aggódni, azt meg nyilván tudod, hogy hogy fejlődik.


37hkm

2016. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
baba és méhlepény hol tapadt,meg anyuka test alkata,génjei,csipője,magaságátol függ.
2016. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!