Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy hagyjam abba a progeszter...

Hogy hagyjam abba a progeszteron kapszula szedését?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 3 hete hogy volt egy kis rózsaszín folyásom,akkor voltam 8+5 hetes.2*1 kapszula Progesterone Exeltis-t írt az ügyeletes nőgyógyász.Pár nap múlva mentem az sztk-ba,az ottani orvos nem híve a progeszteron pótlásnak,azt mondta,ha gondolom szedjem.Mivel több fórumon olvastam,hogy ha elkezdjük,akkor a 12.hétig szedni kell,így nem mertem abba hagyni,annak ellenére sem,hogy csak egyszeri maszatolás volt.Egy hétig szedtem 2*1-et,azután esténként vettem, be egyet.Most még van 2 szem,vasárnap este fogy el,hétfőn töltöm a 12 hetet.Kellene még íratnom vagy már nem lesz gond,hogy pont elfogy?

2016. febr. 27. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd abba, mert a hirtelen megvonás is gondot okozhat. 2. terhességemnél csak a biztonság kedvéért kaptam, korábbi vetélés miatt, de így sem ajánlotta a dokim a hirtelen abbahagyást. A 12. hétTŐL kellett fokozatosan csökkenteni, 2-3 hétig.

Logikus is, mert a placenta ekkor alakul csak ki és veszi át a hormontermelést.

2016. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A húgom olyan 5 hetes volt,mikor barnázott,ő a kórházban duphastont kapott,pár napig bent tartották,kiírták neki a gyógyszert,az orvos,azt mondta az sztk-ban,hogy ha már kiváltotta szedje be azt a heti adagot,de utána ő nem gondolja,hogy szükséges,így olyan 7 hetes kora körül abbahagyta.Hétfőn megyek genetikai ultrahangra,majd rákérdezek,mi legyen.Köszönöm a választ!
2016. febr. 27. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd meg.Nekem is hétfőn fogy el és kedden töltöm a 12.hetet.Doki szerint nem kell több.Elsőnél is így hagytam abba.Nem volt baj.De inkàbb kétszer kérdezz rà mint egyszer se és ràadàsul téged is megnyugtat:)
2016. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!! :) Jó babavárást! :)
2016. febr. 27. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt szedem a 6-7. héttől. Nekem napi 1-etkellett szednem 200 mg-set. Azt mondta az orvosom, hogy fokozatosan kell csökkenteni, de mivel csak napi 1-et szedtem nyugodtan abba is hagyhatom. A biztonság kedvéért úgy álltam le vele, hogy a végén kétnaponta szedtem. Ma veszem be az utolsót. 13 hetes vagyok.

Problémamentes bababvárást!

2016. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a dokidat kérdezd meg, mindenki más protokollt követ. nekem le kellett tennem, nem folyamatosan, hanem csak egyik napról a másikra, a 12. héten (de nekem jó volt a progim, csak korábbi vetélés miatt írták fel, aminek amúgy kiderült az oka és nem a progi volt)


37hkm

2016. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Èn már nem iratnék. De fokozatosan kellett volna abbahagyni, én 1 hètig csináltam azt hogy egyre ritkàbb időközönként szedtem be egyet aztán nem szetem végül, semmi baj nem lett. De azèrt dokit kerdezd meg.
2016. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!