Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávéfogyasztás terhesen...

Kávéfogyasztás terhesen alacsony vérnyomással?

Figyelt kérdés
20 hetes kismami vagyok, és a hetekben valamiért alacsony lett a vérnyomásom, a pulzusom viszont 110 körül állt be. Igazából semmi bajom sincs, azon kívül, hogy gyakran szédülök, és nagyon álmos vagyok. Mostanában reggelente megiszok egy tejes kávét, de még mindig szédelgek.Nem igazán jellemző rám a kávéfogyasztás, lehet, hogy egy reggeli adag nem elég? köszi előre is! 20 hkm

2016. márc. 2. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem aaz elején a hormonok csináltak ilyen magas pulzust. Nekem 90/60 a vérnyomásom mindig, a pulzusom volt 116 is. Haziorvos elküldött szívultrahangra, de minden oké. Azóta valamennyit javult a helyzet, 90/60 rr mellé 90-100 a pulzus. Meg ez sem az igazi de jobb mint ami volt. En is tejes kvzom, de nem mernék növelni az adahon. 18hkm
2016. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ, tudom, hogy a kávéfogyasztás kis mértékben még egészséges is, de terhesen is? Illetve a magas pulzusom miatt vacillálok.
2016. márc. 2. 08:59
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Napi 2 kávé nem okoz gondot ha nincs csoki, kakaó, kóla. Ezek mind koffein tartalműak. Viszont a kávé nem igazán jó alacsony vérnyomásra mert kicsit emel azt is csak rövid időre majd vissza is esik viszont a szivet dolgoztatja órákig. A tea valamivel egyenletesebben emeli a vérnyomást, nem ugrik meg annyira viszont nem is esik le olyan hirtelen.
2016. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
ahogy a hármas mondja: a legjobb a zöldtea - az nem feldobja és leejti, hanem normalizálja(még magas várnyomásúak is ihatják) és sokáig hat
2016. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hú, nem is tudtam, hogy a teának ilyen hatása van. Van itthon egy bontatlan pickwick zöld tea, az is jó, vagy az ilyen hulladék cucc? :D
2016. márc. 2. 09:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Pont zöld teát nem ajánlatos terhesen inni..
2016. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
miért?
2016. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedjetek már :d Terhesen semmit nem lehet inni meg enni :D Még is vannak, akik felszednek 20 kilót, érdekes :D
2016. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én régen sok zöld teát ittam de vmiért mióra terhes vagyok nem mertem. Mondjuk nem is néztem utána hogy lehet e. Illetve én mindig fogytam a zöld teától, felgyorsította az anyagcserém, így azért is nem iszom, mert nem akarok terhesen fogyni.
2016. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

08:59-es vagyok, mondjuk én fekete teára gondoltam. Még mindig alacsonyabb a koffein tartalma mint a kávénak viszont egyenletesebb a hatása.

Zöld teát én úgy tudom nem mindet lehet inni.

2016. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!