Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam először (de...

Tegnap voltam először (de valószínűleg utoljára) annál a nőgyógyásznál, akit ajánlottak. Még be sem léptem és már az anyagiakat akarta tisztázni? Ez normális dolog? Szükséges fogadott nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szükséges. Viszont, ha egy magánorvost kerestél fel - mint írod ajánlásra - akkor még jó, hogy fizetni kell. Én nem oly régen szültem, annál az orvosnál, akihez területileg egyébként tartozom és közölte velem, ha azt akarom, hogy éjjel-nappal a rendelkezésemre álljon, valamint bármikor is indul be a szülés Ő ott legyen, akkor Ő mennyit szokott kapni. Rajtam múlott, hogy elfogadom e. Ugyanakkor szerintem egyáltalán nem muszály dokit fogadnod. Szerintem elég, ha fizetsz egy szülésznőnek. Kevesebbet is szoktak kérni és ha "problémamentes" vagy a szülést is Ő vezeti le.
2008. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott orvosom, és minden rendben volt a szülésnél.Egy ügyeletes orvosnak is kötelessége mindent megtenni értetek.Max annyi hogy szülés után nem fog nyalizni minden nap a szobádban.Bár én még azt is elmondhatom, hogy utána is törődött velem.
2008. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én nem merném bekockáztatni, hogy nincs fogadott dokim, mert lutri, hogy éppen ki ügyel és akkor épp milyen napja van. Ne törődj ezzel az emberkével, úgysem volt szimpi, hanem lapozz tovább, döntsétek el, hogy szeretnétek-e jobb dokit, mint ő volt és ha igen kit és csak a picikédre gondolj. Akik felhúznak nem érdemelnek energiát, ne törődj vele, hanem lépj tovább! Szerencsés napokat!
2008. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen dokik.Próbálj mást keresni.De sajna a fogadott dokik mind sokat kérnek.Mi is havi 15e fizetünk,ráadásúl ebben a hónapban 2szer kell menni,de mi nagyon megvagyunk elégedve, igaz ennyiért jó fej is lehet.
2008. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt hallottam, hogy az ügyeletes doki úgyis ott van, legtöbbször kipihentebb mintha a fogadottat kellene hívni és mivel úgyis ott van nem siet és nyugodtabb.
2008. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Hát jah, nekem volt fogadott orvosom, nem szóltak neki az ügyeletesek a Babám meghalt, majdnem én is...de a Te döntésed...
2008. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez nem normális szerintem. Mondjuk én maganrendelesre jarok, és van, hogy elfelejtem, mert olyan normális a doki, de csak mosolyog rajta, tudja, hogy nem azért van, mert fizetes nelkul akarok meglogni :) (Volt, hogy o felejtette el, es en szóltam :))


Én csak magánrendelésre járok. Az első trimiszterben jó volt, hogy nem kellett a kórház szagban órákig várni, hogy nyugodtak voltak a körülmények, most a másodikban jó, hogy bármilyen hüyeséggel felhívhatom, hogy amikor a kórházba mentünk vérvételre, és gondom volt, rögtön ottvolt (és ugyanolyan kedvesen, normálisan, mint a magánrendelésen) segített.


Mivel legtöbb magándoki a kórházban is dolgozik, ezért szerintem ugyanolyan szakszerűek, de valahogy más a hangulat szerintem. A kórházban én amugy is stresszelek, magánrendelőben azért más, sokkal oldottabb az ember, rá tud olyan dolgokra is kérdezni, ami esetleg a kórházban nem jutna eszébe, nem kell nagy pocakkal várni, jobban bízok a nődokimban, hiszen ÉN választottam, közelebbi kapcsolatban vagyok vele, mint pl a haziorvosommal valaha leszek, és bízok benne, mert tudom, hogy tájékozott, naprakész, és igen, rábízhatom a saját, és a születendő gyermekem életét.


És minden alkalommal kapok jó fényképet a babóról, érzem, hogy törődik velem, meg a babámmal, kérdez, ajánl.


És ezért boldogan fizetek ki alkalmanként 5000 forintot, annak ellenére, hogy nem állunk jól anyagilag, egyszerűen ennyit megér. (Voltam pár éve másik nődokinál, azn em csinalt semmit, elkert 8000et (pár éve), unszimpi is volt, nem éreztem mellette embernek magam, hat ha ilyen dokinal kene szulnom, sirva menekulnek. )

2008. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!