Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes terhes vagyok és 4...

23 hetes terhes vagyok és 4 héttel le vannak maradva a végtagok a növésbe 1 hónappal ezelött 3 héttel voltunk lemardva azt mondták hogy lehet törpe lesz a baba vagy alacsony növésű de semmi biztosat Nemtudnak mondani volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

leírod nekem a pontos AC és egyéb értékeket az uh-ról? összehasonlítom a mieinkkel.


nekem egyébként általában két héttel szokott nagyobb lenni a combcsont és a feje nagysága miatt.


38hkm

2016. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Ez tegnapi uh: BPD:63 MM FL:33MM HL:30 MM AFI:26CM meg még annyi van rántva hogy az átlagnál több magzatvíz

A csövescsontok a számított terhességi héthez viszonyítva 4 hét lemaradást mutatnak!

2016. márc. 4. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az egészséges, de alacsony emberek a végtagoknál deficitesek. A lányom combcsontja két hét lemaradásban volt végig. Kérdeztem a szonográfust, aki végignézve rajtunk (én 155, férjem 165) mondta, hogy semmi meglepő nincs, kosarazni nem fog, de várhatóan az én felnőttkori magasságomon nem fog túlnőni. Tehát nála egyszerű öröklött alacsonyságról van szó, 155-160 cm körül lesz a végleges magassága.


De ha nálatok ilyen mértékű és a karokra is kiterjed, akkor valóban fennáll a törpenövés esélye. Főleg, ha a felmenők nem extrém alacsonyak.

Milyen magasak vagytok ti és a szüleitek?

2016. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok - amúgy látszik is rajta, hogy arányos, de kortársaihoz képest alacsonyabb már most néhány centivel, nemsokára 2 éves lesz. Velem ugyanez volt, tornasor vége, felső polcok tabuk, stb.


Viszont a lányomnak a kar csöves csontjával nem volt lemaradása, neki a lába rövidebb, ő a hosszú combot bukta.

2016. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az átlagnál több magzatvíz miatt nem küldtek hamarabb cukorterhelésre? és magzati echocardiographiara?vagy nem mondták, hogy egyél kevesebb ch-t? engem küldtek ezekre, nekem is több volt.


mert a sok magzatvíz+a fejlődési eltérés nem jó jelek együtt, hacsak tényleg nem 150 cm magasak vagytok mindketten.


esetleg a méhlepényed érettségéről mondtak valamit? nekem akkor volt picit kisebb, mikor hirtelen elkezdett öregedni a lepényem, de ez stagnálni kezdett.


nekem a 23. héten ezek voltak az értékeim:



BPD: 67mm

OFD: 8,3 mm

HC: 237 mm

AC: 221 mm

FL: 48 mm

Bs.: 931 g


ami még eszembe jutott, ha anyukád dohányzott a terhessége alatt, vagy ha te dohányoztál terhesség előtt/alatt, az is okozhatja a lemaradást, a dokim genetikus is egyben és ő említette ezt.

2016. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én 160 cm vagyok a párom 170 cm a családban.apu részéről majdnem mindenki kb 160 cm viszont az unokatesom kislánya törpe növésű Sajnos!! Úgytudom édesanyám cigizett mikor velem volt terhes én lehettem terhesség előtt cigiztem!! De most ez a magzatvíz dolog is nagyon idegesít Jövőhéten megyek cukorterhelésre voltam magzatiszívultrahangon ott azt mondták hogy minden rendben van vele nincs semmi eltérést!
2016. márc. 4. 19:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett Veletek? Remélem jól alakult a történetetek;).

2017. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm hogy èrdeklôdsz kisfiam koraszülött lett 27 hèt 800 grammal született azóta már 2 éves lesz márciusban úgy nèz ki hogy törpe növèsű voltunk genetikán de csak a külső jelei alapján mondta ezt a doki viszont a DNS vizsgálat nem igazolta a gyakori törpenövèseket jelenleg ,74 cm de hál isten más bajunk nincs !! Elmondani sem tudom mennyire hálás vagyok istennek hogy kaptam őt tőle tündèri kisfiú ! Köszönöm hogy èrdeklődtèl minden jót
2018. jan. 20. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!