Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lázzal járó betegség esetén...

Lázzal járó betegség esetén mi a teendő? (16 hetes vagyok)

Figyelt kérdés

Lányom elkapott egy lázas betegséget, és tartok tőle, esetleg elkaptam tőle.

Hőemelkedésem van egyenlőre, megfázásos tünetekkel.

Nem szeretném, hogy a babának bàrmi baja legyen.

Lázcsillapítás hány foktól kell?

Ezen kívűl mit lehet tenni?



2016. márc. 6. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az ügyeletet, és kérdezd meg, hogy ilyen esetben mit javasolnak.
2016. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Regáti ***** válasza:
Ha lázas vagy menyj dokihoz holnap! Ha lázas vagy rubophent szedhetsz! Megfázásra calcium ampulla,c vitamin, homeopátiás gyógyszert.
2016. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Algopirinem van itthon (pár hete írták fel, csak nem volt rá szükség.)

Holnap elmegyek mindenképp.

2016. márc. 6. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is telefonálj az ügyeletre, az a biztos. Pont azért, hogy baja ne legyen a babának. Jobbulást!
2016. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Regáti ***** válasza:
Algopirint nem lehet szedni terhesen én így tudom! A tàjékoztatóban is úgy van hogy az első három ès az utolsó három hónapban nem lehet közte pedig ha muszàly! De a doki az biztos
2016. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az orvos írta fel, akkor voltam 11 hetes. Szerencsére nem kellett, de akkor mondta, hogy a láz többet árt, mint 1-2 szem Algopirin. Most meg 2. trimeszterben vagyok, 1 szemet bevettem 37.5re, de holnap mindenképp elmegyek.
2016. márc. 6. 21:02
 7/9 Regáti ***** válasza:
Te tudod az én orvosok azt mondta azt nem lehet hanem rubophent én 38-nál se vettem be! De reméljük nem gond ha a te dokid azt írta neked de olvasd el!
2016. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rubophen. 38 foknàl màr csillapitsd, a magas testhő nem tesz jót a babànak. Hűtőfürdőzninis lehet, én csinàltam nagxon szépen levitte a làzam.

Egyébként tea, inhalalàs, ha fàj a torkom sos vizzel gargalizàlok, van egy pàr hàzi gyogymod, érdemes kiprrobàlni.

2016. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem a panadolt mondták, illetve ha nagyon muszáj algopirin.
2016. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!