Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaza van a védőnőnek? Terhess...

Igaza van a védőnőnek? Terhesség alatti hízás a téma.

Figyelt kérdés

Az első terhességem alatt sajnos nagyon sokat híztam annak ellenére, hogy 80 kg-ról indultam 22 kilót, így 102 kilósan végeztem a terhességet, amiből alig ment le valami a szüléssel, és a szoptatás alatt sem sikerült fogynom. Mostanra nagyon-nagyon nehezen (mivel mindig is inkább hízékony alkat voltam és sosem fogytam könnyen) visszafogytam 20 kilót. A második terhesség alatt úgy gondoltam, hogy nagyon szeretnék odafigyelni a súlyomra, és diétázni. Persze nyilván nem fényevésre vagy egyéb drasztikus dologra gondoltam, csak arra, hogy lehetőleg minél kevesebb szénhidrát (egyeztetném az orvossal, hogy mennyi ami még belefér), semmi fehér liszt, semmi édesség, egy kis mozgás, stb.

Ezt mondtam is a védőnőnek, aki lehordott, hogy a terhesség alatt ez tilos,az nem a diéta ideje, egyek annyit amennyit csak akarok, és amit csak akarok, és majd ráérek a kilókkal foglalkozni utána, és baja lesz a magzatnak ha ilyesmit csinálok. Hát nem is tudom... én tudom milyen vért izzadva adtam le ezt a 20 kilót, és semmi kedvem, újrakezdeni.. Persze ha tényleg baja lenne ettől a babámnak, akkor nem érdekel, nem helyezem előtérbe természetesen a saját kilóimat, de nem tudom elhinni, hogy ettől baja lehet a babának. Pont ma láttam egy kifejezetten kigyúrt kismamáról szóló cikket az interneten, ha az ő babája egészséges, meg ott van példának Rubint Réka aki 3 gyereket szült, akkor komolyan veszélyeztetném ennyivel a babámat? Szerintetek?? Igaza van?


2016. márc. 6. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Nincs igaza, baromság a mit mond. nem is tudom miért beszéltek meg ilyeneket a védőnővel. nem kell zabálni. Én 3 kilót híztam a terhesség alatt, a fiam 4 kilós lett, 8 kilóval kevesebb voltam a szülés után, mint előtte. de nekem egy betegség miatt kellett diétázni. De a babának és nekem is jót tett, nemhogy ártott volna.
2016. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Váltanék védőnőt a helyedben. Ch diétát is rengetegen csinálnak, és mégsincs belőle baj.


Rubint Réka meg a tornái... Én is mozogtam rendszeresen, de engem az orvosom eltiltott az ilyen fajta tornáktól.

2016. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Védőnőt váltani nem lehet :). A Ch diétát én is mondtam neki, de azt mondta azt csak a terhességi cukrosoknak lehet.
2016. márc. 6. 20:00
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha van orvosod, akkor inkább tőle kérdezd.

Vagy mondd le a védőnői szolgálatot, mert később abszolút hoax tanácsokkal lát el..

2016. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

most 53 kiló vagyok, félidős terhesen. elsővel cukrom volt, így most már kezdetektől 160gros diétán vagyok. szeretném elkerülni a cukrot, eddig nagyon jók az eredményeim, megéri diétázni :) persze nem méregetek most, csak saccperkábé, de azért tisztában vagyok vele mennyi az annyi.

elsővel ugye szigorúan diétáztam, akkor 62kilóval mentem szülni, most 3 kiló hízásnál tartok, gondolom megint annyi lesz a vége :)

szóval ha nekem nyugodtan lehet, ráadásul orvos mondta ezt, akkor szerintem neked is lehet4

a védőnőd meg hülye, erre nehéz mit mondani, jó hogy nem feküdve kell szerinte végigzabálni egy terhességet :D

2016. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ritka madár a védőnőd, én mindkét terhességem alatt csak azt hallgattam mindenkitől, hogy ne hízzak tíz kilónál többet, meg jajj ne egyek sok szénhidrátot. Hozzáteszem 18-as BMI-vel kezdtem, mindig is vékony voltam, nem értettem minek szekálnak, cukrom jó alacsony mindig.
2016. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Neked van igazad. Nem szükséges 20 kilót híznod. A védőnőd páciensei között talán valaki túlzásba vitte a fogyókúrát, ezért reagálta túl amit mondtál.

Ha védőnőt nem is tudsz váltani, egy normális orvost vagy dietetikust csak találsz valahol. Számolhatod a kalóriákat is. A fehér liszt és a cukrok elhagyása is azzal segít, hogy így nagy valószínűséggel kevesebb lesz az összkalória amit megeszel. És ráadásul az összetett szénhidrátok lassabban szívódnak fel, nem emelik gyorsan a vércukorszintet, ami miatt hirtelen inzulintermelődés indulna. Aztán ha ez kicsit túllendül a célon, utána megint rém éhes leszel, mert leesik a vércukorszinted. És akkor nagyon nehéz lesz ellenállni a következő nutellás kenyérnek. Pedig nincs rá szüksége se a babának, se neked.

2016. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Baromság. 15 kiló hízás felett egyébként is "túlzott súlygyarapodásról" beszélnek az orvosok, nem véletlen. Megnő a terhességi cukorbetegség, a magasvérnyomás kockázata is. Nem kell drasztikus diétába fogni a terhesség alatt, de nem árt figyelni, hogy 15 kilónál ne nagyon menjen fel több.
2016. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

A védőnőd hülye.

Nekem normál alkattal, valószínűleg genetikai hajlam miatt lett terhességi cukrom (50 kg-ról indultam). Elmentem dietetikushoz, aki összeállította a diétát. 58 kg-mal mentem szülni, pár nappal később ismét 50 voltam. A dietetikus mondta, hogy elvileg MINDEN terhes nőnek ilyen diétát kellene tartania, mert ez gyakorlatilag egészséges étkezés.


És tényleg, soha nem voltam éhes, viszont odafigyeltem, hogy az előírt étkezéseket betartsam és naponta hatszor egyek. Túl nagy megvonással nem járt, természetesen a cukorban tocsogó dolgokról le kellett mondani, de mindig jóllakottnak éreztem magam és heti 1-2 túró rudit vagy kis szelet csokit engedélyezett a diéta mellett is.

A vércukrom már a diéta elkezdése után 2 héttel tökéletes volt és a terhesség végéig olyan is maradt.


Szülés után abbahagytam, össze-vissza ettem, néha délután kettőkor reggeliztem, stb. Egyből híztam is 5 kilót :)


Ha jó szakembert keresel és fővárosi vagy, szívesen megadom a sajátom elérhetőségét. 10e Ft egy konzultáció, de ha odafigyel az ember, esetleg jegyzetel is, akkor több alkalomra nincs is szükség. Sok segédanyagot is ad. Plusz befektetés még egy konyhai mérleg, ha nincs otthon.

2016. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, nem fővárosi vagyok, de esetleg le tudnád írni az étrendedet vagy el tudnád küldeni?


Köszönöm az eddigi válaszokat! Örülök, hogy nem a védőnőnek van igaza, eléggé megijesztett. Majd az orvosommal is beszélek erről.

2016. márc. 6. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!