Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek a várandósság első...

Akinek a várandósság első harmadában volt vérzés, de a babával semmi gond nem lett szerencsére, az visszamehetett dolgozni, vagy végig veszélyeztetett terhes maradt és otthon kellett lenni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hetesen volt reszleges placentalevalas. 4 hetig voltam betegszabadsagon, ennek a nagy reszet agyban toltottem es a kontrollvizsgalaton minden rendben volt mar akkor. Igy mentem vissza dolgozni.

Hozzateszem, hogy nem Magyarorszagon elek es mivel az uh szerint jol voltam, igy nem is kaptam volna mar igazolast az orvostol. De jo is volt igy, mert jol birtam, nem volt semmi bajom, a fizetes is sokkal jobb volt es nem unatkoztam.

2016. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A menzesz kimaradásakor volt vérzés, 3 napig, pont hosszú hétvégére esett. Dolgoztam már utána, de én laza irodai munkát végeztem, amit imádtam is csinálni. 36. hétig bejártam, onnantól itthonról.


2 hetes a kicsink

2016. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Akkor van remény, hogy visszaengednek, ha minden oké lesz UH-n. Többen ijesztegnek azzal, hogy innentől kezdve folyamatosan táppénz. Én is irodai munkát végzek, semmi fizikai megterhelés nincs és nagyon hosszú lenne itthon a várandósság hátralévő része (persze a baba az első, szóval nyilván doki dönt).
2016. márc. 18. 19:35
 4/6 anonim válasza:
Én 7 hetes terhes voltam amikor véreztem. Kb a 12. hét körül már visszamehettem dolgozni. Most 22 hetes vagyok még mindig dolgozom és minden rendben van.
2016. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Te figyelj, ugye tudod, hogy az orvos nem az apukád?:) Engem többször kiírtak táppénzre terhességem alatt (érthetetlen dolgokkal, pl. hogy nőtt a méhem), a dokik számtalanszor a fejemhez vágták, hogy senki se köszöni meg magának, hogy dolgozik...


de a táppénzes papírt nem kell leadnod a munkáltatódnak és kész, senki sem kényszeríthet tp-re. főleg, hogy ez táppénzcsalás, még akkor is, ha nagyüzemben folyik ma Magyarországon.


A helyes az volna, hogy felajánlanak neked olyan munkát, amit el tudsz végezni, ha nem tudnak ilyenről, akkor meg távollétet fizetnek (ami nem 60, hanem 100%-a a fizudnak). A gyereked leendő egyetemi féléveiért vagy felelős, ezt ne feledd, mielőtt indokolatlan táppénzre mégy!Persze, csak ha indokolatlanul...

2016. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló! Nem tudom, hogy mi késztetett erre a stílusra, de sikerült szegénységi bizonyítványt kiállítani magadról.

Tisztában vagyok mind az apukám kilétével, mind pedig a doki feladatával. Feltettem egy kérdést, amire tapasztalatok alapján vártam válaszokat. Biztosan tudsz olvasni, talán ha újra elolvasod, amit írtam, akkor az is feltűnik, hogy irodai munkát végzem, amely alkalmas kismamának. Ezen túl azt is leírtam, hogy nem célom táppénzre menni, sőt...viszont, ha szükséges, akkor ott leszek, mert a gyerek egyetemi féléveivel csak akkor lehet törődni, ha lesz gyerek ugyebár.

2016. márc. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!