Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen 11kg súlygyarapodás...

33 hetesen 11kg súlygyarapodás ideális?

Figyelt kérdés
Magasság 173 cm, kezdősúly 60 kg.

2016. márc. 20. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Mivel nem tudni a súlygyarapodás ütemét, összetételét, ezért erre egzakt választ sem lehet adni.
2016. márc. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Én az utolsó 4 hétben 4 kilót híztam más meg semennyit. 35 hetesen +7 volt rajtam, 39 hetesen +11.

Szóval lehet már nem megy annyi és azt mondják 9-12 az ideális, de még lehet több is. Én pl nem vizesedtem csak az utolsó 2-3 hétben egy kicsit.

2016. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Végig egyenletesen jött fel, soha nem volt 0.5 kgnál több heti gyarapodás. Nem vizesedem.
2016. márc. 20. 07:22
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem ideális, bár igen sovány voltál a terhesség előtt.

Itt egy kalkulátor, megnézheted. [link]


Első terhességemnél a 32. héten tartottam 11 kg-nál, összesen 20 kg jött fel, iszonyú nehezen adtam le szülés után.

A másodiknál jobban figyeltem, összesen 10 kg jött fel, ez szerintem megfelelő volt.


Most újra terhes vagyok, és terveim között az szerepel, hogy 9-10 kg-nál nem szeretnék többet hízni.

2016. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem keves, de mivel vekony voltal, amikor teherbe estel, igy aggodni sem kell miatta, ha egyenletesen jott fel. Valoszinuleg szedtel fel mar az elejetol, azert lett 11.

A vegere sem lehet tippelni sem, lehet hogy mar alig fogsz hizni, lehet, hogy most temposabban.


En azt tudom, hogy 178 cm-het 63 kg volt a kezdosulyom, 20 hetig jott fel masfel-ket kilo, a vegere lett 11, heti fel kilot hiztam felidotol egyenletesen.

Az ovos szerint lehetett volna tobb is, az sem lett volna baj.

2016. márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

a linkelt kalkulátor valóban nagyon hasznos. én szintén 0-s bmivel (vagyis alultáplált voltam, mint te terhesség elején) 14 kg-t híztam a 38. hét végére. A császárom utáni héten 7 kilóval voltam kevesebb, pedig nem vizesedtem egyáltalán. Most 2 héttel később 9 kilóval, de azért a hasamon van nem kevés háj még.


Attól függ, mit bír a térded egyébként, az enyémek nem gyengék, de azért ilyen mértékű hízással nem találkoztak még soha, így eléggé fájdogálnak még mindig, de már múlik, ahogy távozik a súlyomból újabb és újabb kiló. Igyekszem minden nap sétálni egyet, és egyre jobb lesz majd, ha többet bírok.:)

2016. márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nincs nullas BMI!

Ne haragudj kerdezo az off-ert, de mar tobbszor lattam kerdeseknel leirva, hogy "nullas BMI-vel kezdtem". Gondolom ugyanaz a valaszolo irja.

Nem lehet nulla.

Utolso valaszolo: szamold azt ki meg egyszer szerintem. (Suly osztva magassag negyzetevel, a magassag meterben megadva, nem centimeterben.)

2016. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a 10-15 kg hízás nem ideális amit a védőnő és orvos is mondott?

Mennyit kellene akkor híznom a 40 hét alatt?

A kalkulátor szerint amit linkeltezek normális tartományban vagyok.

2016. márc. 20. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
ideális súlygyarapodás! az orvos és a védőnő úgyis szól, ha valami nem stimmel, más véleményével meg ne foglalkozz!
2016. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. márc. 20. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!