Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Véleményekre lennék kíváncsi, ez milyen viselkedés egy apukától/férfitól?

Figyelt kérdés

Leírnék 1-2 példát ami engem nem kicsit fel bosszantott! 😢

1. Ő fogja a 2 éves kicsit és megszólal hogy "jajj már tudom mitől fáj a hátam mindig"

Hozzá teszem egyáltalán nem ő cipeli egésznap.

Csak pl mikor ki jövünk Tescoból akkor a kocsiig, vagy felveszi a boltba 1-2 percre h gyorsabban végezzünk.

Ti párotok is szokott ilyen megjegyzést tenni? (nem szép hangnemben)


A 2ik.

Én át rendeztem ma a szobát, szobából vittem át a nagyba a 2méteres szekrényeket egyedül (37 hetes terhesen)

Mert ő nem igazán akart neki állni..... Hát valakinek megkell csinálni.

És megjegyzést tettem neki h "chh még neked fáj a hátad" ???

Erre ő : jajjj miért, neked mitől? Attól a 3kilotól? (és a hasamra mutatott)

Tudja h a vége felé már nehéz nekem, illetve ezek után már azt gondolom hogy honnan is tudná......

Most őszintén én reagálom túl vagy tényleg irtó bunkó a párom???



2016. márc. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Hát ez tényleg nem szép tőle, de szerintem vedd figyelembe hogy nem minden férfi olyan tapintatos és sokszor nem érzik át a terhességgel járó testi-lelki megpróbáltatásokat-tisztelet a kivételnek-. De ha amúgy máskor jó fej, ezen nem érdemes szerintem összeveszni, meg ráborítani az asztalt, lehet csak poénból akarta csak nem veszi észre hogy nem jól sül el. Szerintem érdemes lehet nyugodt pillanatban mélyebben elbeszélgetni vele hogy mivel jár a terhesség, de nem panaszkodva, vagy kioktatva, mert akkor biztos befogja húzni a kéziféket. Ha nagyobb dolgokat kell cipelned akkor pedig ne várd hogy magátol rájöjjön mit akarsz hanem kérd meg, hogy segítség. Próbáld jobban belevonni a dolgokba, hogy jobban átérezze a helyzeted.
2016. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érzésem szerint kicsit mélyebben gyökerezik a probléma. Most akkor úgy érzed,h a párod nem támogat, segít eléggé? Nem foglalkozik eleget a kicsivel? És ez most az utóbbi hetekben változott meg? Előtte odaadó, szerető apa volt?
2016. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőt egyáltalán nem tartom problémának, még akár vicces is lehetett volna, de gondolom ő nem szép hangsúllyal mondta. Függetlenül ettől, ezt nevetséges problémának nevezni.


Viszont a második az komoly gond. Mi a szarért pakoltad át a szekrényeket? Normális vagy??? Most komolyan.. Nem akart nekiállni..oké, akkor majd megcsinálja másnap, vagy szóljatok a haveroknak. Az persze durva, hogy mindezt minden további nélkül hagyta, a végén pedig még volt képe beszólni..illetve ennyire semmilyen melónak tartja azt, hogy kihordod a 2. gyereket.

Viszont te se legyél már hülye! Miért emelgetsz ilyen nehezet terhesen?


A tesómnak a doki megmondta, hogy lehetőség szerint ne emelgessen. (Nincs egyébként komoly probléma, csak úgy egyáltalán.) A gyereket persze muszáj neki, de azért ne ő rendezze át a lakást. Nem bírta megvárni míg hazaér a férje, kivitte a kicsit lecsupaszított karácsonyfát egyedül, de olyan fejmosást kapott utána a férjétől, hogy miért kellett ilyen butaságot csinálnia, miért nem várta meg.. Pedig az csak egy rohadt karácsonyfa volt, amikor a tesóm még 16 hetes volt.


Szóval ne legyél hülye és ne csinálj ilyet, mert bajod esik még a végén.


A kedves férjednek meg mondd meg, hogy a gyerek kihordása nem egyszerű dolog, ő meg ne legyen egy lusta paraszt, hogy hagyja a 37 hetes feleségét nagyszekrényeket pakolni...

2016. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Azt nem tudom, hogyan bírtad el egyedül a nagy szekrényeket. Ha ez igaz, nagy felelőtlenség volt a részedről. Ő dolgozott ma, és azért nem segített, vagy nem is akart segíteni?
2016. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg nem akart segiteni, akkor valoban bunko, de ahogy mar korabban is irtak, valoszinuleg mas gond van itt. Nalunk a ferjem is akarta, varta mindket gyereket, szerintem lehordott volna a sarga foldig, ha en szekrenyeket tologatok 37 hetesen, meg ugy altalaban terhesen.

Mert ilyenkor te sem csak a sajat epsegedet kockaztaod, hanem a magzatet is, sot, foleg az ovet.

Szoval nem volt egy okos dolog a reszedrol sem.


De nem is emiatt volt veled taplo a ferjed, a leirasodbol ugy tunik, hanem kicsit olyan szaga van a dolognak, mintha o nem rajongana ezert a terhessegert es az ujabb babaert, ezert nem igazan tori magat, hogy segithessen.

De nyilvan ez ket kiragadott tortenet az eletetekbol, te latod az egeszet nagy egeszben, te biztosan erzed, hogy mi is ennek a valodi oka.

2016. márc. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég paraszt a párod már bocs, nálunk ugyanez a felállás, 2,5 éves a nagy, és 37 hetes vagyok a 2.-al.

Engem nem enged a párom emelgetni, a nagyot is szó nélkül cipeli, nem gondolja úgy hogy csak 3 kg "cipelek" hanem tudja hogy mekkora teher ez föleg így a végén.

Nem szemétkedni akarok, de mi lesz késöbb?

Ha meglesz a pici ez csak rosszabb lesz, Én ilyen embernek egyet se szültem volna már bocsi.

2016. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet kell értenem a válaszokkal. Ilyen embernek egyet se... Ennyi. Most b.nkó leszek, de ez undorító viselkedés volt részéről.
2016. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tervezett baba, láthatólag imádja, vesz neki mindent (játék, ruha ez az)

Szóval ezzel a részével nincs baj, a nagyobbikkal is eljátszik ha haza ér melóból.


Szekrényeket meg mindig halogatná, mondtam neki h csináljuk meg azt mondta oké jó, várok várok de nem kezdtük el.. Így pár napra rá én álltam neki egyedül h kész legyen végre a kis szoba...


Ami engem nagyon bántott h ő nem érzi át ezt az állapotot, nem is félt, egy kis együtt érzés sincsen :/ ami jól esne nekem..

Tudom ő férfi, nem tudja h mit éreznek a terhes kismamik, de sokatok párja olyan megértő és segítőkész tud lenni, az enyém meg nem.. Eleinte én szóltam rá h a ásványvízes kartont vagy a nagy szatyort ne én cipeljem már, legyen már kicsit udvarias- oda figyelő....

Elég szomorú h ezt is úgy kellett mondjam mert magától nem igazán jött volna rá,

Az utóbbi időkben kiderült h a terhességről szinte semmit nem tud, ez a szoba át rendezésre is csak legyintett ohh hát ez nem volt semmi "csak tologattam" mit vagyok én úgy oda....


Tehát röviden tömören a gyerekeket imádja, tudja etetni, pelenkáztatni, törődni velük stb.

Csak a férfiasságával van gond.

Ilyen téren bunkó (ami szerinte egyáltalán nem igaz)

2016. márc. 24. 12:51
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok terhes ugyan, de nálunk alap, hogy nem én cipelem az ásványvizes zsugorokat, vagy a nehéz holmikat. Az én páromnál ez evidens. És nekem terhesség nélkül se engedné egyedül tologatni a bútorokat... Ő is az a halogatós típus, de amint meglátná, hogy nekiállok egyedül, jönne...
2016. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!