Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok és pár napja...

34 hetes vagyok és pár napja vizesedik a kezem. De úgy, hogy reggel alig birom behajlitani! A lábam is elkezdett egy picikét.9kg-ot hiztam. Ha iszom, nem pisilek többet. Mi ez? Másnál is ilyen? Vérnyomás, vérkép, vizelet rendben!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem normális,én is 34 hetes vagyok,és kezdek kicsit vizesedni a bokám,és az ujjaim nekem is.Pont most voltam dokinál a múlt héten minden rendben,ez már ilyenkor várható.Kicsit sószegényebben kéne étkezni,sajna nálam ez nehézkes ,mert eléggé füszeresen főzök:-(Ne aggódj emiatt szerintem.
2010. ápr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a vérnyomásod rendben,addig nincs gond. De igyekezz kordában tartani a vized :) ,kevés só,és ha tudsz,tarts heti 1-2 gyümölcsnapot. 2 kg vegyes gyümölcs,3 liter mentes víz,és esetleg reggel 2 szelet kétszersült. Egyébként sajnos ez normális jelenség ilyenkor,raktároz a szervezeted a szülésre,szoptatásra.Ha emeled a folyadék bevitelt,nem érzi úgy,hogy spájzolnia kell :)
2010. ápr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor az is lehet baj, hogy túl sokat iszom?
2010. ápr. 5. 09:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Ezt nem tudom sajnos megmondani.Nekem a védőnő mondta,hogy a napi átl.3 lit. a normális/szükséges. Én igyekszem ezt tartani. És nálam még ami bevált dolog,hogy ebből 2 liter zöldtea. DE NEM ERŐS KONCENTRÁTUM,csak 2 lit. vízbe 2 filter. Enyhe vízhajtó hatású. Íze nem sok van,de nem is ez lényeg. :) Erősebbre ne csináld,mert a túl sok/erős kihajthatja a magzatvizet is. De így még simán lehet,megkérdeztem!
2010. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
33 hetes vagyok, csak akkor dagad a bokám ha túlhajtom magam+ kevesebbet iszom. A szervezet hajlamos vizet visszatartani, főleg ha egy kis lény is van bennünk. Szerintem pont hogy azzal teszel jót ha sokat iszol. Én 3 napja küzdök a vízzel, a mai napom másból nem fog állni, mint tea+pihenés. Ez bejön. Amúgy úgy olvastam, hogy ilyen idős korban már nem gáz a vizesedés. A védőnő szerint a vizesedés a 38-39. hét után normális. De szerintem az én védőnőm se százas.
2010. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most nézem hogy a súlyom 4kg-t ugrott 3 nap alatt. Na ez tuti víz.. Mert egészségesen étkezem és no szénhidrát. Az zavar nagyon, hogy alig mozognak az ujjaim a dagadtságtól..
2010. ápr. 5. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg hogy felteszed a lábad és iszol-iszol-iszol és ezt kb. 2 napig. :) Most épp ezen dolgozom én is. Már mérlegre nem állok, mert tudom, hogy minden egyes fél centi benyomódás a bokán 2 plusz liter víz a szervezetben amit visszatart.
2010. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is egyik napról a másikra dagadt be a lábám kb ennyi idősen mint neked. Meg is mutattam a dokinak, közölte hogy ez semmi, borzasztóan néz ki az igazi dagadás. Persze nekem szörnyű látvány volt. Semmi fűszeres, kevés só. Jó hír, hogy elmúlik :) 38 hetes kismama
2010. ápr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!