Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen súlyú és méretű babára...

Milyen súlyú és méretű babára számíthatok a méretek alapján?

Figyelt kérdés
32.heti UH eredmények: BPD:78mm TAD: 81mm FL: 45mm súlyát nem állapította meg sajnos

2016. ápr. 5. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármilyenre. :)

Nekem három gyerekem van, és mindig alaposan félre mérték, a szülés előtti utolsó mérésen is mást mondtak.

Amikor megszületik, akkor megtudod a súlyát pontosan, a hosszát meg soha, mert 3 számot adnak össze, és tök pontatlan az egész.


Erről akkor bizonyosodtam meg, amikor az egyik lányomról a szülés után közölte a szülésznő, hogy 56 cm. A kórházi kartonjára 54 cm-t írtak, a zárójelentésbe 59 cm-t, majd amikor elvittem először a gyerekorvosunkhoz, és ott megmérték (ez volt a lábkihúzós mérés), akkor megállapították, hogy 52,5 cm. :D


Azóta csak mosolygok ezeken a méréseken, főleg amikor mesélik az anyukák hogy ennyi meg annyi centivel született a gyerekük.


Szülésnél saját tapasztalatom szerint a fejkörfogat a meghatározó tényező, esetleg a vállszélesség.

2016. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hat akár mekkora is lehet. Nekem 34 hetesen megindult a szülés. Azt mondta az orvos h nincs 2 kg a baba. Rá négy napramegszületett a lányom. 3330 Hr 53 cm volt. Na egy het alatt nem nő ennyit egy baba.
2016. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Innen jönnek csak igazán az egyéni különbségek. Bármekkora lehet még.
2016. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom elsőhöz :) Nálam is szülés előtti nap egy kilóval kisebbnek tippelték az egyik gyereket. A védőnő meg mindkettőt két centivel kisebbnek mérte, mint a kórházban.
2016. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak ezeket az adatokat adta meg, mert itt van egy magzati súly kalkulátor, eszerint számol az UH gép is.

[link]

2016. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!