Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a terhességi diabétesz...

Mik a terhességi diabétesz tünetei?

Figyelt kérdés
Nagyon megnőtt a folyadékigényem csak éjszaka képes vagyok min1 litert inni.Régen egésznap nem ittam ennyit.Néha olyan hirtelen tör rám az éhség és ha nem ehetek valamit szinte remegek.A tenyerem is nagyon izzad és nagyon száraz a bőröm is.Csak azért szeretném tudni mert ma kétszer is rosszul lettem, de még csak 16 hetes vagyok...és a terheléses cukrot majd csak később nézik.Az éhgyomri 7 hetesen jó volt...Lehet terhességi diabétesz vagy ez mástól van?
2007. nov. 12. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Szeritnem tünetek alapján lehet diabetes. Beszélj a védőnőddel vagy az orvosoddal és kérj vizsgálatot , ne várd meg az idejét. Nehogy gond legyen.
2007. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem volt semmilyen tünetem és magas lett a cukrom! Szerintem annak nincsen köze ehhez! Kérd meg a védőnődet hogy adjon előbb beutalót! Én a 23. hét óta diétázom és nincs gond nem lett nagy a baba súlya! Egy 37 hetes kismama
2007. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
A diabetes a legalatomosabb betegség. Nem jár feltétlen külső tünetekkel. Ezért hanyagolják el általában az emberek. Nekem magas volt a cukrom terhesség alatt. Nálam egy tünete volt, amit nem hittem annak eleinte. Evés után szédültem, amíg nem kezdtem el diétáztam (A magas szénhidrát tartalmú kajáktól hirtelen megugrott, majd leesett a vércukrom). Szerintem a te tüneteid nem ilyesmik, de menj el a védőnődhöz, és csinálj teszt pisélést, ha van a vizeletedben cukor és az indikátor kimutatja, akkor az gyanús, de még akkor sem biztos. Amúgy ne aggódj, egyszerűen lehet, hogy csak kívánósabb vagy. Én drukkolok neked!
2011. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!