Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetek ota érzem a magzatmozgás...

Hetek ota érzem a magzatmozgást, egyre intenzívebben, de tegnap este óta csak minimálisan. Mitől lehet ez? Ma vagyok 22. hetes. Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18. hetesen éreztem először a mozgását, majd rendszeresen csak a 20. hét után egészen a mai napig. Az elmúlt 2-3 napban kifejezetten intenziven. Még magam is meglepődtem. Viszont tegnap este a lefekvés utáni szokásos rúgkapálás elmaradt, és a ma reggeli is. Napközben többször elfeküdtem kaja után is de akkor sem moccant meg pedig ettem csokit ittam kávét stb.stb.. Elvétve 1-1 boxolást mint ha éreztem volna pl. amikor a wcre ültem és előre hajoltam, vagy álló helyzetben, de ez semmi az elmult napokhoz képest és annyira aggódom hogy mitől csökkent így le a mozgás, hogy már azt se tudom ezt a keveset jól éreztem-e. Mi lehet az oka? Holnaptol hidegfront jön és ma elég nagy szél volt felénk. Azt is olvastam hogy ezek is befolyásolják az aktivitását. Holnap 8 óra 1 perckor hivom is a védőnőt hogy had menjek szívhangot hallgatni de addig is jó lenne ha valaki meg tudna nyugtatni aki hasonlót élt/ él éppen át.

Ja és mellső fali a lepényem, (tudom hogy emiatt is gyengébbek a mozgások).

Köszi előre is! Szép estét mindenkinek!



2016. ápr. 17. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velünk vagy 2 hete....2-3 napig olyan bugi ment bent, hogy el sem akartam hinni...utána melegfront és vagy 2 napig szinte semmi, 1-2 mozgás elvétve.Nekünk van itthoni szívhangfigyelőnk és amikor ilyen van akkor csak pár masodpercig meghallgatom a kis szívét és rögtön megnyugszom.Szóval nyugi velem is volt ilyen :) De megnyugtatásként vagy szerezz be egy orthoni figyelőt vagy tényleg menj el a védőnőhöz egy hallgatózásra :) 25 hkm
2016. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzel mozgásokat, akkor semmi gond.

Nekik is lehet nyugisabb napjuk, az nem azt jelenti, hogy gond van.:)

2016. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szinte minden másnap van valami front. Az enyém hidegfrontkor mindig lusta volt. :) persze eleinte megijesztett majd megszoktam. Bár ebben a terhességi korban a legijesztőbb mert a gyengébb mozgásokat nem lehet feltétlen érezni, 35 hetesen azért már egy kisebb fészkelődés is érezhető. Nekem is kb 20-26 hetes korom között volt a legijesztőbb amikor lusta napot tartott és sokáig egyáltalán nem is éreztem, voltam én ügyeleten is 24 hetesen emiatt.
2016. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok. Igen valamit azért elvétve érzek ez kicsit azért nyugtató, csak olyan furcsa hogy tegnap és tegnapelőtt már olyan sokat mozgott hogy még főzés, kertészkedés vagy sétálás közben is éreztem ma meg még nyugalmi állapotban is alig észrevehető. Talán mint ha a hugyhólyagomat pöckölgetné, az lehet?? :))

Amugy ma én is nyomottabb vagyok lehet ez is befolyásolja... :)

2016. ápr. 17. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem az utóbbi napokban nagyon aktív volt, de most, hogy időjárás változás van, ilyenkor csendesebb :D

Ha jön a rossz idő, szél, eső, akkor pihi van.

2016. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Velem is ugyanez van. Tegnap feltűnően sokat mozgott egész nap, és ma szinte csak egy ket apróbb rúgást éreztem. Máskor ilyenkor már bulizik..most meg semmi.. tuti ez a hulye szél...
2016. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! ne aggódj, nagyon sok helyről tudom, hogy nem állandó a mocorgásuk, így én már eleve nem aggódtam, amikor én is így tapasztaltam, pedig volt h napokig állandóan, napokig meg talán ha egyszer. Én is 22 hetes vagyok és mellső fali. Ma meg tegnap állandóan mozgott, előtte 2 napig semmit nem éreztem. Ez így megy már hetek óta, tényleg tök természetes. Pénteken volt UH pont, teljesen egészséges, és előtte nem éreztem. mondjuk mozdulatlan volt, de a kis szíve vert rendesen. Olvass utána más fórumokon is, hogy megnyugodj, ezt teljesen természetes. Van, hogy nekem relaxáció közben megmozdul, ha rákoncentrálok, ezt pl. már többször alkalmaztam, ha hiányzott a mozgása. Szép babavárást!
2016. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki! Főleg a 6.hozzászóló, mert pont ilyen megnyugtatást vártam hogy hasonló korral hasonló cipőben jár valaki. Akkor valószínű hogy tényleg az időjárás! Képzeljétek, most néztük meg az Üvegtigrist a férjemmel és a vége felé egy jelenetnél úgy kellett nevetnem hogy szinte fájt. Azóta (kb. fél órája) felébredt és le sem áll. :) Amúgy a szél is csillapodott itt estére. Lehet hogy amiatt kezdett el rúgkapálni újra? Remélem mindenkinél ez lesz a vége. ;)

Akkor a tanulság az, hogy a frontok és a mi hangulatunk is nagyon befolyásolják abban mennyire aktív, és nem szabad egyből a legrosszabbra gondolni!

Szép álmokat és köszi még egyszer mindenkinek!

2016. ápr. 17. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is észre vettem már hogy a front hatással van rá. Tegnap elég lusta napja volt, pedig alapból nagyon izgága, de már nem ez az első ilyen, így én már nem izgultam. Ma persze már majd szétrugta a hasam korán reggel, most megint csend van. Nem furcsa ha nem mozog én olvastam, hogy egy-egy mozgalmasabb nap után lustább napok jönnek, mert elfárad és neki is kell a pihi. Úgyhogy nyugi! 19hkm
2016. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Most reggel fekvés közben én is éreztem de csak amig a férjemmel beszéltem telefonon. Ezek szerint tényleg hall már :) azóta csend és miota lehült az idő tényleg nyugisabb. Jó tudni hogy másnál is ez a tünet. :) puszi nektek!

2016. ápr. 19. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!