Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyit híztatok a babavárá...

Ti mennyit híztatok a babavárás idelye alatt?

Figyelt kérdés

Szeretnék tisztában lenni vele,hogy átlagosan a terhes kismamák mennyi kilót szednek fel a babavárás idelye alatt. És,hogy mennyire tudtatok megszabadulni az utána maradt felesleges kilóktól. Nehéz lesz? Nekem ez az első terhességem és már most kb. 10 kiló plusznál járok, a férjem szerint ez genetika is mert szerinte ha én már egy szelet kenyeret megeszek könnyen rajtam marad... De őszintén nem vetem meg a finom falatokat, és könnyedén megeszem amit megkívánok. (chips stb. kizárva) de egy szelet sütemény vagy túrótudi néha igazán jól tud esni. Azokkal a terhes kismamákkal pedig nem értek egyet akik ilyenkor is betegesen fogyókúráznak és az edzőterembe járnak..úgyhogy ez kimarad nálam:) ..de tisztában vagyok vele ,hogy ilyenkor fontos a megfelelő vitamin és tápanyag bevitel. Internetes oldalakon olvastam már az átlag súly gyarapodásról, de azért mégis kiváncsi lennék az eddigi tapasztalataitokra, stb:)

Előre is köszönöm válaszaitokat!


üdv: Egy 21. hetes kismama:)



2016. ápr. 20. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

168 centi vagyok, 65 kilóval kezdtem, 12 hetesen voltam 61 és szülni 72-el mentem.

A testalkat is számít, nem híztam sokat de vékony se vagyok. Aki vékonyabb többet szedhet fel.

2016. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

158 cm vagyok, 54 kg-ról indult az első terhességem. 76 kgal mentem szülni tehát 22 kgot híztam. anyukám mind a három gyerekével 20 kg felett hízott szóval mondjuk hogy genetika.

egyébként nagyon sima terhességem volt, semmi problémát nem okozott a súlyom.

Diétáznom nem kellett különösebben. 10 kg ment le a kórházban, és kb. 8 kg csak úgy, szoptatással - szóval éjjel nappal szoptatsz, átállsz éjszakai üzemmódba, 4 órákat alszol, helyette 2-3 órát minimum sétálsz a babáddal a babakocsival...ennél jobb diéta nem kell...még úgy is simán lement a 8 kg hogy zabáltam mint állat hogy legyen tejem.

Az utolsó 4 kg-hoz már tornázni is kellett, de diétázni nem diétáztam.

De persze nem mindenki ilyen szerencsés. Tarts mértéket ha tudsz. Én nem tudtam.

Most a második babám várom de már most ugyanúgy +6nál tartok 17 hetesen, szóval szerintem most sem úszom meg 20 kg alatt.

2016. ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19 kilo jott fel. Most 21 hos a lanyom, -21 kilonal tartok. Normal testalkatu vagyok. Megfogadtam, ha egyszer lesz teso, azert jobban odafigyelek. Szulessel csak 5 kilo ment le. Utana se dietaztam, inkabb odafigyeltem. Az elejen beindult a szoptatassal a fogyas, de az utolso 6 kilo nehezen ment le. Jo egeszseget! 😊
2016. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első babával 20 kg ot híztam. 60 kg tol indult volt olyan hónap,hogy 6 kg ot szedtem fel.26.héttől terhességi diabétesz lett ettől is volt nálam ez a rengeteg hízás.6 kg plusz maradt rajtam.Jártam edzőterembe ha egy kicsit kitartóbb vagyok akkor még ez is lement volna..De hát szeretek enni és elég volt az a 3 hónap diéta amit a cukor miatt végigszenvedtem.:-) most várom a második babát. 25. Hétben vagyok eddig 7 kg jött fel viszont ebből 6 hét alatt sikerült 4 ez felszednem....már a második cukorterhelésen vagyok túl.Eddig minden eredményem jó.Igyekszem nem enni annyi kenyeret mint amúgy figyelek a megfelelő gyümölcs zöldség és folyadék bevitelre...mindenki máshogy hízik..van aki terhesség alatt minimálisat hízik és végül szoptatás alatt rakodnak le a kilók.Van aki szerencsés és meg se látszik rajta.Én úgy vagyok vele majd lemegy ..:-)
2016. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Aki korábban diétán volt (csak a tudatlanok hívják fogyókúrának) és edzőterembe járt, az a terhesség ideje alatt miért tenne másképp? És most az épeszű emberekről beszélek, nem a "jön a nyár, hogy fogyjak csak a fenekemből 2 hónap alatt?" típusú idiótákról.


Nos aki ezt jól csinálja, az sokkal több tápanyagot és vitamint visz be, mint te a kajálásoddal. Emellett sokkal egészségesebb, fittebb a terhessége alatt.


Ha valaki korábban nem sportolt, az nyilván ne most kezdje el, de egy futónak például nem kell abbahagynia a futást, csak ha orvos tiltja el.. Ahogy az edzőteremtől, spinningtől sem kell elállni, ha valaki ezt korábban csinálta. Úgy kell, hogy az jól essen, nyilván nem most kell versenyre készülni és őrült mód szálkásítani, erőfejleszteni.


Na ezt csak azért, mert süt a szavaidból a lenézés.


21 hetesen a 10 kiló elég sok..oda kéne figyelned, mert a végére 25 kilót csinálsz belőle. Azt hogy mennyire nehéz leadni.. Nem tudjuk, hogy ez víz, vagy háj.

Ha utóbbi, akkor nehezen fog menni. A hozzáállásodat látva pedig még annál is nehezebben.


Hogy lehetne? Első körben figyelj oda az étkezésedre. Nem koplalni kell, hanem egészséges dolgokat enni mértékkel. Emellett még a süti is elférne. Na meg nem ártana mozognod is. Séta, szobabicikli, nem kéne teljesen elengedni magad. Lassan jön a cukorterheléses vizsgálatot, aztán ha baj van, akkor kemény diétára fognak.. Na az tényleg szar.


Én a terhességem előtt diétáztam (nem fogyókúra), egészségesen ettem, szinten tartottam magam, edzettem. Spinning, súlyzós edzés. Az étkezés ugyanúgy ment, a súlyzós edzést felváltotta sima torna, a spinning megmaradt a 38. hétig.


7 kilót híztam, ebből 2 maradt rajtam szülés után. 2-3 héttel később már ez is lement.


A hormonok játszanak, mindenki máshogy vizesedik, emellett a baba súlya, stb.. 15 kilónál nagyobb mértékű hízás a lustaság, nemtörődömség eredménye, nem pedig a szükségszerűségé.

2016. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A 7 az 9 akart lenni.


#5

2016. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van eddig, most várom a negyediket.

162 cm vagyok, 53-55 kg voltam az első gyerekem előtt.

Első és második terhességem alatt 20-22 kg-ot szedtem fel, a harmadikkal terhességi cukrom lett, úgyhogy vele csak 13-at, viszont minden gyerek után kb. egy évvel mínusz 2-3 kg-al kevesebb lettem a kiinduló súlyomnál, amit soha nem is tudtam visszaszerezni.

Most 8 hetes vagyok, 49 kg, viszont diétázom is a cukor miatt, nehogy baj legyen. (Orvos mondta persze).

Én sosem voltam igazán sportos amióta anyuka vagyok, előtte sportoltam, de amit szívesen csináltam azt egy gerincprobléma miatt már nem lehet.

Szeretnék majd újra biciklizni, de csak majd a szülés után fogom elkezdeni. (Nem tudom hány kilósan... :)

2016. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, kb. 10-15 kg hízás normális, de attól is függ, hogy van-e túlsúly már a terhesség előtt is.

Az első terhességemet 62 kilósan kezdtem, 74 kilóval mentem szülni, 68 kg voltam szülés után, aztán fokozatosan fogytam (nem diétáztam, talán kicsit jobban odafigyeltem, mit eszek).

2 évre rá jött a második babánk, 55 kilóval kezdtem, 65 kilóval mentem szülni, már nem emlékszem, mennyi voltam szülés után, de az első évben 55-60 kg között voltam. Aztán elkezdtem diétázni (IR gyanúja miatt), most egy ideje 50 kg vagyok, és nagyon jól érzem magam.

Neked kell tudnod, mennyire könnyen vagy nehezen tudsz fogyni, és milyen súllyal érzed jól magad. Nekem a szülés kb. 6 kilót vitt le. Szerintem figyelj oda kicsit jobban az étrendedre, a baba érdekében is. Ha a kenyértől hízol, egyél kevesebb kenyeret.

2016. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

10 kilot hiztam.


Ha mar most ennyinel tartasz az nagyon sok , meg ezutan jon a java! Nem kell felhizlalni magad attol, hogy terhes vagy, nehez lesz utana leadni.

Terhesseg alatt napi plusz 300'kaloria kell ami egy szelet kenyer. Ennyivel kell tobbet enni mint nem terhesen.

2016. ápr. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

En nem hiszk a genetikabannilyen teren, a terhesseg alatti hizas az egyentol (es persze a taplalkozasatol, mozgasatol) fugg nagyreszt.

En vekony vagyok, az elso gyerekkel 25 kilot hiztam. Leadtam hamar.

A masodikkal 11 kilot hiztam, abbol eleve nem igazan maradtt semmi szules utan.

A harmadik terhessegem csak a 12. hetig tartott, de nem hiztam addig semmit.

Nalam a magyarazat az volt, hogy az elso gyerekkel tobbet ettem, mint kellett volna. A masodik terhessegemnel sem dietaztam, csak normalisan ettem es igy nem hiztam sokat.

2016. ápr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!