Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lesz egy orvos fogadott...

Mitől lesz egy orvos fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Ha én kiválasztok egy szimpatikus orvost, akihez aztán többnyire a magánrendelésére járok jó pénzért, ő attól még nem fogadott orvos? Születik valami megállapodás arról ,hogy őrá bármikor számíthatok? Csak mert eddig egy valakihez jártam rendszeresen, de most váltanom kell, és mindig mindenki ezzel jön, hogy van-e fogadott orvosom.
2016. ápr. 23. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy megkerdezed tőle, vállalná e a terhesség gondozását és a szülés levezeteset, ő meg igent mond.
2016. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
És persze kérdezd még hogy mennyièrt vezeti le a szülést!
2016. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja értem, világos. Köszönöm :-)
2016. ápr. 23. 20:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy nem érdemes orvost fogadni, mert aztán sosem ér rá amikor épp szükség lenne rá. Gondolom nem kötelessége hazajönni a nyaralásból, vagy éjnek éjjelén bemenni ha épp nem ő ügyel?
2016. ápr. 23. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:

nem nem születik, ha ilyesmire gondolsz magánklinikára menj.

én ugyan magánrendelésre járok, és ott megvásárolom a terhesgondozást, mint szolgáltatást (erről számlát is kapok) de a szülésre hogy ott van a doki, nincs semmi garancia. Ha nincs ott azért külön nem fizetsz és kész. De attól ő fogadott orvos, akinek a magánrendelésére jársz, és azt ő teljesíti is tehát azért fizetsz.

2016. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem egy magánorvos nem teheti meg hogy csak azért nem megy be mert éjjel van....ez pillanatok alatt végig menne a páciensek között és egy darab betege nem volna..

az más kérdés hogy ő is van évi egyszer-kétszer szabadságon (pl az én orvosom is volt egy hetet) és akkor nyilván azok megszívták....ráadásul ő rafkós, mert nem kér pénzt a szülésért, viszont háromszor annyi a terhesgondozás nála - magyarán előre kifizetteti a szülést terhesgondozás címén, így mindenképp fizetsz ha ott van ha nem...de nekem ez a második szülésem nála és konkrétan tudom hogy nem szokott szabadságon lenni - nyaralni és mindenkinek bement hajnalban is, akit ismerek betegét és beszélgettem vele.

Azt is el tudom képzelni hogy kompenzálja azokat akiknek nincs ott a szülésén. de ezt csak gondolom, mert nagyon rendes tényleg.

na visszakanyarodva, megkéred/felkéred h vállalja e a szülésed, erre azt mondja majd h igen, ez alatt azt kell érteni hogy ha csak nincs külföldön, vagy betegszabadságon, akkor vélhetően ott lesz a szüléseden, ha még sem, nem adsz neki pénzt a szülésért és ennyi.

2016. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel a szülések nagyobb része éjjel indul be, elég alapvető, hogy éjjel is ugrik egy szülész.

A dokimat akaratomon kívül jól meg is szivattam. Csütörtök-pénteken ügyel reggel héttől.

Én csütörtökön éjfél előtt estem be, nem sokkal később megérkezett ő is. Hajnali hatig elpiszmogott velem, aztán már nem volt értelme hazamennie, héttől ügyelt.

Utána bejött hozzám látogatni, hát úgy nézett ki, mint a mosott szar, ráadásul aznap délután még magánrendelése is van.


De aki ezt a szakmát választja, az tudja, hogy ezzel jár.

2016. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem veszítek vele semmit?
2016. ápr. 23. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:

hát ha csak nem ő is előre kéri a pénzt, akkor nem... magánrendeléseket kifizeted, hiszen azokon ott vagy, megfizeted a kulturált rendelőt, a korszerű gépeket, az esti rendelést, stb

de ha felkéred hogy legyen az orvosod, akkor visszamondani azt már nem nagyon illik tehát ha valóban ott lesz a szülésen, akkor illik neki odaadni a pénzt, akár a fix összeget amit mond, vagy ha azt mondja hogy annyit amennyit szánsz rá, akkor annyit, de ha ott van a szüléseden és még sem fizetsz az szerintem tahóság, független attól hogy a hála pénz intézménye mennyire inkorrekt, tekintettel arra hogy ő nem a kórházi eszközöket és a kórházi rendelőt használja hanem kulturált rendelőt üzemeltet havi több százezer forintért..nyilván így is bőven megéri neki, de te meg használod és berángatod éjjel ha szülsz tehát ki kell fizetni.


Na azok, akik a kórházban tartanak "magánrendelést" és az ottani eszközöket használják, azoknak egy centet nem fizetnék, sem a gondozásért, sem a szülésért...nem tartanak fent rendelőt, maximum bérlik fillérekért...nem is mennék ilyenhez. ha meg ilyen nincs ott a szülésen azt még jól fel is jelenteném

2016. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Na azok, akik a kórházban tartanak "magánrendelést" és az ottani eszközöket használják, azoknak egy centet nem fizetnék, sem a gondozásért, sem a szülésért..."


Bérlik a rendelőt, de amagánrendelőt is sokszor bérlik, nem saját.

Egyébként a "főállású" orvosok többségét is úgy foglalkoztatja a kórház, hogy nem alkalmazottként veszi fel, hanem alvállalkozóként, gyakorlatilag beszállítóként, szerződés alapján dolgozik vele. Tehát az orvos eltölt X órát a kórházban ügyeletben, majd kiszámlázza a kórháznak.

Ezt a faramuci állami finanszírozás tette lehetővé, mert ha ezzel nem trükköznének a kórházak, akkor nem maradna orvosuk.


Kérdező: a fogadott/választott orvos annyival jobb, hogy tudod, hogy ki lesz ott a szülésnél. Ismered, jó esetben bízol a szakértelmében. Az ügyeletes orvos lutri. Ott is van esély nagy szakértelmű, jó orvost kifogni, de ezt nem tudhatod előre.

Nekem problémamentes terhesség és vajúdás után, a kitolásnál ugrottak be komoly komplikációk. Az orvosomról tudtam, hogy jó szakember, jó sebész, nagy gyakorlattal. Fennállt a lehetősége, hogy a baba vagy én maradandóan sérülünk, de neki nagy szerepe volt abban, hogy a baba sérülés nélkül, én pedig nem maradandó sérülésekkel megúsztam (pár hét alatt teljesen felépültem). Szülés után műtőben kellett a cafatokra szakadt alsó részemet összefoltozni. Annyira jól összevarrt, hogy a hat hetes kontroll utáni együttlét ugyanolyan volt, mint előtte, semmim se fájt.

Pedig szülés után kékesfekete és duzzadt volt mindenem, minden centikkel kijjebb volt a duzzanat miatt, mint kellett volna. Akkor nem gondoltam, hogy ebből valaha normálisan kinéző testrész lesz.

2016. ápr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!