Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha látszik az ultrahangon a...

Ha látszik az ultrahangon a baba orrcsontja, akkor tuti biztos, hogy nem Down-kóros?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek látható volt a baba orrcsontja és mégis Down-os lett a baba?
2010. ápr. 8. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Tarkóredőt is mérnek, az mennyi lett? Ne aggódj! Később még lesz több ultrahang, ott is sok mindent néznek. Meg el tudsz végeztetni vérből bizonyos teszteket, amik elég jól kiszűrik a betegségeket (többek között a down-szindrómát is). Nem tudom ebben a korai terhességi időben hogy hívják ezt a vizsgálatot, nekem később volt az quartett-teszt volt. Ha ideges vagy, akkor csináltass ilyet, fizetős, de megnyugszol!
2010. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont pár hete olvastam, hogy az orrcsont hiánya 60-70%-ban fordul elő Down szindrómánál.

Azt is olvastam, hogy a tarkóredő+orrcsont+afp+vérteszt(hcg és papp valami) már 95%-os biztonsággal zárja ki a down kórt.

2010. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a vastag tarkóredő a mérvadó.Nálunk vastag volt és down-os volt a babám.Az orrcsontról csak mismásoltak a dokik pedig rákérdeztem többször is hogy megvan e.
2010. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19 58 mennyi volt a vastag tarkóredő?
2010. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tuti biztosat uh alapján nem mondhatnak, de én minden ezzel foglakozó oldalon azt olvastam, hogy az orrcsont megléte nagyon is megnyugató tényező. A downos babáknak a korai időben (pl a 12 hetes uh-on) még nem nagyon látszik.
2010. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,19.58-as vagyok,3.9mm volt a tarkóredő,20.héten minden látszódott az ultrahangon ami jellemző erre a betegségre külsőleg.Rövidebb combcsontok,vesemedence tágulat,folyadékcsik a szivben,aminek nem kéne ott lennie stb...
2010. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mi lett, megszülted a babát? Én anyira nem tudom, mit tennnék ilyen helyzetben! Hány éves voltál?
2010. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat amit felsoroltak 4-5 összetevö az a majdnem szaz % nem down -kor, de az orrcsont meglete valoban nagyon biztato, mert a downos babaknak csak a 15-16 ik heten kezd latszani. De menj el szüresre, az megnyugtat.
2010. ápr. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 22.16-os! 31 éves voltam.Nem hordtam ki a babát,mikor a magzatviz eredménye egyértelműen mutatta hogy baj van,megszakittattam a terhességet a 20.héten.Testileg-lelkileg borzalmas volt :( Most a 2. babámat várom,32 éves vagyok,Ő minden vizsgálat szerint egészséges.37 hkm
2010. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!