Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi cukros kismamak!...

Terhessegi cukros kismamak! Mennyire tartjatok be a dietat? Szoktatok enni olyat neha amit nem szabad?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
3 hete derült ki,hogy én is cukros lettem. Nagyon nehéz tartani a diétát (160 gramm) de muszáj....eddig nálam nem volt kilengès. Sajnos sokat idegeskedem,és lett is már 2 rossz mérésem miatta. Így én nem merek még bűnözni is,pedig nagyon szeretem az édességet... Te mióta diétázol? Van egy nagyon jó kis keksz,amit javasoltak a diabetológián, van belőle vaníliás és kakaós nápolyi is. Ezekből persze csak pár falatot szabad,általában uzsonnára szoktam (15 gramm). Itt a link : [link]
2016. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első terhességem alatt egyáltalán nem tartottam be, a màsodiknál napi 6x kellett vc szintet mérnem az utolsó 5 héten úgyhogy muszáj voltam, bár az utolsó kb 2 héten màr csaltam mert tudtam mikor lehet enni...
2016. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elnezest a buta kerdesert,de honnan tudom h cukros vagyok e? Oke a doki megmondja nyilvan. De en angliaban elek es itt nincs vercukor terhelesi vizsgalat

Azaz nekem meg nem mondta,se a vedono,se a doki,h lesz olyan.

Mit vizsgal olyankor?vert vesz?vagy pidibol?

Bocsi tenyleg. Es azert is h nem a kerdesre valaszoltam

2016. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Betu ***** válasza:

Nekem is GDM volt a terhességem alatt 180 grammos diétàt kellett tartanom. Én mindent megtettem, hisz a babàm egészsége volt a legfontosabb.

Egyszer egyszer megettem egy fél túrórudit de ezt is beépítettem, tehàt akkor màr nem ettem mondjuk uzsira màr màst. Nagyon jól hozzàszoktam hogy mindent mértem. A cukrot, a fehér lisztet elhagytam. Mindennek néztem hogy hirtelen vagy nem hirtelen emeli e a cukorszintet stb. Egy idő utàn màr a kisujjamból ràztam ki hogy mit ehetek és mit nem. Nem volt eleinte könnyű,de megérte. Azóta van egy 14 hónapos egészséges és csodaszép kisfiam.😊

2016. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem határeset volt a terhelésem,de előírták a diétát. Reggeli és vacsora után 1,5 órával kell mérnem a cukromat,hetente egyszer csinálok teljes profilt már 11 hete,kb.5 alkalommal volt egy kicsit magasabb mint a megengedett,de a 120 perces már jó volt. Alaposan átolvastam a tájékoztatókat,az elején mindent mérlegeltem,összeadtam,és a cukromat is sűrűbben néztem,hogy mire hogyan reagálok. A lehető legjobban próbáltam összeállítani a menüt ( minden legyen benne,de éhes se maradjak). Igen,néha ettem olyat amit nem szabad,de az evés szót használni rá túlzás lenne,inkább csak azt mondanám megkóstoltam(1-2 falat),mindig abba tudtam hagyni, de pl csokit ma kóstoltam először (1 kockát) ,ebéd után nagyon kívántam az édeset és a fiúk olyan jóízűen ették...jó volt utána a cukor mérésem. Többször volt,hogy megkívántam tiltólistás ételt, és a kóstolástól soha nem szállt el a cukrom. Igazából nekem azt mondta a diabetológus,hogy 1-1 nap becsúszhat amikor "vétkezünk"-persze nem arról beszélt,hogy egész nap tortát lehet enni- a lényeg az,hogy tartósan,folymatosan, hosszú ideig ne legyen az egekben a cukor.
2016. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. En 6 hetes vagyok meg sak demivel folyamatosan a terhesség elejétől utrogestant szedek es a dokival fel kellett iratnpm ezert mar 4 hetesen mondta hogy dietaznom kell mert az első babával terhességi cukrom volt. Nem tudom az elejen előjön e a cukor mert igaz merem itthon is de néha ossze vissza mutat a cukprmero. Ma azt hiszem lehet hogy bunoztem is. A mekibe kertem a coca Cola zerot...hanyingerem volt...de lehet hogy a barátnőm sima colajaval összekeveredett a pohár igy nem tudtam Melyiket iszom. Szoval akkor mar ettem par szem sultkrumplit es hqlat is. Talan az elejen annnyira nem nagy baj....?
2016. máj. 6. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!