Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down szűrés uh eredmény, Járt...

Down szűrés uh eredmény, Járt már valaki így, és tényleg a vérvétel a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam szűrésen minden eredményem jó.Viszont közelte az uh-t végző nő hogy az orrcsont biztonsággal nem megállapítható mert a baba olyan szögbe van hogy nem látja.

A leletem negatív.

A 12 héten voltam a baba méretei 13 hetesnek felelnek meg.A tarkóredő 2mm.Azt mondta a nő úgyis a vérvétel eredménye számít igazán.

A dokimhoz két hét múlva megyek magánrendelésre akkor leszek 14 hetes a baba méretei viszont ugye 15 hetesnek felelnek meg akkor.1000% hogy ránéz a dolgokra remélem akkor még reális eredményt mutat.Most is találkoztam a dokimmal csak a szűrés a klinikán készült és nem ő végezte aznap az uh-t.A leletem megnézte negatívnak mondta.Kicsit úgy érzem felemás módon lett elvégezve a szűrés.Persze tudom állami intézmény millióan vártak uh-ra.A baba pedig mindig elmozdult az uh fej elől szóval zavarhatta,ezért nem tartanám jó ötletnek hogy most elrohanok máshova is uh-ra.Lehet most így úgy fordulna hogy nem látszik az arca.Járt már valaki így?


2016. máj. 5. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nyugodt, akkor miért nem csináltatsz sima uh-t magánintézményben?
2016. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék magán úton uh-ra,ennyit érne a nyugalmam!
2016. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Maternityn pl 15 egy uh, istenhegyin szintén nem sok. megéri...
2016. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem várnék két hétig. Vagy mennék most a magándokihoz vagy mennék egy magánklinikára.
2016. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Az UH-osnak nem lett volna szabad elengedni Téged így, mivel az orrcsont hiánya a kombinált teszt eredményét befolyásolhatja, méghozzá igen erősen. Ha rossz lesz az eredmény kérdezd meg a dokidat, hogy rendben van-e a biokémiai rész. És legkésőbb vele nézesd meg, hogy van-e orrcsontja a babának. Önmagában valóban nem jelent Down kórt, vagy más betegséget, ha nem látták. Az viszont érthetetlen miért nem keresték (nálunk 30-40 perc múlva újra behívják azokat akiknek nem látszik). Ha türelmetlen vagy menj el magán UH-ra, vagy területileg illetékes szakrendelőbe (ill. ha ott voltál akkor kórházba, ha a kórházba voltál akkor meg fordítva, a szakrendelőbe).
2016. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját megnyugtatásodra nézesd meg újra. Én magánklinikara mentem a 12. heti uh után, ahol mindent alaposan megnéztek
2016. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék mi volt ennyire lepontozni való a válaszomban. Aki azt hiszi, hogy az UH 100% és megmutatja a genetikát az nagyon nagyot téved. A Down-os gyerekek kb. 65 (!!!!) %-ánál nem látnak UH-os jelet. Egyszerűen azért, mert nincs. Van orrcsontjuk és rendben van a nyaki redőjük is mégis betegek.
2016. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!