Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számithat 1 kismama a...

Mire számithat 1 kismama a terhessége során, hamagas a vérnyomása és cukor beteg?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dopegyt gyógyszerre, vérnyomásnapló vezetésre, diétára. Ha szükséges, akkor kórházban beállítják az értékeket mindkét esetben.
2016. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem sok jóra. Bár nekem csak terhességi cukrom volt, mindkettőnél 180ch diéta és állandóan cukorprofilra küldözgettek, a másodiknál ez mellett inzulin és hetente diabetológia.. Még jó hogy 3/4 órára lakom a kórhàztól.. Szerencsére a vérnyomásommal nincs baj, de mikor befektettek az inzulin miatt volt 3 olyan szobatársam akiket ezért fektettek be 2-3 héttel a kiírt nap előtt, voltak olyan napjaik mikor 24 óràn keresztül rajtuk volt a vérnyomàsmérő ami 10 v 15 percenként mèrte nekik
2016. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Mikor megszületett a babàm amíg kórhàzban voltunk neki is bizonyos időközönként nézték a vc szintjét

2016. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt is fennáll ez a két betegség? Mert más akkor a helyzet és más, ha közben alakul ki. Mindenképpen érdemes orvossal megbeszélni a teherbeesés előtt, hogy mi legyen, mert ha pl cukorbetegségre gyógyszert szedsz, akkor át fognak állítani inzulinra, ha terhes vagy.

Én "csak" terhességi cukros voltam 24. héttől. Nem kellett inzulin, elég volt a diéta. Folyamatosan mértem itthon a vércukromat, emellett két hetente jártam próbareggelizős vérvételre,.utána délután pedig mentem átbeszélni az eredményeket a diabetológushoz. Emellett az orvosnál mindig magas volt a vérnyomásom (160 körül), ezért mérnem kellett napi háromszor és naplót vezetni róla szerencsére itthon nem volt gond, csak a nőgyógyászoktól félek nagyon, ezért volt ott magas mindig. A végén viszont nem hetente kellett járnom nst-re, hanem 2-3 naponta. De befeküdnöm egyszer sem kellett, 39. héten spontán indult be a szülés és gyorsan, egészségesen született meg a fiunk.

2016. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van alapból magasvérnyomás betegségem. Amint kiderült, hogy kismama vagyok, átállítottak dopegytre, és az elejétől mérnem kellett naponta többször a vérnyomásom. A 20. heti UH-n kicsit magas értékét mért a doki, bár sztem csak mert ideges voltam, emelték napi 4 szemre az adagom. Itthoni méréseim mindig jók. Most kezdtem a 30. hetet, eddig minden ok. A cukrom rendben van. :)
2016. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vélhetően nálam magas vérnyomás miatt lett 2 héttel korábban szülés..amúgy én is Dopegytet szedtem. Nálam a nyári hőség hozta elő a vérnyomás problámát.
2016. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cukor miatt sok sok kontroll volt. Volt hogy a szivem is megvizsgálták... Semmi...egy napra sem fektettek be elotte korabban sem. Inzulinos voltam es pulzusproblemam volt.
2016. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam cukorterhelésen derült ki a terhességi diabétesz, szerencsére nem volt durva az érték de pont határon. 160 grammos diétát kellett tartanom és kaptam itthonra vércukormérőt, vezetnem kellett, hogyan alakul a cukrom a nap folyamán. Később szintén nem kiugróan, de magas vérnyomást produkáltam, és mivel nem sikerült normális vizeletmintát leadnom (egyszerűen nem kellett pisilnem és nem ment 😀), utaltak is be kórházba, ahol azonnal ráállítottak a dopegytre, és egy vizeletgyüjtős napot kellett tartanom, ahol aztán kiderült, hogy szerencsére semmi baj, és haza is engedtek. A dopegyttel kicsit alacsony is lett a vérnyomásom, viszont mikor mentem szülni, a fájásoktól ismét felugrott gyógyszer ellenére is, így császármetszés mellett döntöttek az orvosok. Még szülés előtt egyszer kellett csinálnom egy ilyen pisigyüjtős mókát, mert brutálul elkezdtem vizesedni (egyébként nem csoda a negyven fokos nyári hőségben), de megcsinálhattam itthon, csak a mintával kellett becaplatnom a kórházba, és szerencsére akkor sem volt semmi gond a mintával.


Szülés után a babával nem csináltak tudtommal semmi extra vizsgálatot (talán a cukrára jobban figyeltek, de bevallom, nem tudom 😕), utána végig velem volt a három napban és szerencsére az égvilágon semmi problémánk nem volt. A vérnyomásom hamar helyre állt, a víz kb tíz nap alatt szépen távozott, a cukrommal is minden rendben volt a kontrollon.

2018. ápr. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!