Szerintetek szabad?

Figyelt kérdés

olvastam hogy a 12. hétig tilos a gugolás, hajolás. Ti is kerültétek ezeket a dolgokat ebben az időszakban, vagy volt aki ilyen munkát végzett ilyenkor, és ha igen akkor történt valami baj? elvállaltam egy 1.5 hónapos (amikor elvállaltam még nem tudtam hogy terhes vagyok) munkát amit pont hajolva vagy gugolva tudok csinálni és most megijedtem. Tapasztalatok?

6+4hkm


2016. máj. 9. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam. Több terhességen túl merem azt állítani, hogy nem lett gondom ezekből.
2016. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És akinek van már gyereke és úgy lesz terhes? Nem hajol meg guggol le hozzá 3 hónapig? :)...
2016. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem hallottam erről. a hajolgatást mondjuk túlzásba vinni nem ajánlják valóban a terhesség során. nekem kertem van, veteményes, igyekeztem figyelni magamra de napi 1-2 óra munka mellett kint, elengedhetetlen a hajolgatás. lekopogom az előző terhességemnél nem volt gond, még 41 hetesen is kapáltam mégis úgy kellett indítani a szülést. most kevesebb időm jut a kertre a gyerek mellett, így nem hajolgatok annyit, de hogy egyáltalán ne hajoljak csak mert terhes vagyok...szerintem itt annyi a fontos hogy a terhességed előtti életviteledtől ne vállalj se túlságosan magasabb, se túlságosan alacsonyabb mértékű megterhelést. Egyik sem jó ugyanis.
2016. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

de ez napi kb 4-5 óra folyamatos hajolás, gugolás lenne.

Egy gyerekhez azért nem hajolsz le ennyi időn keresztül folyamatosan.

nem?

2016. máj. 9. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig is ezt csináltad, akkor hozzá vagy már szokva, nem kell félni, csak nagyon nehezet ne emelj. De ez az emelés is relatív, mivel aki sokat emelgetett, az terhesen is emelhet annál nehezebbet, mint aki egyáltalán nem csinálta.
2016. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező egyetértek azzal aki azt irta le akinek vam több gyereke nem hajol le stb. 20 hónapos a fiam, én 31 hetes terhes vagyok,nem órákról van szó gugolásba stb, játszom vele sokszor van kézbe össze pakolok utána szekrény alól vagy bármi alól kiveszem a játékokat, sarokkádhoz nehezen férek hozzá de behajolok.

12.hétig sokkal többet volt kézbe hajoltam gugoltam térdeltem ugyanugy.

2016. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Ha hematómája van valakinek vagy egyéb gond oké kímélje magát ne hajolgasson. De amennyiben nem indokolt nyugodtan.

2016. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hajolással meg guggolással nincs baj, attól még nem fogsz elvetélni ha lehajolsz pl egy ceruzáért a földre.. de a munka az más, én a helyedben lemondanám, órákat guggolni ami ugy már tök megeröltetö terhesen tuti nem jó.
2016. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baromira ne hajolgass meg guggolgass,pláne munkahelyen kötelező jelleggel(ez mégis milyen munka?). Mert lehet,h semmi bajod nem lesz tőle...de lehet,h igen. És akkor csak magadat okolhatod. Hat hetesen nagyon az elején vagy még,valószínűleg még 1-2 hónap eltelik,mire tudatosul benned,h mekkora felelősség a terhesség és mennyire szörnyű lehet elveszteni a babát. Inkább kíméld magad ahogy csak tudod,abból még nem lett baj.
2016. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!